bugün

ekseriyetle içinde bulunduğum durum. ama ben napıyorum? elbette öbür koltuğa geçip cam kenarında cayır cayır yanan koltuğa başka birini mahkum edıyorum. hehehe. kötü galplı miyim neyim?
Çoğunlukla bilmeden yaptığım eylemdir. Şansızlığın daniskasıdır.
Şu saatte şuradan geliyor o tarafa oturmayayım desen bile durumun olması için güneşin gerekirse tersten doğacağı günün tanımı olan durumdur.
üzerine bir de oruçluysanız, tüm gün güneş gören açık alanda çalışmış iseniz gideceğiniz uzaklığa bağlı olarak bitkinliğinize bitkinlik katacak durumdur.
iettden başlayarak bütün dünyaya hatta güneş sistemine uzanan isyan ettirici hareket.
beleş bronzlaşma.
Otobüs hareket edince ve yoldayken güneşin ters tarafa düşeceğini bilerek, yani ileride rahat etmek için geçici süre pişmektir.
Şu an yaşadığım durumdur. Hava yaklaşık 30 derece ve hep aynı istikamette giden bir otobüsteyim işin kötüsü en az bir saat sürecek bir yol. Neyseki az kaldı ama yüzümün sol tarafının karardığını hissediyorum mk. Köprü altlarından geÇtiğimizde o belki bir saniyelik serinliğin bile mutlu ettiği bir haldeyim.
bazen o kadar bunaltırki ayakta gitmeye razı olursun. oturuduğun yerden kalkarsın.
klimalı otobüslerde sorun olmayan durum.
otobüste klimada yoksa sauna etkisi yaratabiliyor sıcak yaz günlerinde.
çok da şey yapma ya. bir kavşağa bakar.