bugün

entry'ler (56)

kaya peker

izmir Türk Koleji mezunudur.

mehmet yağmur

izmir Türk Koleji'nde okuduğu dönemde okul takımına tek başına kazandırdığı bazı maçlar hala akıldadır.halen daha potansiyelini tam olarak kullanamamıştır.

ersin özince

izmir Özel Türk Koleji mezunudur.

sözde karizmatik cevaplar

karizmatik olmaya çalışılarak verilen cevaplardır.

erbakan i cumhurbaskani yapalim kampanyasi

refahyol hükümetinden zerre ders almayan,erbakan'ı tanımayan insanın önerisidir.

cv sine vucut olculerini yazan hatun

cv sinin diğer kısmını geri plana attırıcak olan hatundur.

kendini niye unutmadın

-hilmi can kitabın niye yok?
+unuttum hocam
-niye kendini unutmadın? ayrıca ben sana kitabını unutamazsın değil kendini unutamazsın dedim hilmican.

akrabalarinin cogunu tanimayan insan

eğer çok akrabası varsa ve aradaki mesafe uzaksa mecburen akrabalarını bir iki görmek dışında fazla tanıyamayan insandır.

bulent ersoy hanim

ayşegül bey demekle benzer his yaratsa da karşısındakinin bülent ersoy olmasından dolayı insanların zorunlu olarak söylediği hitap şeklidir.

opel omega

üretimi opel tarafından kesilen,oldukça konfrolu, uzun yolda farkını hissettiren bir arabadır.ayrıca 1998 modelinde bile xenon far, cruise control dahil çok geniş bir donanım mevcuttur.

aziz kocaoğlu

Ahmet Piriştina'yı mumla aratan belediye başkanıdır. bir ön hazırlık yapmadan, bornova belediye başkanıyken birden büyükşehir belediyesi'nin başına geçtiği için bocalama süreci yaşamıştır.

avery johnson

Playofflar'da hayal kırıklığı yaratan koçtur.Golden State'e ilk turda elendikleri seride, son maç 25 sayı farkla bitmiştir.

ersan ilyasova

seneye barcelona forması giyecek olan basketbolcudur. iki-üç yıl euroleague'de oynayıp, tekrar nba'e dönmeyi amaçladığını söylemiştir.

oss mi buyuk sen mi

-öss mi büyük sen mi
+abi valla önce ben ona girdim, sonra o bana girdi durum eşit gibi yani.

gecenin bir yarisi acikmak

kokoreç,köfte ekmek, sucuk ekmek gibi yiyeceklerin derde derman olduğu durumdur. Ankara'da aoç * bu durumlar için idealdir.

liberal demokrat parti

oldukça zengin ve holding sahibi birinin ne için bu kadar oy potansiyeli düşük bir partiyle debelendiğini,siyasete atılıcaksa, atılma biçiminin kendisi açısından yanlış olduğunu düşündüren partidir.

türk ün türk ten başka dostu yoktur

ülkeler arası dostluğun ne demek olduğu,hangi platformlarda işe yaradığı tanımlanmadan söylenmemesi gereken bir cümledir.eğer kastedilen ortak menfaat ise;ki günümüzde ülkeler arası dostluk, ortak menfaatlerin çokluğu demek türkiye staretejik konumundan dolayı bir çok ülkenin çıkarını barındırdığından ve hepsine yararı olacak bir tutum var olmadığınan,hiçbiriyle mükemmel denilebilecek düzeyde ilişkiler içerisine girememektedir. bu nedenle kısmen doğruluğu olan bir yargıdır.

çin türk rekabeti

Tekstil alanında da var olan bir rekabettir.Çin ve benzeri ülkelerdeki ucuz işgüçü türkiye'de tekstik sektörünün büyük oranda küçülmesine neden olmuştur.

gunes gozlugunun yakismadigi insanlar

abuk subuk yer ve zamanlarda güneş gözlüğü takan insanlardır.

sevgililer gununde gul desenli tencere hediye etmek

Bir nevi kişinin, bak romantik tencere de aldık, artık adam gibi bişeyler pişir deme yoludur.Kişinin kendine yatırım yapmasıdır.