bugün

midesi geniş insanların yapabileceği bir durum.
kalınrsa onunla hiç sevgili olmamışsındır,sadece ihtiyaçlarını giderdiğin bir ilşiki yaşamıssındır.Çünkü sevgilinden ayrıldıktan sonra onun başka biriyle olabilme ihtimali bile insanı çılgına çevirir,yaşadığın güzel şeylerin üstüne başkasının izlerinin eklenmesi o güzel anıları bozar.Bu duygulardan kurtulabilmek için onu hiç görmemen gerekir,numarasının değişmesi gerekir,oturduğu yerin değişmesi gerekir ve ondan haber alabileceğin kişilerin sana haber vermekten kaçınmaları gerekir.Bunları onunla dost olarak görüşmeye devam edersen başaramassın.
eski sevgilinin aslında hiç sevgili olmadığının anlaşıldığı durumdur. son dönem amerikan gençlik dizilerinin kazandırdığı abuk düşüncelerdendir.
(bkz: olmaz çocuğum olmaz evladım)*
iki turlu ortaya cıkar; ilki taraflardan biri bitirmek istemiş bitirmiş ama digeri ise bitirmesine bitirmiş ama "deli gibi seviyorum hiç değilse arkadaş olarak kalalım" edasındadır. bu durum tehlikelidir sevgisini bitirmeyen açısından şöyle ki arkadaş olarak kaldıkları sürece sevdiği kişi başka biri ile çıkmaya başlayınca bu da zıvanadan cıkmaya başlar. kesinlikle gerçekten bünyesinede sevgi bulunduran ilişkide taraflar arkadaş olarak kalmamalıdır. sevgi ilişkisi nokta ile biter arkadaş kalmayla değil.

ikinci durum ise biraz daha zararsızdır. birileri bu iki kişiyi birbirini tanıyıp sevmesi kaynaşması için tanıştırır. ilk başta çıkmaya ce sevmeye başlarlar ama ilişki giderek arkadaşlık boyutu kazanmaya başlar ve iki taraf da bitirmeden arkadaş olarak kalırlar.
erkek cinsi için gerekli bir olaydır,eski sevgililere ihtiyaç duyulacak anlar olabilir
eski dost düşman olmaz
medeniyetle hiçbir ilgisi bulunmayan terkedilen taraf için bir işkenceye neden olabilecek,terk eden taraf içinse olsada olur olmasada olur diyebileceği durumdur. (bkz: seni seviyorum ama arkadaş olarak)
ne kadar biz dostuz da denilse bi gün bi yerde ikileme düşülücek durumdur..
birbirlerine karşı koyamama durumu er geç kendini gösterecektir.
eski sevgiliden dost olur tek şart hiç yanyana gelmemek..
(bkz: yalan)
hayal dünyası geniş insanların en sevdikleri fantezi...gerçekleştirilme durumunda eski sevgili ile düşman olmak durumuna kadar gidilebilir..
tükürdüğünü yalamaktır yüzsüzlüktür...
(bkz: içi boşaltılmış kavramlar)
(bkz: dost)
yine de bir yerden pırtlak verip(pırtlak ne bilmiyorum) kavga dövüş ayrılmaktan daha öteye gitmeyen, yabancılar neyse de biz türklerin başarabileceğine asla inanmadığım durum, ikircileklik.
aşkın bittiğini kabul edip hayatına devam etmek ve bu arada yaşanmışlara da hürmet etme durumudur...eğer dost kalamıyorsan ya aşkın bitmemiştir,ya da komplekslisindir...
imkansızdır.Akıl var mantık var.Sen kalk o kadar extreme olaylar yaşadığın insana "dost kalalım" de.Kimi kandırıyorsun.Ya hala seviyordur bunu diyen ya da içten içe nefret besliyordur.Kanmayın inanmayın.Yalandır dolandır.
Sevgiliyken iyi bir dost olamayan insandan ne bekleyebilirsiniz ki.Ha stepne olur bişi denmez.Yedekte tutmak isterse biri dost kalalım der.
bırakın dost kalmayı, nefret edilmediğinde bile büyük aşama kaydedilmiş sayılabilecek durum. eski sevgiliden dost, ayıdan post olmaz... *
gereği lüzumu olmayan eylem.eskili sevgiliyle değil dost kalmak bakkala bile gidilmemelidir.
mış gibi yaşananlara örnek
hiçbir zaman tam anlamıyla yapılamayan eylem.arkadaş olma çalışmaları sırasında sokulan laflar, eski sevgililerin kafalarını sürekli karıştırmaktan başka bi işe yaramaz.karışan kafalar bi süre görüşmeme kararı alırlar ve sonuç yine ayrılık olur.
(bkz: dosttan sevgili sevgiliden dost olmaz)
sakıncalı bir durumdur.gerçekten seven bir insan eski olsa da, sevgilisini başkasının kollarında görmemelidir.acaba benimle yaptıklarını onunlada yapıyormu diyerek vaktini psikolojik çöküntü içerisinde geçirmemelidir.bunun medeni olma ile bir alakası yoktur.
çok kolpa bişidir. ne kadar arkadaş olun, ne kadar iyi anlaşın aradaki o özel bağ farklıdır. ve gerçekten bi ilişki yaşanmışsa öyle kolay kolay dostluğa falan geçilemez..
bir kere arım balım peteğim gülüm dalım çiçeğim dediğin adama kanka nbr yaa hayat nası demeye çalışmaktır ama tamamen mümkünatsız bir durumdur
zor bir hadisedir,bişey yokmuş gibi takılmaya çalışsanda olmaz,yapılmaz,sen şöyle yaptın ben böyle yaptım sözleri çıkar ağızlardan ister istemez,ama yapabilenin tebrik edilesi durumdur ayrıca
diyelimki sevgiliniz bir gül..daha sonra bu gül ellerinizden kayıp gitsede kopamıyorsunuz,dost kalmaya karar verdiniz ve gülün adını menekşe koydunuz..sorarım size,adı menekşe olsada gül yine gül kokmaz mı?
tanım:imkansızın da ötesinde eylem.