bugün

entry'ler (325)

tanrıya bir soru bırak

Değdi mi?

yarın hayatının son günü olsaydı

Ayın 15'ine yetişmediğim için üzülürdüm.

sobalı bir evde yapılacak en güzel aktivite

Evdeki ışıkları kapatıp, sobanın alt kısmında bulunan bölmeyi açıp ; yere minder atıp, sobanın dibinde uyumaktır.

küçük bir şehirde yapılacak aktiviteler

Pes, okey, tavla.

yazarların güne verdiği puan

Sesini duymayı özlediğimiz kişilerle hasret geçirdiğimiz için 10 üzerinden 9.

diyarbakırda bozkurt işareti yapmak

Şırnakta yapıyoruz evladım.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Dürüstlükten en başından beri ödün vermedim.Ne dediysem arkasında durdum,hep senin mutluluğun için uğraştım. iyi bir hayatımız, refah bir geleceğimiz olsun diye.
ilk başta öylesine başladım ilişkimize sana da söyledim bunu. Ama sen, davranışlarınla, hissettirdiklerinle aşık ettin kendine.
Mutlu ettin, nefes aldırdın 2 küsür yıl boyunca.Onca güzel zamanlarımız geçti beraber.
En çok kime güvendin deseler, adını söylerdim başka bir şeçenek beklemeden. Olmadı. Yan yanayken güzel giden her şey araya mesafe girince değişti. Ben istemedim mesafeyi.Biliyorsun.Kader. 1 yıl daha idare ettin beni. Zor zamanlarımın daha kolay olmasını sağladın. Ve sonra, bir anda zoru cehenneme çevirdin. Kızdım, yıkıldım ama kötü söz etmedim sana. Güven duygumu ve inancımı kaybettim her şeye sadece. Ve şimdi onca şey paylaşan onca güzel anı biriktiren biz, tüm sosyal medyada, iletişim araclarında engelliyiz. Dürüst olduğumuz için, aldatmayı düşünmediğimiz için. O eksikliğini hissettigin yuva sıcaklığını bir ömür yaşatmayı istedik diye!!?
Eyvallah hayat. Eyvallah. Daha ne kadar yıkılırım, daha nasıl yanar yüreğim bilmiyorum. Bunları sana söylemek isterdim, uzun uzun gözlerine bakıp anlatmak. Annenle Bir fincan kahve içip, kendimi ve sana olan sevgimi anlatmak.
Kader. Bunları şu sözlüğe yazıyorum. Kendime Bi hatırlatma olsun ileride. Neleri atlattın olum sen diye. Ben, unutma konusunda çok kötüyüm. Deger verdiğim, söz verdiğim şeyleri kolay kolay unutamam. Ama sen güzel unutursun. Sözlerini tutmadın, sevgi ve aşk kelimelerinin hakkını vermedin ama beni unut. Beni güzel unut.

narkotik şube uyuşturucuları ne yapıyor sorunsalı

Video kaydı alınarak,yakılarak imha ediliyor.

yunanistan ı artık sikmemiz gerektiği gerçeği

Komik olmayan beyandır. Avrupadan para dilenen, iflas eden Yunanistan ; senin gibi çoooo..k güçlü,ekonomisi süper olan,ortadoğu ve ümmetin efendisi ( :D ) Türkiye'ye, on yılda 50 teröristi vermemiş. Neden biliyor musun? Adil yargılanma yok ve insan onuru vs. diyerek. Simdi bi düşün, iki gün önce Erzurum ağır ceza hakimi 90 kilo eroinle yakalandı. Konunun içinden biri olarak yazıyorum, ohal zamanı dışında senın bir hakimin,avukatın arabasını araman için bir sürü evrak,zart zurt gerekli. cevirmede denk gelip, ben hakim,avukatım dese basar gider. Diyecegim simdiye kadar kaç tane hukuk elemanı ne B.klar yapmıştır. Hukukumuzun diger ülkelerde s.klenmemesi dışında, hukuk düzenimiz kendi içinde koca bir çöplük. Ve onlara bugun khk ile 2300 lira ZAM YAPILDI. zam zam zam. Referandum öncesi. işte, burası boyle bır ülke. Sen de onu ezeriz bunu zükeriz lafı yap. Kıbrıs elden gidince göreceğiz sizleri.

başkanlık sistemi

Şuan, olabilecek en kötü durumda referanduma gidiyoruz. Valla böyle bir seçmen kitlesi ben de olsa,hilafeti getirir;kendımı gem halife hem de türkiye'nin führeri ilan ederim. Saırleri yazarları bana methiye yazmaları için zorlandım. Kendi adıma kupa düzenler, Marmara adası ve avşa adasını toruma hediye eder, çok sevdigim katar emirine digiturk yetmeyeceği ıcın trt ve tum ımkanlarını verirdim. Bunlar az bıle. Herkes aklını basına alsın.

neden hayır diyorum

Kişilerin referandumda hayır deme sebepleri.
1. Daha önce defalarca kandırılan kadronun,bize cehennemi yaşattı; evlatlarımıza dibini yaşatmaması için.
2.çözüm süreci gibi bir sürü asker, polis şehit vermemiz neden olan dönemden sonra kimsenin sorumluluk alıp yargılanmaması.
3.Göz göre göre fetönun elını öpen,eteğine kapanan siyasilerin hesap vermeyı bırak, millete hesap sorması.
4.otu B.ku referandum yapan kitlenin, 3,5 milyon Suriyeli ülkeye alınırken, torunumuzun hayatını etkileyecek bir olayda kafasına göre iş yapması.
5.uygulanan her politikanın elimizde patlaması.'katil Esad, dostum Esad,kankam Esad.'
6.sözde güçlü olan türkiyemizin, milletten para dilenen Yunanistan tarafından bile iplenmemesi.
7.yargı bağımsızlığı zaten olmayan ülkemizde, bunun kanunla korunacak olması.
8. 15 yıldır tek yaptıkları özelleştirme ve zam yapmak oldugu.
9.soma da madenci tekmeleyen lavugun hâlâ dışarda olması.
10.katar emiri için sürmeneyi yakanların, yarın güç tamamen onlarda olunca Suud için ülkeyi yakmasına engel olmak için.

Daha yazılacak onca sebep var.Sunu da bılıyorum ki iran yönetiminden daha kotu olacak ülkemin durumu.Çünkü biz unutkanız, çünkü bunların hepsini hakediyoruz..

18 ağustos 2016 elazığ da meydana gelen patlama

pkk tarzı bır eylemdir. Gerek Suriye'de ki iç savaş,gerekse hendek operasyonunda piç sürüsü, silahla çatışmaya giremediği için eyp ile saldırmıştır. Operasyon sonrası da, bu defa bombalı araçlarla eylem yapıyor orospu çetesi. Bunlara destek veren herkesin bir gun vinç tepesinde sallandığını goruruz insallah.

kürdüz ne olacak

Daha ne olsun.

mustafa kamal mason muydu

(bkz: kaynak g t m)M.kemal'in masonlarla alakası olduğunu pek sanmıyorum.En azından mason olmadığına eminim.Bence,anasonla olan alakasından ötürü karıştırdın. K.bakma da bugün kıçı kırık bi kız yüzünden içenler 7 düvele karşı milis kuvvetlere öncülük eden komutana laf etmesin.Size yaranması için illâ sofu mu olacaktı?Saygı duyalım saygı.

muharrem ince

Umut veren bir isim idi. Ancak birileri CHP'nın hdp çizgisinde olmasını istediği için parti başına getirmezler. Kel biri car her eylemde, nerde itlik varsa orada biten biri. Kemalden sonra o gelir başa. Atatürkçü,devletini seven, savunan adamı barındırmazlar o partide.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Koliva- yüksek dağlara doğru.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Öleceksen, bir işe yarasın ölümün. Bunu hatırlat kendine.

pkk nın kürt çocuklarını kaçırıp tecavüz etmesi

Teröristlerin,asimile olmalarını engellemek uyguladıkları nüfus politikasıdır.

efkan ala

Boş koltuk. Ötesi değil.

neden silahlı sağcı bir örgüt yok

Sağcılığı dinle alakalı kısmını görüp, milliyetçi kısmını görmeyen andavalların işidi dahi örnek verdiği durumdur. Her ülkenin, kendı saf ırkının çıkarlarını korumaya çalışan aşırı sağcı bir kesimi vardır. Bu ülkede bunu baya baya bastırdılar.