bugün

düşünce suçu işleme potansiyeli görülüp, makul şüpheli olarak gözaltına alınmamak için yapılması gerekir.
zordur. fark ediliyorsun ister istemez.
Bazen yanımdaki kişi kendisini aptal gibi hissetmesin diye yaptığımdır.
70 üstü ıq sahibi olduğumu düşünüyorum.
sq olarak çok gerilerdeyim ama.
Tam da zeki birinin yapacağı bir harekettir.
Zeki davranırsan dikkatleri üzerine çekersin. Rahat rahat istediğini yapamazsın.
Muhtemelen bu baslığa entry girmeyip eheh diye izliyordur. Ya da öyle bi şeydir.
zeka gerektiren her işin görevin üzerine kalmasını istemeyen insan eylemidir. haklı eylemdir.
http://m.uludagsozluk.com/e/28140782/

Adam kendisine ben 70'in üstüyüm diyor.
iq 70-90 arası eğitilebilir sınır geri zekâ.
90-110 arası normal zekâ.
askerde ise yarar. emin olun ise yarar o salaga yatmak yerine gore.
ornegin biz daga atisa giderdik. komutan sandalyesini dagda unutmus. derdi bana su sandalyeyi getir. bende nerde diye saga sola bakardim. ha ha. zaten o arada safin biri cikar aha dagda diye sandalyeyi o sicakta dagdan alir gelirdi.

boyle cok sey yaptim yav. bunlar hep gozlem.
çevresinden "ay çok bilmiş" laflarını duymamak için de yapıyor olabilir. bizim toplumumuz böyle. kendilerinden zeki kimseyi görmeye dayanamıyorlar. en zeki varlık kendisidir.
Zeki insan her ortamda belli eder kendini.
Ben mesela uçarım mesela.
(bkz: sen kaç beni tanıdılar)
gecen bi filmde diyordu kadin. beyler bana ozel ajan diyeceksiniz. bu bana kendimi ozel hissettiriyor.
cunku ben o kadar zekiyim ki. karsimdaki insanlar konusurken onlar bana gerizekaliymis gibi geliyor.

insan cok zeki bilgili olsa tamamda ee bunu kullanacagi yer vardir. diger zamanlarda bu aleyhine olabilir. mutlu olmaz. bazende bos saf olacan.

sasifelek cikmazi diye dizi vardi. orda bi kadin vardi kocasi kaptan. bu kadin gelip dediki komsusuna. kocam beni aldatiyo.
komsusu dedi nerden biliyon.
ee dedi telefonda yabanci kadinlarla ingilizce fransizca konusuyo.
konsu kadin dedi. ee kocan senin ingilizce fransizca bildigini bilmiyo mu.

yok bilmiyo. annem dediki. kizim erkekler saf kadin sever. bildiklerini deme. erkekler zeki kadin sevmez dedi. bende soylemediydim.
Mala yada safa yatmak yani.
Sözlükteki boyu 1.90 üstü erkeklerin ve 1.60 altı kızların yani bütün herkesin yaptığıdır. Çünkü hepimiz çok zekiyiz ve kimse nazar değmesin diye belli etmiyoruz. Eminim.
Aslında gerizekalı olmaktır. Şimdi bırakın mütevazilik oyunlarını. Kişi çevresine bilgi aktarımı yapabiliyorsa zeki denir zaten. Bu şahsiyetini dürttüğüm zeki olduğunu savunup ortada hiç bir şey belli etmiyorsa evdeki muhabbet kulundan farkı yok benim için. Hatta benim kuş daha zeki eminim bak. Git zeytin al diyorum mutfaktan gidip bir tane zeytin alıyor.
Zeki olduğunu belli eden ne yapiyo kii
sen onun zeki olduğunu düşünüyosun .
bana önce bunu açıklayın.
gösterip'te elletmemekle eş değerdir. zekiyim ama farkında değilim. zekiyim ama kullanmıyorum.