bugün

entry'ler (24)

10 yıl önce insanların hayatında olmayan şeyler

teknoloji yoktu.ne güzeldi sokakta saklambaç oynamak

atonement

benim hoşuma gitmedi.sonu doyurmadı,,,seyrettikçe birşeyler eksik geldi bana.hep film seyrediyormuşum modundan kurtulamadım..filme insan kendini kaptıramıyor bir türlü...konu,mekan,oyuncular,kostüm güzel ama yine de birşeyler eksik... olmamış.

1408

yeni seyrettim hoşuma gitti çünkü perili ev temaları klişelerle, bol kan soslu; heryerinden kanlar süzülen hayaletlerle dolu olur....bu filmde de klişeler var ama insanı germeye yetiyor.Susack ın harika oyunculuğu da cabası.

bunun yanında lanetin nereden kaynaklandığı veya odanın niye lanetli olduğuna dair bir açıklama yapılmamış.bu biraz filmi havada bırakıyor.

ama olayların başlangıcının esas oğlanın kanının yere damlamasıyla başlaması çok hoş.

ezcümle::: benim hoşuma gitti

kusursuz erkegi aramayan kadin

kimse mükemmel değildir.uyum aranmalı...mesela benim de kusurlarım var ona bakılırsa..

kocasından izinsiz gezmeye giden kadın

arasıra evine uğraması elzemdir....kocası boş eve ve de boş buzdolabına bakarken kadın da diğer kadın arkadaşlarına kocasını ve de yatak hayatlarını anlata anlata bitiremezken,,,,belki de o gezen kadının başı iki yerinden kaşınmaya başlayacaktır.....

sinbo

ben ürünlerini kullanıyorum.mikseri gayet güzel.2.5 yıl oldu hala bozulmadı.bekliyorum bozulacak diye * tıkır tıkır çalışıyor.

kedilerin yedigi seyler

evimde iki aydır misafir olan(artık geri vermeyi düşünmüyorum) siyam kedim;

1. neskafe içiyor
2. sarelle yiyor
3. whiskas dışında mama yemiyor...bir kere de arpacık şehriye yaladı.
4. balıktan tavuk derisinden tiksiniyor
5. çiğ et görünce kaçıyor
6. bir kere de evde böcek bacakları buldum böcek cinsini çıkaramadım.
7. kaliteli sucuk 1 dilim,salam kaliteli ise 2 dilim.kalitesizlere yaklaşmıyor....
valla doğru.

hülya avşar

çok zeki ve de kurnaz bir kadın.öyle olmasaydı bu entry ler girilmezdi.kafayı kullanıp medyayı parmağında oynatıyor.
işlerinde dibe batsa da her şeyde başarılı olduğu izlenimini verip ve en güzel kadın imajını çizip psikolojik olarak bizi şartlandırıyor.ve de çok hırslı.mesela sesi çok çirkindi,inat edip sesini az da olsa eğitebildi ve ekstralarda paraları götürdü,programlarında mırıldandı.
ben onu seviyor muyum? hayır.yiğidi öldür hakkını yeme derler.hülya yönetmen de olabilir.en iyi o işi yapar.denememekle hata etmiş.

başak burcu erkeği

bu burçtaki erkekler piskopat,manyak,kıl,gıcık,mükemmelliyetçi,geveze,sinirli,her şeyi tersten anlayan....
tüm bu özelliklerine rağmen asla başkasıyla yapamadığınız ve sizi her zaman mutlu eden bir burç.insanın resmen beynini okur ve nerede ne yapılması gerektiğini iyi bilir.sizi sahiplenir ve o yokken bile hep yanınızda olduğunu hissettirir.en problemli anlarınızda hep yanınızdadır.sadece bir sevgili değil;en yakın arkadaş,sırdaş,abi,baba gibidir.onsuz yapamazsınız.her şeyi bilirler ama her şeyi..."bir şeyi de bilme be kardeşim" diye bağırırsınız artık.
onunla tartışılmaz.hep haklı çıkarlar.övülmeyi severler.
bunlar test edip onaylanmış bilgilerdir.
sevdiğim adam tam bir başaktır.

alıp götüren şarkılar

emre aydın şarkıları
emre altuğ-gidecek yerim mi var
mor ve ötesi-benim küçük sevgilim
evenescence-my immortal

gerçek bir aşkın ardından kalanlar

"yer yarılsa içine girsem orada huzuru kesin bulurum" diye yaşanacak bir duygu.yaşamadım ama ayrılsam kesinlikle nefes bile alamam herhalde.hayali bile korkunç

semum

benim bildiğim islamiyette şeytandan korunmak için eller açılıp dua edilir.baş karakteri çarmıha gerer gibi bağlayıp karşısında dua okumak komik gelldi bana.papaz--hell--satan hristiyanlığa aittir ve islamiyette şeytan ruhani varlık olup cismani görünüme bürünemez.cin olayı farklı yorumlanır.mesela büyü filmi daha mantıklıydı.

freak

cnbc e de sıkça geçer

-freak
+!!!!!

ve dizi karakterleri (heroes,smalville,4400,ghost whisperer...)onlar bu özellikleri için kendilerini kötü hissedip normal hayat sürme özlemi çekerken,ekran başındakiler onların herbirine özenip hasetlenip bu özelliklere gerçekten sahip olmak istiyorlar.jessica olmayı veya insanların düşüncelerini okumayı kim istemez??? normalde ucube kelimesi + özelliklere sahip olmayı kastetmemeli diye düşünüyorum. o özellikler bana göre "gift" dir.yani Tanrının belirli kullarına eksta hediyesi.Mesela ucube bana göre "carnival" dizisindeki aşırı uzun boylu veya sakallı bıyıklı bayandır.

en kötü türk dizileri

hemen hemen hepsi birbirinin aynı ve haftalık yayınlanmasına rağmen soup operalara dönmüş durumda.hiç seyretmeseniz bile sırf tanıtımlarla özet geçilebiliyor.yabancı dizileri aparttıkları halde niye bu kadar sıkıcı oluyor anlamıyorum.

o kadar derdim varken --aristo nun tavsiyesi üzerine --ağlak dizilerin karşısında rol kabiliyetinden mahrum aktörrr ve akttttrislerin kestiği roller akabinde katarsis olamayacak kadar basitleşmiş sonuçta.

the maelstrom mephisto

mephisto şeytanın yardımcısıdır ve insanları doğru yoldan çıkarmakta başarılıdır.Dr.Faust mephisto ile 24 yıllık kanla yazılmış kontratı satan(şeytan) adına imzalatmıştır ve akabinde faustun çığlıkları eşliğinde zevkle cehennem çukuruna sürüklemiştir.işin garibi,mephisto zeki yakışıklı vb. birisi olarak belirmiştir marlowe'un faustunda.hatta truvalı helen kılığına bile girmiştir faustun isteği üzerine............ renaissance etkilerinden kurtulamayan bir şeytan.....

siyah süt

bu kadının stiline bayılıyorum romanlarına- karakterlerine- kurgusuna- kelimelerle oyuncak gibi oynamasına-karakterlerine büründürdüğü kimliklere ve ikilemlere..............hayatta kıskandığım tek kadın

unutulmaz roman karakterleri

anna karenina
heathcliff-catherine ---wuthering heights
mavi melek-bit palas
asya-baba ve piç

cnbc e

bayıldığım kanal.six feet under-csı new york ve heroes in bitmesine üzüldüm.pushing daisies ve chuck başlayacak onları çok merak ediyorum birhayli güzel ve bağımlılık yapacak diziler.filmleri çoğunlukla sanatsal her şekilde kendini seyrettiriyor.özellikle ghost whisperer hayranıyım. e2 de fena değil.rachel ray show bizim sabah programlarıyla kıyaslanınca mükemmel her açışımda farklı pratik güncel kadınları çok ilgilendiren şeyler öğreniyorum ama son zamanlarda reklamları arttı.....ve güzel diziler yavaş yavaş rafa kalktı...

zeki sarışın iş sahibi mantıklı aşık kadın

her sarışın güzel değildir buradaki sarışın güzel anlamında kullanılmış.aşık kadın mantıklı olamaz bir bakıma ama esmer ya da kumral güzel kadınlar -zeki -iş sahibi- mantıklı ve düzeyli ilişkisi olabilir çevremde bir sürü var-- mesela bu satırları yazan kişi -ama sarışın güzel ı ıh yok ha aysun kayacı????

bana 1 5 iskender bir de light kola

işte böyle düşünüyorlar diye her zaman light kola içmeme rağmen iskender yanına normal kola alıyorum.....iskenderin kalorisi umurumda değil ama istanbulda gerçek iskender yemedim sivas ve urfada harika.zannedersem ki etinden kaynaklanan durum.sivasa gittiğim zamanlar illa ki iskender....yanında light olmayan kola ile....