bugün

(bkz: welcome to forum)

kişisel verilerin gizliliği adına gereklidir.

edit : başlık bana kalmış yanlış anlaşılmasın.
Başkaları tarafından kurcalanmaması için.
Özel hayat efenim özelimiz var. evet.
hırsızları zorlamak için.
o telefondakiler benden başkasını ilgilendirmedigi icin.
Kanka dediğin zalımın oğlu / kızı gelip kurcuklamasın diye.
özelligi var kullanmayalımmı.
sarja birakip telefondan uzaklastiginiz zaman acamasinlar, sms ve whatsapp mesajlariniz merakli kuzenler ve anne tarafindan okunmasin diye.
Eşler arasında düşünülürse kadın kocasının telefonda başka karılarla yazıştıklarını görmesin diye tabiki de.
Şirket maili telefonumda aktif diye telefona otomatik şifre kondu her telefonu açarken **** yazmaya çok üşeniyorum aq. Gereksizdir.
(bkz: sen sor diye)
Tanım:Cevabı bilindiği halde sırf başlığın tutması için sorulan sorular.acaba niye konulur düşün dur sen.
Karıyla konuştuğunu inkar etmek için kırk takla atan kocanın durumu da içler acısı gibi bazen entrikalar öyle bir yol alırkı karşında şempanze oynuyor sanırsın. bu sefer sende oturur saçmalıkları dinlersin. bir anda silkelenir neler oluyor konu neydi nerdeyim lan bennnn.
sonuç sen suçlusun kocandan özürdiliyorsun. kocan sana tripeniyor gönlünü almak için de arkası sıra dolanıyorsun
kadında durum içler acısı, koca ise bir savaşı daha kazandığı için omuzlarını kabartıp evde donla ordan oraya dolaşır.
"araba çarparsa annemi babamı aramayın ölsem de olur." diye arkadaşımızdır.
kişiden kişiye, telefondan telefona farklılık gösterir; nedendir bilinmez ama kullanılan şifre ne kadar kompleks ise, telefonun içerisindeki alengirli olaylar o kadar fazladır.
Her önüne gelen karıştırmasın diye. Sonuçta herkesin özeli vardır.
Az önce farkında olmadan birini arayıp facebook messenger'dan 22 saniye ses kaydı atmışım. Siz siz olun telefonu şifreleyin.
unutmamak icin.

unutmak istemedigim bi şeyi şifrem yaparım ve sürekli şifreyi girdiğim için unutmam.
ben telefonumu çalan olursa kullanamasın diye koydum. bence daha güvenli. şifre girmem gerekiyor ilk o kadar. o kadar da sorun değil bence.
Sözlük kızları nude filan atıyor. Kimse görmesin diye
hackerlar girmesin diye, yoksa her seferinde şifre girmek zulüm.
kilit, şifre vs. kişinin şahsına özeldir, detayları ve nedeni kimseyi ilgilendirmez.
cüzdan gibi, çekmece gibi, çanta gibi.
sevdiklerimizden gizli yaptiklarimizin sevdiklerimiz tarafindan bizim irademiz disinda kontrol edilmesini engellemek icin. yalan mi?

daha da onemlisi, mesela benim icin, yeni nesil bilmez ancak eskiden ekran kilidi yada sifresi olmayan telefonlar kullanirdik. birisini aramak yada SMS gondermek cok pahaliydi. telefon cebimizdeyken yanlislikla birilerini arayip mesaj gondermemek icin ekran kilidi koymaya basladik. evet cok olurdu bunlar.
ben koymam.
evimin arabamin kapisini da kilitlemem. pin kodu kredi kartimin arkasina yazilidir. hatta gotume don bile giymem, acikta dolasirim. ziken olursa da kader napalim deyip geciyoruz.
cunku halim (bkz: beyin içi dll not found).
Ailem yani şifremi bilenler dışında hickimse özel alanıma giremesin diye telefon ve teknolojik cihazlarımda şifreler var.
Şirket telefonu olduğu için zorunlu olarak şifre var. Hatta hem şifre hem parmak izi. Bütün tuşlara aynı anda basıyoruz.
Sanki nasa'da çalışıyoruz.