bugün

sözlük yazarlarının özlediği şeyler

sohbet etmeyi özlüyorum en çok hani o eskilerde ki gibi şimdiki gibi sadece sosyal ortamlarda iletişim kurabilen insanlara inat ben sohbet etmeyi özlüyorum geçenlerde bir yazı okudum gerçekten yaşanmış bir olay "iki genç internette bir sosyal paylaşım sitesinde tanışıp arkadaş oluyorlar çok güzel sohbet konular konuşup paylaştıkları için buluşmaya karar veriyorlar buluştuklarında konuşacak hiç bir şey bulamıyorlar biri diğerine mesaj atıyor bakıyorlarki mesajlaşarak anlaşıyorlar bundan sonra her hafta buluşup yanyana mesajlaşıyorlar." bu yaşanmış gerçek bir olay hepimiz git gide asosyal oluyoruz ve bundan büyük bir zevk alıyoruz ben teknolojinin bu kadar yaygın olmadığı zamanları özledim mesela minibüste yaşlı teyzelere hamile bayanlara yer verildiği günleri özledim herkesin kulağına kulaklık takıp gözlerini kapatmadığı günleri..ben bayramları özledim şimdiki gibi bayramların tatil olarak değilde büyüklerin ziyret edildiği ve gerçektende ayakkabıların başucunda uyunduğu zamanları ben komşulukları özledim esnaf muhabbetlerini şimdiki gibi her sitenin içine yapılan avm ler hatta online alışveriş siteleri yüzünden sokaktaki yan dairendeki insanı tanımıyor olmak beni çok üzüyor kısacası ben eski hayatın hayat gibi nefesin enfes gibi alındığı günleri özledim..