bugün

entry'ler (259)

sözlük yazarlarının itirafları

içimde biriktirdiğim sıkıntıları beni anlayacak uygun birini bulunca köküne kadar anlatıyorum, durmadan, sonra yaptığım dedikodu için vicdan azabı çekiyorum, ama verdiği rahatlıktan dolayı bir sonraki sefer yine de yapıyorum yahu, kahrolsun bazı huylarım.

şemdin sakık tanık ilker başbuğ a müebbet

yıllardır verilen binlerce şehidin kemiklerini sızlatan karardır.

ergenekon davası kararlarını veren hakimler

aslında o kararları vermeyen, veriyor gibi gözüken maşalardır kendileri. *

avrupa insan hakları mahkemesi

05 ağustos 2013 ergenekon kararlarının kesinleşmesinden sonra bir boka yarayıp yaramadığı net olarak görülecek mahkemedir. buna da sessiz kalma artık.

akp nin yaptığı saçmalıkları kabullenmek

yapılamayandır, içe sinmeyendir, yüreğe oturandır.

televizyon filmi

sinemada gösterilmeye değmez mi bu, dandik film mi diye düşündürüp insanı yanıltabilen filmlerdir ki içlerinde epey dikkat çekicileri mevcuttur, misal muhallebicinin oğlu 'dur, bize fikret kuşkan'ı tanıtmıştır.

kalamar sosu

yokluğunda kalamarın lastik gibi bir şey olmasına sebep olmaktadır. kalamar sozsuz pek bir halta benzememektedir.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

buz gibi soğuk-tess gerritsen
gerilim sevenlere önerilir. biraz aşk meşk işleri abartılmış ama kurgusu akıcı yine de.

dondurmayı kasede yiyen insan

Dondurmayı yalayarak yemeyi sevmeyen insandır. Belki külahta yalarken tatları birbirine karıştığındandır mesela.

en çok küfür edilen durumlar

On numara bir kıyafetle yemek yerken tam yemeğin son lokmasında üstüne yemek sıçratmak.

türkiye de kadın boy ortalamasının 161 cm olması

(bkz: önemli olan boyu değil işlevi)

sözlük ortamında kadın gibi takılan erkek yazarlar

psikanaliz kuramcılarından carl gustav jung der ki her insanın içinde erkeksi ve kadınsı özellikler bulunur, bunlar anima ve animus'tur. buradan hareketle bazı erkekler içlerindeki kadınsı yönü, bazı kadınlar da içlerindeki erkeksi yönü serbestçe ve yargılanmadan sergilemek istediklerinde sözlük gibi sanal dünyalara bu kimliklerle dalarak böyle davranır ve bu ihtiyacı giderebilirler. *

5000 tane başlık açan yazarın ilham perisi

iki yanağının arasından geliyordur. * *

inception un sonundaki totem

dönen ama sonrasında dönüp dönmeyeceği belli olmayan topaçtır.
bırak sözlük, dönerse senindir, dönmezse hiç senin olmamıştır.

sözlükteki hatalı entryler

gammazlar tarafından yakalanıp gammazlanan entrylerdir. ama tabi unutmamak lazımdır ki onlar da insandır, gözleri vardır ve bu gözlerden bazen bir şeyler kaçabilmektedir.

baş ağrısından midesi bulanmak

en basit haliyle bağı ağrıyan insanın baş ağrısından dolayı midesinin de bulanmasıdır. genellikle ikisinin bir arada görülmesi migren teşhisiyle açıklanmaktadır. bugüne kadar migren teşhisi almadım fakat migrenden değilse nedendir bu durum çözebilmiş değilim. yapışık ikiz gibi gelmek zorunda mısınız teker teker gelsenize. *

en kötü son yapan diziler

losttur.
sen 6 sezon boyunca tarihsel bilimsel bıdı bıdılarla beynimizi oy, o acaba bu anlamda mı, şu şunu mu işaret ediyor diye düşünmekten beynimiz sulansın, sonra ne görelim, aaa beyaz ışık.*

bir entrynin coşması için gerekli şartlar

ancak bir entrynin okunması için gerekli şartlar oluştuktan sonra oluşma ihtimali olan şartlardır.

aynı anıyı defalarca anlatan arkadaş

"hee biliyom anlatmıştın" demene rağmen aynı hızla anlatmaya devam eden, ısrarın dibine vuran arkadaştır. hayır yani anlattın diyorum işte, duymuyo musun beni, o kadar mı transa geçtin, yoksa beni salak sandın da anlamam diye mi 2. dikişi atıyosun.

üç kuruş daha ucuz diye kyk yurtlarında kalmak

insana tarif edilmez dersler vererek hayatı öğretecek eylemdir. bazı yurtların imkanları zayıftır ve zordur oralarda kalmak ama insana insanı anlatan daha iyi bir yer yoktur, kıymetini bilin.