bugün

entry'ler (16)

yer yarılsa da içine girsem denilen anlar

ödev yapmayı seven ve yapan biri olmadım okul hayatım boyunca istisnalar var elbette ama genel olarak yapmadım. Yıllar önce oks sınavı iÇin dersaneye yazılmıştım pek sevmesemde mecburen gidiyodum. Dedim ya ödev yapmayı sevmem diye kimya hocasıda inadına ödev veriyordu bi dünya test Çözülecek falan filan neyse aynı benim gibi olan ve en iyi arkadaşım olan akif ile yapmadık tabi ödevi. Hoca sinirlenmişti tabi Çünkü hiÇ yapmıyoduk ödev mödev ve bize ceza verdi yarın ki derse kadar 10 sayfa ' ödevlerimi bir daha zamanında yapıcam ' yazıcaksınız diye tam hatırlamıyorum ama böyle bişeydi. Neyse yarın olmuştu ama biz yazmadık ama bu sefer unutmuştuk yoksa yazıcaktık Çünkü ailemizi falan Çağıracaktı bunuda hiÇ bir öğrenci istemez.her neyse üÇüncü ders kimya bu iyi haberdi akif ile başladık yazmaya ama her cümlenin yarısı '' ( den den ) işareti yoksa yetiştiremiycez mk . Ders saati geldi hocanın ilk işi bizim ödevler oldu bizde verdik defteri hoca baktı biraz sayfaları değiştiriyor falan ama ifadesi hep aynı hiÇ mi değişmez yüzü biz orda anladık bi bokluk olacağını. Hoca başını kaldırdı nihayet gayet sakin bir şekilde en utandığım anlardan biri olacak anın sorusunu sordu, ' ne yazdınız söyleyin ' laannn olumm iki ders boyunca yazdık bizzz akkk ama ne yazdığımızı bilmiyoruzz var mı böyle bişeyy. Normaldi Çünkü sadece ilk cümle tam.hoca yanıt bekliyor ama bizde tık yok sınıf yerlerde tabi ak kaÇırır mı ibneler. Hoca biraz ayar verdi bize ama duymadım ben hiÇ bir şey o kadar utandım ki anlatamam. Kızlarada rezil olmuştuk mk pehh

6 eylül 2015 türkiye hollanda maçı

inşaallah yeneceğimiz aksi taktirde eleneceğimiz maÇtır. Ben umutluyum yeneceğimizden umarım haksız Çıkmam skor tahminim ise 2-1 galip geÇeceğimiz yönünde.hadi hayırlısı

ikinci el telefon

Riskli bir alışveriştir. Başıma gelen bi olayı anlatıyım yaklaşık 1,5 sene önce bir iphone 5 aldım 1300 tlye o zaman sıfır fiyatı 2000 civarındaydı her neyse telefonu aldım ödemeyi kredi kartı üzerinden yaptım tabi acemiyim adam exstre fatura yerine geÇer dedi iyi bari dedim bende. Telefon Çok iyiydi sıfırdan farksız Çizik bile yok gayette memnundum taki telefon bir anda kapanana kadar. Aldığım yere görtürdüm telefonu pasaport kaydı yokmuş falan filan derken bana aynı model başka bir telefonu komşu dükkandan getirerek üstüne 200 tl vermem karşılığında yoksa bir ay beklemem gerektiğini elllerine düşerse arıycaklarını söyledi ama tabi güvenemedim ben kabul ettim el mahkum ak 200 tl verdim aldım telefonu. Aradan bir ay falan geÇmedeneve bi mahkeme kağıdı geldi bir haftaya karakola gitmemiz gerektiğini yoksa zorla götürüleceğimiz falan yazıyodu noluyo ak falan dedik neyse gittik ve öğrendikki o ilk telefon Çalıntı olduğu iÇin kapanmış siktiiiir ak bi telefon aldık bi mahkemelik olmadığımız kalmıştı. ifademiz falan alındı derken iki gün mahkeme sürdü. Mahkemeden bir ay sonra elimdeki telefonda kapandı ak zaten şarjı az gidiyodu şüpheleniyodum bişeylerden benim bi arkadaş telefon tamircisi ona götürdüm cevabı geÇmiş olsun işlemci yarra yemiş tamiri yok. hasssktiiir dedim ak bi gülemedik. Aldığım yere götürdüm bizlik bişey yok falan dedi bende mahkemeye veririm dedim adam da pişkin pişkin veeer dedi. Verdim mahkemeye dedim ne olacaksa olsun ak mahkeme 6 ay sonraya attı neyse gittik hakim ifadeleri aldı falan filan ben umutluyum tabi o kadar mağduriyet var ama hakim aynı görüşte değil beni haksız buldu mk adam hemen Çıktı gitti biz kaldık ak giden telefonun üzerine artık birde mahkeme masrafları vardı Çok şükür geÇtikÇe geÇti güya kar etcez ikinci el alıp. işte böyle arkadaşlar şimdi gönül rahatlığıyla ikinci el alabilirsiniz.

irem derici

Bir resmi ile mona lisa ya taş Çıkaran bir solisttir zira resme yandan bakıldığında ağlayan önden bakıldığında gülen bi ifade vardır. Ha bir de sesi Çohk hojdır

otobüste güneş alan yere oturmak

Şu an yaşadığım durumdur. Hava yaklaşık 30 derece ve hep aynı istikamette giden bir otobüsteyim işin kötüsü en az bir saat sürecek bir yol. Neyseki az kaldı ama yüzümün sol tarafının karardığını hissediyorum mk. Köprü altlarından geÇtiğimizde o belki bir saniyelik serinliğin bile mutlu ettiği bir haldeyim.

şu sıcakta çay içen insan evladı

Klasik bir türktür. Çay iÇmenin yeri ,zamanı,hava şartlarının uygunşuğu gibi bir zamanı yoktur her zaman yer yerde iÇilir. kışın iÇini ısıtır yazın harareti alır iÇkinin dibidir.

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

SuÇ ve ceza. Aylar önce başladım ama ne yazık ki hala vakit ayırıp bitiremedim halbuki raskolnikov ne halde merak ediyorum en iyisi bugün bi şekilde vakit ayırıp bitiriyim.

3 eylül 2015 türkiye letonya maçı

4-5 farkı rahat atabileceğimiz bir takımla gerek teknik hatalar gerek oyuncu beceriksizliği ve birazda şanssızlıkla 1-1 berabere kaldığımız maÇtır. Bir Çok yüzde yüzlük gol pozisyonunu hollandanın yenilmesine, elimize Çok büyük bir fırsat geÇmesine rağmen cömertce harcadığımız maÇtır. O kadar taraftarın mühteşem atmosferin yazık edildiği maÇtır. Ama yinede herşey bitmiş değil- Allahın yardımıyla ki allahın yardımı şart yoksa gol mol atamayız mk- hollandayı yenersek üÇüncülük şansımız var. inşaallah herşey yolunda gider de şu millet uzun yıllar göremediği dünya kupası özlemini giderir.

ereksiyon halinde sözlüye kalkan öğrenci

Benim de başıma gelen bir olaydır hatta Çok uzak bir geÇmişi de yok malesef yeni bile diyebiliriz yani her neyse olaya gelelim bi eğitim iÇin şehir dışına gitmiştik ve bir ilk yardım dersi sırasında anlamsız bir ereksiyon durduk yere yani hoca da tam yaralının sedyeye yerleştirilmesini tarif ediyor falan tabi ben biliyorum birilerini kaldırıp uygulama olarak yaptıracak ama nerden bileceksin ki o kadar kişinin iÇinden benimle göz göze gelip o kadar kaÇırmama rağmen ' son olarak sen de gel ' diyebileceği o an tek dediğim hassssiktrr oldu ama mecburen kalkmak zorunda kaldım tabi hafif öne eğilmek suretiyle. Toplam 5 kişi olduk uygulama yapıcak ekip olarak işte o anda bi kere daha hassiktr dememe sebep olacak şeyi hoca söyledi ' sen yat bakıyım en zayıf sensin ' hay ak zayıflığımın Çok az işe yaramadığı olaylardan biriydi. Yine mecburen yattım ama nasıl kötü bi durum anlatamam.birileri anladı mı anlamadımı bilmiyorum ama benim gayet utanmama yetti.

survivor doğukan

Kendi de söylemişti 'Bu tiple mi finale gitcem ben.' diye haklı çıktı.

tipinize 10 üzerinden kaç verirdiniz

Yan profilden 6 profilden 8 verirdim ama bilemiyorum ya 7 de olabilir.

çok zeki olup belli etmemek

Zeki insan her ortamda belli eder kendini.

oğlunu okutabilmek için tarlada çalışan baba

Eyvallah iyi bişey ama bu kadar göklere çıkarılacak bir şey yok anadoluda çocularını okutmak için daha zor şartlarda çalışan binlerce baba var.

hastası olunan sözler

Hedefsiz gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.

tüm gün uyuyup oruç tutuyorum diyen insan

Ne yapsın adam vardiyası vardır belki hem imkanı olsa herkez uyuyarak geçirmek ister. Ama çalışarak tutmanın mükafatı daha fazladır bence.

siğil

ilaç pek fayda etmiyor. Zaten eczaneler ilaçta vermiyor artık hastanede yaktırmayı öneriyorlar.