bugün

doktor dövmek

Ülkemizde sıkça yaşanan eylem.

Sanıyor musunuz ki sizin dövdüğünüz o doktorlar size karşılık veremeyecek kadar aciz? Onlar karşılık vermezler çünkü okullarında öğretilen ilk cümle "Önce zarar verme!" özdeyişidir.

Geçen gün 38 derece ateşle gelen ve tir tir titrediği için zor zaptettiğimiz bir teyzeye damar yolu açmakta zorlandı personelim. Bunun üzerine orta birden terk bir adet "döl artığı" "Hadi amk ne skime yararsınız siz, bi damar yolu bu kadar saatte mi açılır sktr git!" diyerek personelime küfretti. Bilmesini elbette bekleyemezdik yaşlılara ve çocuklara damar yolunun zor açıldığını. O ana kadar bakılan ikiyüz hastanın yorgunluğunu bir kenara bırakarak kendisini küfretmemesi konusunda uyarınca döndü bana saldırdı. Attığı yumruğun karşılığını benden aldı.(arada cevap da veriyoruz merak etmeyin hep dayak yemeyiz) Sonra ortalık karıştı, beni yaşatmamakla tehdit etti "döl artığı" Yaklaşık yarım saatlik tantana sonucunda ortalık sakinleşti, gelip benden özür dilediler vs. Ama bu arada ne oldu biliyo musunuz sayın yazarlar? Tek doktor ben olduğum için ve olayın yatışması yaklaşık yarım saat sürdüğü için hastasına müdahale edemedim. Tekrar başına geldiğimde hastanın ateşi 41 derece idi.

Şimdi soruyorum, o hasta ölseydi sorumlusu yasalar önünde elbette bendim, peki vicdanlarda kimdi?