bugün

türk solcusu

bakıyorum da şimdiki pkk srmpatizanları vs. mahir çayandan deniz gezmiş den bahsediyorlar. ne kadar saçmadır ki mahir çayan çok sıkı bir kemalisttir. ''bir sosyalist ayni zamanda mutlaka kemalist olmalıdır'' tarzı sözleri vardır. deniz gezmiş ise babasina yazdigi mektupta beni kemalost dusunceyle yetistirdigin icin sana minnettarim gibi bir cumle kurmustur mustafa kemal yuruyusu duzenlemistir. biz ataturkun gencligiyiz sozunu bemen hemen her eylemde kullanmistir. şimdi ulkuculer bunu kabullenmez belki ama evet bunlar gerçekler. peki şuanki sol boylemi Hayır gunumuz solu surekli kürtlerle ve pkkyla ozdestirilmeye çalışılıyor oysa ki ben o orgutun solcu olduguna dahil inanmıyorum. ingiltere egeye nasıl kullanacağı bir devlet olarak yunanistan i koyuyorsa amerikan emperyalizmi de Irak petrollerini güvence altına alırken kullanacağı bir ülke olarak Mezopotamya ya Kürdistan i yerleştirmek istiyor. evet sol ayagina amerikan emperyalizmine hizmet etmekte. 69 kusagi ise yuzde 99 u belki de hepsi turklerden oluşan solculardi. ve turkiyede yasayan emekcinin iscinin hakkini savunmus abdye karsi gelmişti. şuan baktihimizda ulkuculer gercekten hakli gorunuyor cunku turk solu artik eskisi gibi değil. evet artik turk solu pkk sempatizanlarindan ayrilmali ve tipki 69 kusagindaki gibi turk solcular birlik olmalı.