uludağ sözlük ün kapanması

uludağ sözlük e cumhurbaşkanına hakaret ten dava sebebiyle gündeme gelebilecek durumdur ancak bir o kadar da bizim elimizde olan delil ve kafayı oynatma sebebi olabilecek nedenlerimizden dolayı böyle bir durumda kan kusacağımızın bilinmesi gerekir.

biradetbeyfendi (#14091474) nolu entry'de gerekli açıklamayı yapmıştır. *
ha belki durum gerçekten çok da ciddi değildir. orasını bilecek kadar hukuk bilgisine sahip değilim.

be adam neden bu entariyi girdin diyecek olursa; beni müşküllendiren bir kaç neden oldu.

mesela şüpheli olarak ismail alpen yani zall'ın seçilmiş olmasıdır.

mesela konu olan entry abartılı derecede hatta şikayet mevzu olacak derece bir entry değildir ki bu tarz entryler zaten sözlükte ve diğer tüm sözlükler de yığınla bulunur.

tabii henüz basılmamış bir kitabı yasaklayan zihniyet için bu da az bir şey değildir.

hani istedikleri zaman istedikleri adamı lök diye nasıl alıyorlarsa, istedikleri zaman nasıl sıkıntı yapanları topluyorlarsa bunu da yapmaları çok zor değildir.

hatta burdan bizlerde toplanabiliriz, aman dikkat.

ha tabii olaya farklı yaklaşan dkoa arkadaşımız da;

--alıntı--
korkacak bir şey yok.
"uludagsozluk.com" dememiş ki "uludagsözlük.com" demiş.
söyledikleri yer burası değil.
çaktırmayın!
--alıntı--

demiştir. haksız da sayılmaz hani. *

işin şakası bir yana yazar arkadaşlara ben myrmarachne'den naçizane bir önerim; dikkat edin. klavyeniz götünüze girmeden yazın. ama sakın düşüncelerinizi dışa vurmaktan korkmayın.

sadece kelime seçimlerinizi dikkate alın.

ha bir de; sağlıcakla kalın.

edit: sanki sabah da beni alacaklarmış gibi hissettim. zall'la beraber silivriden sizlere mektup atarız.