bugün

entry'ler (177)

gecenin iki kelimelik özeti

Soğuk ve sessiz.

herkesin birbirini kötülemesi

Çıkar varsa iyisindir. Yoksa zaten hep kötüsündür.

yumurta kırmayı bilmeyen kız

Ama sen beni ailenle tanıştırmıyorsun deyip, kendisinin aile olabilecek vasıflarına sahip olmayan kız.

ağlaya ağlaya sevişmek

Kızların ben unuttum eski sevgilimi, başka havalara gireyim derken, "Sevişirken aklına başka kızlarla ne yapıyor diye aklına gelmesi"

18 yaşındaki kızın 65 yaşındaki erkekle evlenmesi

para, para, para ile karşısındakini Brad Pitt sanıp, her şeyin karşılıklı olduğu bir evliliktir. Al gülüm, ver gülüm meselesidir.

türkiye gençliğinin kültür düzeyi

Yabancı film izleyip, iki satır replik paylaşıp, yazın kumsalda kışın da bir köşe başında kitap olan bir fotoğraf paylaşıp, kendini kültürlü sanan kişilerin kültür seviyesi diye bir olgusu yoktur.

feminist kadın

Olaya cinsellik olarak ele alırsak. Uzun şeyleri cansız seven.

indila

Fransızcayı bizlere sevdiren yağmur damlası.

titanik filmindeki batan gemi

Kemancının geminin batarken, son vedasını kendi usulüyle yapması.

barcelona nın türkiye yi türklerden çok tanıtması

Her fırsatta Türkiye'nin reklamını çok iyi yapan bir kulüptür.

türk hakemleri

Türk Hakemleri, parası güzel diye bu mesleği seçen fakat büyük takımlardan çekindiği için onların aleyhine olan birçok pozisyonu es geçen, işsiz kalmaktan korkan kişilerdir.

kraliçenin kuğusunu yiyen türk konuştu

Türk her yerde Türk olduğunu nasıl belli eder.
http://haberulas.com/2015...usunu-yiyen-turk-konustu/

gecenin şarkısı

Şarkılar seni söyler.

göz göze gelmek

En güzel yeri kahverenkli gözleri olan bana göre hayat ışığımın gözleri bakıp göz göze gelememek insanı yıpratır.Keşke hayat dolu gözlerinde göz göze gelsem.

seni özledim

Özlemektir aşkın meyvesi. Biraz acı bi meyve ayrıysan.Özlersin aynı soluduğun havayı.Aşk böyle bi şey işte seversin ve özlersin.Hayatı onla yön bulmuşundur.Bu yönü kaybedince daha da çok özlersin.Çünkü seviyorsundur yanında olmasını istersin hep.Olmayınca artık o,kollarının altında boşluğa düşersin özlemenin ne demek olduğunu,o zaman çakar kalbinde.

değer verdiğin birinin gitmesinden korkmak

değer vermek önemli bir eylemdir.her şeyi yapıyorsun onun iÇin bi gün bi anda her şey bitiyor ama o sol tarafında atmaya devam ediyor.Ediyor işte Çünkü hayatı onunla başka yaşamayı öğrenmişindir başka gözle gökyüzüne masumca bakmayı görmüşündür.kaybetmek koyar insana bunları yaptığı kişiyle.ondan her şey aklına gelir bitince bu büyülü ortam.hayatın gerÇekleri Çıkar ortaya onsuz bir gelecek,bi anda gemi batar kaptan da gemiyi kurtarmaya Çalışır,Çabalar bir türlü Çıkamaz karaya ama umut denilen şey insanı hayatta tutan şeydir bunu düşünerek yaşamaya devam eder.onunla başka yaşadığın hayatı kaybetmemek iÇin her şey yapılmalı mutlaka bir rota vardır.

uyuyamayan yazar

90lar müziği dinleyerek hayaller içinde uyuyamayan yazar.

ayrılma kararı

"Hayaller ve Emekler" bir ilişkinin temel taşlarındandır. O an gelince en çok gelecek hayalleri ve onun için yaptığın sayısız şeylere üzülürsün.Aslında aklımızla kalbimize,tek söyleyebileceğimiz şey,o iyi ki vardı olmalı.

ben bu yazıyı sana yazdım

Hasret dolu gözlerle bekleriyorum
Aynı saat aynı durakta
Biliyorum,kızgınsın
Tersine yaklaşılmaz
Inadın inat,sevgin çağlayan bir su
Bekletme bu soğukta,seni ısıtacak
Yüreğime yazık.

geceoldu

Gece oldu,bana yine özlem dolu hasretler kaldı..
Çıktım balkona tüttürdüm bi sigara,
Sevdamı korlamak için.