bugün

öğrencinin cevabı bilmediğinden, sorulara verdiği ironik ve alternatif karşılıklardır...
folklore vizesinde verdiğim örnek yanıt:
soru: cinsiyetin mitolojideki önemi nedir?
cevap: cinsiyet ayrımına karşı bir insan olarak hiç bir öneminin olduğunu düşünmüyorum..
edit: sınavda 15 almışım. tek yanıtladığım soru da buydu.. tavsiye edilir..
soru: idea nedir, örnek veriniz.
cevap: tahta
yönetim ve organizasyon sınavı
soru:human resources management nedir?
cevap:insan kaynakları yönetimi!!!
lisede edebiyat sınavında cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllarda yazılmış bir şiir verilmiş ve bu şiirin açıklaması soruluyor. şiirde bir at'tan bahsediliyor. söz konusu at dönemin mücadeleci türk halkını, askerlerini anlatıyor. fakat bunun farkına o esnada varamamıs olan kişi başlıyor atı anlatmaya, sınav kağıdına atlarla ilgili belgesel niteliğinde bir çok şey yazıyor ve sonuç itibariyle sıfır alıyor. bu kişi kesinlikle ben değilim.ghsuwoeırsdf.
Dilimin ucunda ama bir türlü aklıma gelmiyor, yorumu size bırakıyorum.
üniversite 1.sınıfta atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi vizesinde;
sakarya meydan muharebesinin sonuçlarını yazınız? sorusuna, hattı müdafa yoktur sathı müdafa vardır ve o satıh bütün vatandır, 22 gün boyunca savaşmışlar hocam şeklinde vermiş olduğum hamasi cevap. *
marx'ın ideoloji hakkındaki yorumu malumdur: "insan klubüde farklı düşünür sarayda..."

hoca aşağı yukarı buna benzer bir yorum sorusu sorar ve elemanımız da: "insan gecekondu da farklı düşünür sarayda..." diyereketen 1 sayfalık açıklamasına başlar ve 20 alır. *
(bkz: eser köker)
(bkz: siyaset bilimi)
(bkz: yaran okul sorularina yaran cevaplar)
üniversite son sınıf türk vergi sistemi dersidir alltan alınmakta, sınavdan geçildiğinde okul bitiyor;

kağıtlar dağıtılır sınav başlar;
ysfkdrklc sorulara bakar ve okulun uzayacağını anlar ve sınav kağıdına;

hocam tek dersim bu geçersem okul bitiyor sorulardan bişey anlamadım yardımlarınızı beklerim.

dipnot; doktara tezinizin yarısını yazdım diğer yarısını gönderebilirsiniz. *
rivayete göre..
ders: din
soru: müslümanlığın gereklerini yerine getirenlere ...... denir.
cevap: aferin denir.
lisedeyken arkadaşın bir coğrafya sorusuna verdiği cevap

soru:Türkiye'deki platolara 3 örnek veriniz
cevap:çukurova platosu
soru:
- ovaların özellikleri nelerdir?

şahsımın verdiği cevap:
- (yazılması gereken her şey yazılmış, soru cevaplanmıştır, ancak öğrenciyi kim durdurabilir) ovalardan ırmaklar, nehirler geçer, göller vardır. oralarda balık tutulur. (öğretmen özellikle yanına çağırmıştı, oradan hatırımda kalmış).
ortaokulda hocanın sordugu soruya dangalak bi arkadaşın verdiği cevap:

-kasabayı kim yönetir?
+şerif ve racon sahibi bazı kovboylar.
ıbnı sına'nın en unlu yapıtı nedır?
doğru cevap: el-Kanun fi't-Tıb
şahsımın cevabı:tıp uzerıne soyleşiler
sağlık meslek lisesinde, anatomi sınavında yaşanmış gerçek hikayedir.
soru:sindirim ve boşaltım sistemini şemalayarak yazınız.
öğrenci:hocam yaklaşır mısınız?
öğretmen:evet?
öğrenci:ağız, dil, diş, gırtlak, yutak, yemek borusu, mide, kalın bağırsak, ince bağırsak, rektum,sonuncusunu biliyorum ama hocam adını hatırlayamadım. * g.t yazsam mı not kırarsınız, yazmasam mı?
öğretmen:!!! pu hah haa.yaz oğlum, ne istersen yaz sen.
soru: Nefrit hastalığı nasıl bir hastalıktır, tedavisi nasıl mümkündür açıklayınız
Cevap: Bu çok tehlikeli bir hastalıktır, derhal bir doktora başvurulmalıdır, Allah'tan şifa beklenmelidir.
Disipline gitmeme neden olan, Mitoloji sınavında vermiş olduğum cevap:
soru:Mitoloji nedir?
cevap:Aptal Yunan masallarından oluşan salak bir bütündür.

not:Disiplin kurulunda bir adım geri atmadım. Daha sonra koridorda gördüğüm kurul üyesi hocalardan birisi bana ''Galileo'da doğruyu söylemişti ama adamı öldürmek istediler, belkide sen haklısın demişti.
ders: coğrafya
soru: kaf nerelerden geçer? (kuzey anadolu fay hattı kastediliyor)
cevap: karşıyaka spor'dan.

(bkz: kaf kaf kaf sin sin sin)
daha ilkokul 4. ya da 5. sınıftaydım. sınava eşşekler gibi çalışmıştım. kendime aşırı derece güvenmiştim o yüzden.

-x denizi y denizine oranla daha tuzludur. bu yüzden akıntı falan filan fiş mekan nasıldır? (soruyu tam hatırlamıyorum)
-x denizi tuzlu değildir.
ilkokul 2.sınıf sınav sorusu: kışın oynanan oyunları yazınız.
hocanın beklediği ve kitapta da geçen oyunlar: saklambaç, körebe, cart curt...
verilen cevap: okey, tavla, pişti, blum, tık, eşek, dürt, papaz kaçtı

sonuç: ertesi gün hoca veliyi çağırır, evde kumar mı oynuyorsunuz diye haşlar.

(bkz: bu da böyle bir anımdır).
edebiyat dersi kitap sınavında sergüzeşt ti yanlış hatırlamıyorsam kedinin adı sorulmuştu verilen cevap kötü kedi şerafettin.
mf bölümü, lise 4 düzeyi edebiyat sınavı sorularından biri;

soru: debdebenin türkçe karşılığı nedir?
cevap: dip dibe

* şahsım tarafından, sınıftaki herkesin bulamadığı bu soruya, en mantıklı cevap verilmiştir.
ineğin midesi kaç bölümdür? cevap:iki oda, bir salon bir mutfak...sakarya meydan muharebesinin sonucunda neler olmuştur? cevap:Mustafa Kemal'e menejerlik ve gazilik ünvanı verilmiştir...canlıların ortak özellikleri nelerdir? cevap:yol,su,cami,mezarlık...divan üyelerinden kadının görevleri nelerdir? cevap:yemek yapmak,evi süpürmek,çocuk doğurmaktır...
karadeniz bölgesinin bölümlerini yazınız.

a. orta karadeniz
b. öz karadeniz
c. az karadeniz
çocuk edebiyatı sınavında hoca osmanlıca kelime sormuştur. kelimenin açıklanmasını ve bir cümle içinde kullanılmasını istemektedir.kelime tahdit dir.
arkadaşın cümlesi:
babam beni tahdite götürdü.