bugün

entry'ler (12)

regl sancısı

insanı her yönden gerginleştiren ağrı tipi. kasıklardan başlayan gerginlik sinirleri ve oradan da insan ilişkilerini gerginleştirir. regl sancısı çeken bir kadın o an kendinden de doğasından da diğer canlılardan ve tüm varoluştan da nefret etmektedir.

yabancılaşma

can sıkıntısıyla beraber dünyanın en pis hislerinden biri.

insülin

karbonhidrat metabolizmasını, özellikle glikozun glikojene dönüşümünün düzenlenmesine yardım eden, pankreastaki beta adacık hücreleri tarafından üretilen hormon.

gangliyon

yunanca tümör anlamına gelir. nöronlardan oluşan bir grup hücreyi içeren yapıdır.

yeniden öss ye hazırlanmak

hali hazırda üniversiteye devam ediyorken yapılıyorsa insanı çıkmaza sürükleyen durum. bir yandan "napıyorum ben zaten bir bölümüm var oturup onu bitireyim insan gibi" diye düşünürken diğer yandan "bu bölümü bitireceğim de ne olacak, sevmediği bir işi yapan, istemediği hayatı yaşayan bir insan olacağım" düşünceleri ile çelişkide kalır insan sürekli.

bir yandan öss'ye girme düşüncesi tek mantıklı fikirmiş gibi gelirken diğer yandan da "saçmalıyor muyum acaba" diye düşünmeye devam eder insan, tüm bunların yanında okuldan verilen ödevlere ve sınavlara gerekli çabayı harcarken bir yandan da öss konularına çalışmaya devam edilir, neticede bir elinde test kitapları, diğer elinde fotokopiciden alınmış ders notları ile kafası karmakarışık bir insan evladı elde etmiş oluruz.

ferrari siyle otobüsteki insanlara hava atan insan

esra erol versiyonu kadar duygusal olamayan insan türü, zira esra erol cipiyle giderken otobüsteki insanları görünce hava atmak yerine duygulanıp ağlar.
(bkz: ciple giderken otobüstekileri görünce ağlıyorum)

uzaklara gitmek

farklı bakış açıları sağlamaya yardımcı olmakla beraber, temeli derinden sarsıp sorunla yüzleşmeye sebep olmadığı sürece pek bir şey ifade etmeyen durumdur.
(bkz: kendinden kaçmak)

neden sevgilin yok

ilişkinin neden bittiğinin anlamlandırılamadığı durumlarda sorulmaması gereken sorudur ama soruyu soran taraf bunu bilemez tabi.

-neden sevgilin yok?
+valla ben de bilmiyorum ki?

maggot brain

rolling stone'un listelerinden birinde yüzyılın en iyi gitar sololarından biri seçilmiştir yanılmıyorsam. sözleri de şu şekildedir;

mother earth is pregnant for the third time
for y'all have knocked her up.
i have tasted the maggots in the mind of the universe
i was not offended
for i knew i had to rise above it all
or drown in my own shit.

come on maggot brain
go on maggot brain

can sıkıntısı

kronik haldeyse, insanın bir parçası olarak kabul ettiği his. nerede, kiminle olunursa olunsun, ne yapılırsa yapılsın hep orada bi yerde, az sonra yanınıza gelmek için sizi beklediğini bilirsiniz.

lens

iğrenç anılarınız olmasına sebep olabilen ürün. eğer yanınızda lens solüsyonu yoksa ve lens gözünüze batıp gözyaşları içersinde kalmanıza sebep olduysa, aynı zamanda da 5 dakika sonra sınavınız varsa yapılacak tek şey lensi çıkarıp tükürüğünüzle temizlemektir. lensi tekrar göze takma aşamasında uzayan yapış yapış tükürük midenizi kaldıracaktır ama anlık bir kararla tekrar gözünüze taktığınız an tüm sorunlarınızın çözülmüş olduğunuzu görürsünüz.

fuck u

archive'ın siniri bozuk insan şarkısıdır. eski sevgiliye, kazık atmış arkadaşa, bilimum siyasetçiye, otobüste sürekli göz göze geldiğiniz tipe, kısacası sinir olunan herkese karşı söylenip rahatlanır.