bugün

Bence.Hani din birey ile Allah arasındaydı.Boş işler için benim vergilerimi kullanıyorlar.Doğduğumdan beri var bu bakanlık.Hayatımda hiç bir faydasını görmedim.Kapatılsa da eksikliğini hissetmem.
Ya madem eksikliğini hissetmiceksin niye "kapatılmalıdır" diyosun dedirtendir.

Hayır kapatılsın da meydan cübbelilere kalsın, işide kalsın gerçek din diye di mi.

Gerçi bence gerçek din kuran ama işide göre yine iyi diyanet.
kapatılmalıdır. haram zıkkım olsun oğullarından kızlarından çıksın eğer masum insanların haklarını yiyorlarsa. amin.

israf israf diye ortada gezip zırhlı mercedes senin neyine ya. siz nasıl müslümansınız ya. sen kimsin ya.
Diyayet işleri başkanlığını bakanlık olarak bilenlerin diyanetin kapatılmasını istediğini öğrendiğimiz başlık. Komik geldi.
(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak).
en son verdiği sübyancılığı aklayan fetvasından sonra, bu kurumdan umudumu tamamen kestim.
kapatılmalıdır.

9 yaşındaki çocuğu evlenebilir, doğurabilir, 15 yaşına gelip kendilerinde bu erginlik alametleri görülmese de bâliğ olduklarına hükmedilir diyen bir kurum devlet bünyesinde barındırılmamalıdır. kapatılmalıdır.
yerindedir.

islam bu aç kuranı kendin yorumla hacıya hocaya gerek mi var?

Ruhban sınıfı vatikan mübarek..
diyanet işleri başkanlığı; bu topraklar üzerinde yaşayan ve çeşitli dinlere inanan tüm vatandaşlar ile devletin ilişkilerini kurmak üzere kurulmuş bir başkanlıktır. yani bir fetva merkezi değildir tam olarak ya da ülkenin islami politikalarını belirlemek asli görevi değildir. bu kurum açılışta ki amacına döndürülebilirse bu ülke bu kurumdan daha çok faydalanabilecektir.
"kapatalım da millet bizi mi ...?"

bir öneri.
Diyanet işleri lüks makam araçları ve sürekli artan bütçesi ile gündeme geldi. Diyanet işleri başkanı birilerinin isteği ile görevden alındığında anladık ki orası bilimsel olarak teoloji üreten bir yer olmaktan çok birilerinin istediği içerikte fetva hazırlatma makamı.

Ülkede bu kadar cami ve din görevlisi varken diyanet kapatılamaz ama amacına uygun düzenlenebilir.
konu cami, mescit gibi yerlerin sevk ve idaresi ise,
konu bir " personel müdürlüğü " yle çözülür.
şu anda ki yapısıyla diyanet, sadece sünni mezhep için icra kurumudur.

kapatılmalıdır.
Diyanet kapanmasın. En azından bütçesi azaltılsın.
hayir kapatilmamalidir.

zira nasil ateist, deist, hristiyan, musevi ve diger din mensuplarinin inanlarina saygi duyulmasi gerekiyorsa, islam dinine mensup kisilerin de inanc ve kurumlarina saygi duyulmalidir.

simdi bana birisi gelip "lan yanacaksiniz hepiniz. cehennemde atesler size 2x" diyerek girisse, "sanane" derim. birakin kim neye nasil istiyorsa inansin. ancak ve ancak bu sekilde mutlu oluruz.
Zamanında , skandal fetvalarını düşünürsek evet. Kapatılmalı. Destekliyorum.
bana kalırsa da meyhaneler kapatılmalıdır ne yapacağız şimdi?

ıslak ateist rüyasıdır.
güncel Önemli Başlıklar