bugün

Namaz kılmanın dünyadaki bütün sporlardan çok daha sağlıklı ve yararlı bir spor olduğu yalanıdır. Genellikle dinci hocaların insanları namaza özendirmek için söylediği yalandır. Buna göre:

-rüku ve secde sırta ve karın kaslarına iyi gelir.
-otururken sağ elin şehadet parmağını bir saniyeliğine kaldırıp indirmek parmağımızı güçlendirir ve ayrıca koldaki kan dolaşımını iyileştirir! (buna çok gülüyorum lan!)
-selam verme hareketi boyun bölgesine iyi gelir.
Vs...

Edit: namaz dalında milli takım oyuncuları seri eksiliyor! Baya formdalar.
namazın faydası dendiğinde sıralanan yalanlardır. olay buysa fitness'a gidenlerin fiziksel olarak namaza ihtiyacı yoktur! dua edelim yeter!
halk arasında bilinen en malca söylemlerden biri.

--spoiler--
spor istiyorsanız spor salonuna gidin efendim. namaz bir ibadettir ve sporla uzaktan yakından alakası yoktur.
--spoiler--

bir diğeri için: zemzem idrar olarak çıkmıyormuş.

edit: angry şakirds.

edit2: dedemin sixpackleri var tamam amk.
son olimpiyat londra 2012'ye baktığımızda çürütülen önerme! 2012 londra madalya sıralaması: ABD, Çin, Büyük Britanya, Rusya, Güney Kore, Almanya, Fransa, italya, Macaristan, Avustralya, Japonya, Kazakistan, Hollanda, Ukrayna, Yeni Zellanda, Küba ve iran (iran 17. olmuş işte!) demek ki bilip bilmeden konuşmamak lazım. Öyle atıp tutmakla olmuyor.
irandan sonra; Jamaika, Çek Cumhuriyeti, ispanya, Brezilya, Güney Afrika, Etiyopya, Hırvatistan, Belarus, Romanya, Kenya, Danimarka, Polanya, 30-Azerbaycan ve 31-Türkiye... Daha ne diyim ben size! Çapulcular sizi!
cahil yalanidir. zira namazin bedene faydalı olması onun en iyi spor olduğunu göstermez zaten en iyi spor diye birsey yoktur.
ibadetlerin ikincil faydalarini fazla öne çıkarmak ve ruhunu unutturmak yanlıştir.
günümüz için belki geçerli olabilecek başlık ama 1400 yıl önce muhtemelen gerçekti...
islam ülkelerinden çıkan yüzlerce olimpiyat şampiyonu ile çürütülen iftiradır.

madem namaz spor değil, neden hep müslüman sporcular başarılı oluyor?
orucun en sağlıklı diyet olduğu yalanıyla yarışır.
sporların en iyisi olmayabilir ama namaz da bir nevi spordur gerçekten. sürekli eğilip doğrulma var nihayetinde. selam verme esnasındaki boyun hareketlerini de ilave edelim. bedeni hareket ettiren her eylem spordur kısacası.
kasların iyice kullanılmaz hale geldiği aşamada evet iyi spor.
reklamın iyisi kötü olmaz demişler evet ama dinin reklamı olmaz be hacı.
artık acizlikten ne yapacağını bilemeyen dindarların kuruntusudur. bak hem ibadet yap sevap point kap hem de spor olsun.

ulan madem bu mükemmel bir spor neden bu işle uğraşan profesyoneller bunu almıyor?

geçiniz efendim boş işler bunlar.
Squash yapmamış olanların inandığı yalandır.

Yarım saat squash yapın 500 rekat namaz kılmış gibi olursunuz.
saygılı ol lan biraz it, yapmıyorsun yapana bulaşma mikrop ! diye cevap vereceğim yoruma, yapılan başlıktır.
namaz spor değil ibadettir.
Sadece insanları namaza sevketmek için söylenmiş Masum bir cümledir. Çok da şaapmamak lazım. Hani jet imamın oralardaysaniz belkim biraz kalori yakabilirsiniz.
Sağol ben almayayım Günde beş kez Diz üstü çöktürüp bütün yükümüzü bindirip dizlerimizin aşınmasına neden olan bir sporu..
(bkz: menisküs)
görsel