bugün

sevdiği entry'ler

evet diyeni de sikeyim hayır diyeni de

evet diyen de, hayır diyen de seni siksin. vakit birlik vaktidir kardeşlerim.
görsel

okan bayülge nin diriliş dizisiyle dalga geçmesi

Allah yobazın kininden sakınsın. Amin.

Diziyi izlemiyorum, diyo maydonoz Tayyip atlıyo hemen. Bi sus lan, milleti hedef göstermekten bıkmadın mı? Bu yüzden kitleler senden nefret ediyo işte.

Abicim dizi lan bu noluyo size. Akp tanıtım videosu mu. Yok haçlılar yok vatan hainliği bilmem neler. Ne saçma şeyler bunlar. Ülke siktiri boktan bi dizi için birbirine giriyo. Dizi lan bu dizi lan kırk kez mi söylicem dallamalar.

entare basmış bulundum

--spoiler--
sadece bir teori; aslında darwin yok evrim yalan! darwin hiç olmadı aslında insanlar onu kendileri yarattı; evrim de aslında bir ihtiyaçtan doğdu; insanların ben neden varım? bu dünyaya nasıl geldim? sorularına cevap vermek için sarıldıkları evrimi diğerlerine göre daha iyi bilen ve bundan çıkar sağlayan ayrıcalıklı bir sınıf oluştu. onlar kendilerini evrimin ve darwinin dünyadaki temsilcileri olduklarını iddia ederek diğer insanların üretimlerinden pay almaya başladılar; zamanla evrimden geçinen bu sınıf darwin'i eleştirilemez kutsal bir statüye getirerek kendi ayrıcalıklı sınıflarının geleceğini garantiye aldılar. dedim ya sadece bir teori...

zögedit: darwin'in türlerin kökenini okumadan evrimi eleştirenlere tavsiyem 6. bölümünü okusunlar, teorinin zorlukları diye bir bölüm var. adam üşenmeden ben bunu düşündüm ama bak buralarda da zorluklar var, yanılmış ta olabilirim diye efendi gibi izah ediyor.

farkında mısınız, darwin'in teorisini bilimsel olarak tartışabiliyoruz, adam kendi kitabında bile bunu yapmış sen zahmet edip düşünme diye.

yukarıdaki hicvi (satire) anlamadığı için entriyi kötü bulan ateist varsa ona da hiç lafım yok, evrim onun icabına bakacak zaten.

not: ateist değilim, bugün darwin düşmanlığının, dinle ilgili ateist görüşlerden hiç bir farkı yok onu belirtmek istemiştim.

editedevam: ateistlerin dine bakışını kendi dinine hakaret olarak görenlerin darwin'e ve bilime bakışını eleştirmek anlamında girilmiş bir entriye çok kötü vererek zamanının ötesine yollayan arkadaşlardan mesaj kutumu yeşillendirmelerini rica ediyorum. ateist ya da dindar farketmez birbirimizi anlamaktan bu kadar uzaklaştığımıza inanmıyorum ve bu uçurumu aşmak için benimle diyalog kurmalarını bekliyorum. başka entrilerim de zöge olmuştu, ama en üzüldüğüm virgülüne dokunmaya kıyamadığım bu entriyi orada görmek çok dokundu ve anlamak istiyorum neden, ha neden?
--spoiler--

ekşi sözlük'te evrimle alakalı alakasız, sağdan soldan duyduğu şeyleri yazan, takiyye gibi gizlenme ve zamanı gelince dogmatik fikrini aşıla kültürünü seçen ekşi sözlük cahillerinden biri.

"Evrimsel Analiz
Jon C. Herron, Scott Freemanislam Gündüz
Palme Yayınları

Evrim
Douglas J. Futuyma
Palme Yayınları" gibi evrimsel biyoloji ile alakalı kaynak ders kitaplarını okumadıklarından, konuyla alakalı olmadıklarından v.s. evrimsel biyolojinin teknolojiye olan katkısı, kullandığımız evrim teorisine delil cihazlar bu gibi bilim karşıtlarının şizofrenik iddialarını zaten yanlışlar.

böyle adamlara sus sus nereye kadar. bir avuç cahiller ordusu. anlamadığı iki üç süslü kavram kullanınca evrimsel biyoloji uzmanı olduğunu, tüm felsefik, bilimsel ve teolojik tartışmaları çürütüp gerçeği(onların dilinde bu islam) keşfettiğini sanan zırcahiller ordusu.

neymiş bu gibi saf cahillerin tüm iddiaları yeryüzünü sarsmış, dünya bilim adamları hayret içinde! bilim camiası hayret içinde! kendi vardığı subjektif karar hakikatmiş! hadi oradan. yerçekimi denen olgu ne kadar şüpheye açıksa evrim de o kadar açıktır. bu gibi caner taslaman'dan duyduğu üç beş kelime ve metin ile insanlar muhammed vb. insanların aklına ve dediklerine kendi akıllarını teslim edip hiç sorgulamadıklarından çoğu şeyi düşünemezler. bu konu hakkında güzel tespitler var. (bkz: caner taslaman şarlatanlığı)

düğün

iki kişi sevişecek diye yapılan anlamsız eğlence.*

11 nesillerdeki sözlüğü öğretme merakı

(bkz: formatı oku)

imam hatipler kapatılmalı

imam hatipler kapatılmalı ciddi seviyelerde ilim bilim adamı yetiştiren nizamiye medreseleri açılmalı.

kısa entrylerin daha çok okunduğu gerçeği

twitter'ın da etkilediğine inandığım gerçektir. bilgi artık çok hızlı akıyor. bir haber sitesinde bile haberin tamamını okumaya erinir oldu millet. manşete bakıp "oo neler olmuş yaa" diyip sözlüğe başlık açanlar var. hal böyle olunca nice güzel, nice okunası yazı sırf uzun olduğu için okunmaz oldu.

adı "sözlük" olan bir yerde ne kadar acı bir durum değil mi? neyse ki ekşi'deki "devamını okuyayım" saçmalığı yok henüz. gerçi o da gelir yakında. ne zaman batı'nın iyi yönlerini aldık ki?

türkiye de polis olmak

Türkiyenin iki yüzlü siktır boktan insanlarını korumakla yükümlü olmaktır.
Bir gün akp' nin polisi ilan edilirsiniz, taş atarlar, nefret ederler, küfür ederler.
Ertesi gün evinizde ensenizden vurulursunuz, bu vatanın polisi olursunuz. Ağıtlar yakılır, unutulursunuz.
Başka bir gün kürt orospu çocuğunun biri ekmek almaya gidiyorum diye gelir, geberince siz akp' nin polisi olursunuz, siz yamyam olursunuz, çocuk katili! olursunuz.
Ertesi gün bombalı saldırıda şehit olursunuz, bu vatan için öldü derler. Bizim polisimiz derler.
Bir gün Ankara' nın göbeğinde bomba patlar, bu polisler ne işe yarıyor denir.
Ertesi gün bomba polisin kucağında patlar, bizler için şehit oldu denir.
Her şey de olduğu gibi, polislerin de içinden çürükler çıkar, bu polis olmak değil karakter meselesidir.
Insanlık meselesi.
Ama size gelip, polisler katil derler, polisler vahşi derler.
Derler ışte, sadece derler.
Kimse sizin ne yaşadığınızı da bilmez, ne hissettiğinizi de bilmez.
Eşini çocuğunu bırakıp mitinglere gidersiniz, eğlencelere gidersiniz, fuarlara gidersiniz
Etrafta binlerce kişi eli sikinde gezerken siz şüpheli birini ararsınız.
Her ne olursa olsun, sizin gibi orospu çocuğu doğacağıma polis çocuğu doğarım daha iyi.
Karaktersiz götler sizi.
Iki yüzlü yavşaklar.
Siz hiçbir şeyi haketmeyen orospu çocuklarısınız.
edit. 13 yılı aşkın süredir vatanını, milletini, sevenini, sevmeyenini koruyan bir insana vatan haini diyen kişi kim mi?
bu vatan için bir sik yapmamış döl israfının teki.

laiklik

ülkemizde müslüman ve onun değerlerine düşmanlık yapmaktır.

müslüman başını örtmek istese "laiklik" denir ve engellenir. namaz kılar oruç tutar ordudan atılır, üniversitelerde ikna odalarına götürülür kabul etmezse atılır veya üniversiteye alınmaz. şehit babasının 3 cm sakalı için gata'ya alınmama sebebidir.
kur'an kurslarının kapatılma, imam hatiplerin önünün kesilmesi gerekçesidir.

yani müslümansan "laiklik" yok sayılma sebebindir.

uyumak için eve koşmak

uyumayı o kadar istemek ki sokakta eve doğru koşmaya başlamaktır. uyumayı seven bünyeler için gayet normal bir harekettir. he tabi bide yatağa uzanırsın gülümsersin kendi kendine , şimdi uyuyacağım evet..dersin ama üst katta tadilat vardır , matkap sesleri gelir kulağına , ağlarsın... gerçi bunlar başka başlığın yazısı olur. bak yine mutlu başlayıp depresif bitirdim lanet olsun.

allahı inkar ederken ölen ateist

allah nasip ederse ilerde olacağım kişidir.