bugün

uludağ sözlük

ne yalan söyliyim, sözlüğe üç ay önce büyük umutlarla kayıt olmuştum. bir şeyler paylaşmak, bir şeyleri tartışmak, yeni şeyler öğrenmek hoşuma gittiğinden. ancak üç aylık gözlemlememde umduğum gibi olmadığını, hatta hayal kırıklığına uğradığımı söylemem gerek. hiçbir şeyin dışarıdan göründüğü gibi olmadığını bu sözlük bana bir kez daha gösterdi. genelleme yapmak istemiyorum ancak, çoğu insanların buraya giriş amaçlarının çok farklı olduğunu anladım. sol frame'de; trollük, cinsellik, ırkçılık, ötekileştirme, hakaret, küfür her şey var (aşırı derecede). sanki bir sözlük değil, mahalle köşelerinde buluşan ergen gençlerin ortamı gibi..onlar bile belki daha mantıklı şeyler yazar. bu tür şeylere neden bu kadar müsaade edildiği ise kafalarda beliren başka bir soru işareti. evet sözlüğün hızlı olması güzel bir şeydir. ama hızından önce aşılması gereken birçok probleminin olduğunu söylesem yanlış olmaz. 2006, 2007, 2008'deki entryleri de okudum. daha bi güzelmiş o zamanlar. aile ortamı varmış. bu ortama daha ne kadar tahammül ederim bilmiyorum. eğer tahammül edersem de benim gibi düşünen insanların olduğunu bildiğimdendir. onlara selam olsun...