bugün

ibretlik

--spoiler--
bak kardeşim, on iki yıldır bir devlet dairesinde ayda 1000 TL maaşla çalışıyorum.Her sabah saat 06:30'da kalkıp dolmuşa yetişmek zorundayım.Bu nedenle on iki yıldır sabahları kahvaltı yapmıyorum.Yumurtanın,sıcak çayın,zeytinin,peynirin tadını özledim.Bari haftasonları rahat rahat uyurum diye düşünüyordum ki hemen yanımızdaki hastanenin jeneratörü her sabah saat 08:00 de çalışmaya başladı.Mahalleli toplandık gittik,müstahdeminden başhekimine herkesle görüştük,engelleyemedik.Bir gün benim karşı komşu "idari mahkemede dava açtım,bu sesten kurtulacaz.Yalnız avukat masrafı için apartmandan para topluyorum,davanın sonunda zaten karşı taraf ödeyince paranı geri alırsın" dedi.Ben de yedi yüz lira verdim.Ertesi günü adam paraları alıp kaçtı,geceleyin taşınmış.Alt katta bir emekli öğretmen oturuyor,geçen gün gelmiş "Davayı kaybetmesek bari" diyor.Hey Allahım dedim ya,ne insanlar var."Ne davası dayı,daha neyin davasındasın.Adam dolandırdı gitti bizi" dedim.Ben böyle söyleyince adam fenalaştı,kalp hastasıymış zaten.Hemen götürdüm karşıdaki hastaneye,kayıtlarda bi yanlışlık olmuş,adam sigortasız gözüktü,hastane biz bu hastaya bakamayız,emekli sandığı ssk devlet karşılamıyo bilmem ne derken adamı başka bi hastaneye götürmek için taksiye bindirdim.Yolda Hakk'ın rahmetine kavuştu.Adama hayatında rahat vermedikleri gibi ölümüne de sebep oldular.Şimdi sen yukarıda ibretlik yazmışsın.Güzel kardeşim ibretlik öyle olmaz böyle olur.Bir daha da böyle değerlerle dalga geçme.
--spoiler--