bugün

cesare prandelli

Disardan bakinca takim daha iyi seyler yapabilir gibi gorunuyor ama isler sahada oyle olmuyor.

Ortaya dizdigi dortluyle oynamayi basardigi oyun prandelli'ye biraz olsun nefes aldirdi. Savunmayi bilen, defansif akla sahip, iyi alan kapatan bi dortlu oynuyor orta sahada. Savunma isini iyi cozuyorlar geri dortluyle beraber. Hucuma ciktiktan sonra da rakipten donen toplari iyi toparliyor bu dortlu. Ama hucum anlaminda yetersiz kaliyor takim. Belki bi tane hucumcu bek olsa kilidi acmaya yardimci olabilir. Sabri'nin performansi ilerleyen haftalarda kritik etki yapabilir.

Bu dizilisle prandelli biraz nefes aldip, takimda isler yoluna girip moraller yukseldikten sonra emre ve bruma ilk 11e monte edilebilir. Kenarda oynayip savunmayi da destekleyecek sekilde oynamayi zorla ogrenebilir bu iki hucumcu oyuncu. Simdilik denenmeleri zor gorunuyor cunku hocanin gozu ole bi korktu ki en ufak riski bile alamiycak durumda. Bugun sneijder'in yerine umutu alip sonuc elde etmesi prandelli'yi de biraz olsun guven bunalimindan kurtaricaktir.

Her seye ragmen bu kadro sampiyonluga oynar. Son uc mactir takimda ciddi bi ilerleme var. Hucumda belki yokuz ama iyi savunup bi sekilde pozisyon da bulabiliyoruz. Zamanla hucum yolu da cozulecektir diye dusunuyorum. Takimin zamana ve destege ihtiyaci var. Aylardir sovuyorum ben de futbolculara ama 3 mactir iyi mucadele ediyorlar ve destegi kesinlikle hak ediyorlar. Arkalarinda olmak lazim.