bugün

entry'ler (24)

her özel günde mustafa kemali anmak

Hepsi olmasa da iz bıraktığı alanlarla ilgili günlerde anmamak elde değil.

sahip olunması gereken 3 şey

eş.
3. de tıkandım.

düşün ki o bunu okuyor

sevgilim!
bu dünya yoruldu mu kuşlar konsun diyedir.
benim gönül kuşum yoruldu.
ya gel konsun.
ya da artık solsun.

23 eylül 2017 fenerbahçe beşiktaş maçı

şenol güneş mavi gömlek bordo kravat çıkmış. zuhaha. ya ne makara insanlar var.
Edit : quaresma ikinci kere kırmızı yemedi.

kızını soyup üniversite amfisine atan baba

bu canlının gözünün feri gibi bir de beyni gitmiş. kafalarında beyaz fesleriyle, evlerine tıktıkları ve beyinlerini itaat, her şeye şükür edip isyan etmeme gibi şeylerle yıkadıkları çocuklarıyla beraber bu canlılara ayrı ülkeler kurulmalı bence. herkesin onlar gibi olduğu ülkede bakalım kim ne icat edecek kim ne üretecek. daha doğrusu bunların götlerini yayarak kazandığı paraların kaynağı o ülkede ne olacak asıl onu çok merak ediyorum. neyden nemalanacaklar o zaman acaba?
işte bunlar hep oksijen israfı.

kasvetli havaları seven insan

Kasvetli havaları seviyorum demeyeyim de dışarısı pırıl pırılken evde kös kös oturduğum zamanlar bi yağmur yağsa da serinlesek demiyor değilim. Sıcağı çok sevmediğim de bi gerçek. Eneze Erikli'ye filan gitmedikten sonra o pırıl havalarda da dışarı çıkmak istemiyorum. O zaman da ev bana hapis gibi geliyor. Garip garip işler. Ne dediğimi ben de çok anlamıyorum bazen.

sözlük yazarlarının sesleri

0:00 0:23

Çay içince anca bu kadar efkarlı söyleyebildim.

sözlük yazarlarının kökenleri

Biraz Abhaz + biraz Bulgar göçmeni = Türk olarak ifade etmekten mutluluk duyduğum.

23 eylül 2017 fenerbahçe beşiktaş skor tahminleri

1-0 veya 1-1 diye tahmin ediyorum.

sözlük yazarlarının favori içecekleri

Su, Tekirdağ yaş üzüm rakısı.

22 eylül 2017 kadir topbaş ın istifa etmesi

istifa ederken bile sebepsiz bi şekilde burdan muhalefete ekmek çıkmaz diyor. Be ebenin mı neden istifa ediyosun onu söyle önce muhalefet nerden çıktı şimdi demezler mi insana.

eşinizin hangi meslekten olmasını istersiniz

ilkokul öğretmeni olsun. Hep öyle hayal ettim çümkü ben. Sabah okuluna arabayla bırakıp akşam almayı da. Bakalım.

yazarların en son gittikleri alışveriş merkezi

Serdivan avm. Şu an yaşadığım ilde avm yok.

türkiyeden yollanması gereken güruhlar

huuu huuu diye garip hareketler yapanlar.
ürküyorum valla ben. bi sefer gece otobüsüyle ankaradan istanbula gidecektim. aştiye bir geldim 30 tane cemaat mensubu toplanmış. birinin elinde tef gibi bişey. aştide hu hu yankılanıyo gecenin birinde. ne gerek var böyle şeylere anlamadım. gecenin karanlığında kaybolup giderler umarım.

istanbul

bir birsen tezer şarkısı. nağmelerini çok sevdim.

http://www.youtube.com/watch?v=r8Okis3t2Q8&feature=related

sözlük yazarlarının itirafları

yalnız kaldım. onca insanın içinde hem de. gerek bakışlar gerek sözler benim odama duvar oldular. öylece aralarında kalakaldım. seslensem de bir ben duyuyorum sesimi. ya da bi tek duvara bakıyorum. duvar da bana bakıyor ama beni görmüyor. anlamıyor. ben onu anlıyorum ve ona duvar diyorum. sert, ruhsuz ve boş..
onlarca rakı şişesi gelip geçti insanların masalarından. litrelerce gözyaşıyla sulandı toz kalkmasın diye gönül kapılarının önü. ama yeşil ışık yanınca herkes kendi yönüne gitti. akılda kalan tek durunca yavaş geçen çileli anlar oldu.
hiç iyi değilim. daha ne söyleyeyim?

kendi kendine konuşan insan

kendi kendine yazan insanlar olan yazarlardan veya şairlerden bir farkı yoktur. onlar da bu işi bir başkasıyla değil kendi kendilerine yaparlar. ince, güzel iştir.

kemalistlerin iq seviyesi

hayattaki tek amacı kendi gibi düşünmeyen insanları aşağılamak olan zavallı düşüncelere sahip insanların düşük olduğunu zannettiği seviyedir. ha bu ülkede içkili mekanda ağzında sigara bi elinde bira bir elinde meme gitar eşliğinde izmir marşı çalıp söyleyen sözümona atatürkçüler de var gözümle gördüm. türlü türlü eleştirilmeyi hakediyolar. okumaz etmez. bağnaz bir karşı görüşlü insandan farkı yok gözümde. demem o ki bu iq seviyesini belirlemeye kalkan kişilerin iq su buna yetmeyecek.

zahter

ahmet kaya'dan dinlemeye alıştığımız şiire gazele şarkısına farklı bir yorum katarak seslendirmiş grup.

https://www.youtube.com/watch?v=5DUX7S4KF08

sözlük yazarlarının ruh halleri

içimde ağladı ağlayacak birisi var. tek istediği yalnız kalmak. ama yalnızlığı hiç sevmez aslında. artık neye ne kadar dolduysa.