bugün

29 nisan 2007 cumhuriyet için çağlayan mitingi

Mervem'e tüm içtenliğimle katılıyorum. bu millet hükümetin kıbrıs veya kürt politikasını, ekonomideki istenmeyen politikaları, telekomun araplara satılmasını protesto etmek için çıksaydı o meydanlara daha çok destekçi bulurdu kendine. sadece saçma sapan tezaruhat attılar, bir de güç gösterisinde bulunarak bişeyleri değiştirdik aferin bize deme hakkını kendilerinde buldular. sandıkta çalışın ey türk milleti. vatanı, laikliği çok çalışarak ve yüce atatürk'ün her ilkesine eşit bağlı kalarak koruyun. bu tip faaliyetler birlik ve beraberliğimi, yoksa türbanlı kesimin kendini dışlanmış hissedip daha da kendi içlerinde büyümeye çalışacakları koşulları mı tetiklemiştir bilemiyorum. herkes türbanlı bir cumhurbaşkanı eşi isteyip istmemekte özgürdür. ama 'istiklal mahkemeleri kurulsun, hepsi cezasını bulsun' türünde sloganlar o insanların kendilerini istenmeyen pislik gibi hissetmelerine neden olur ve bu da tabi ki bölünmelere sebebiyet verir. mevlana yürekli asla mümkün görünmüyor ama Atatürk gibi bu milleti gerçekten seven bir cumhurbaşkanı diliyorum ülkemize.