bugün

sosyoloji

(bkz: laf kalabalığı) çok gereksiz olduğunu düşündüğüm bi daldır. burdan okuyanlardan da özür dileme zorunluluğu filan hissetmediği de ayrıca belirtirim.bu entrynin amacı asla böyle , aman şu bilgiyi veriyim filan değildir. eksi oy alsa da , cahil deseler de , bu sosyoloji ve türevleri psikoloji vs. muhabbetlerini ve derslerini aşırı luzumsuz buluyorum.hani bi toplumu okuyosun , inceliyosun , her toplumunu belli kültürü var geçmişi var osu var busu var. şayet bu topluma üye değilsen , asla onlar gibi hissedemezsin , yok üyeysen de objektif olamazsın. o zaman yorumlar hep içinde entellektüeliteyi göstermesi amaçlanan olgular tanımlar içeriyor bi de biraz tarih , abicim biraz da ordan empati koy. oh oldu sana sosyoloji. psikoloji ayrı bi meret. ruh bilimi!
pöh, ben yaşarım benim yaşadığımı , benim hislerimi bi kaç kafası iyi adamın yazdıkları mı anlatıcak , ben kendimi çözememişim sen mi çözüceksin. kaldı ki , metafiziğe düşünce bulutlarına inanan biri olarak diyebilirm ki empatiymiş ,stereotipmiş , psikoanalizmiş , hepsi boş. an gelir , biri çıkar karşına bi bakışı için titretir , onu anladığını düşünürsün. an gelir, adamın biri seni 10 yıl inceler içini bi türlü açamazsın , ancak adını bilir. çok boş işlerdir. hele de öss'de belli bi puanla girilicek bölümlerden biri olması , tüm bölümlerden bile daha fazla saçma bi bölümdür. zira , kimileri insan ilişkilerinde gayri ihtiyarı iyiyken kimisi sittin sene hatim etsin ders kitaplarını bi halta yaramaz. bunu okuyup da ,yoo yoo çok yanlışsın hefe diyenlere , eyvallah gülüm diyorum. belki bu da bi savunma mekanizmasıdır , ne dersin osman?