1. 1.
  midesi geniş insanların yapabileceği bir durum.
  9 -11 ... kısmetsiz
 2. 2.
  iki tarafında medeni ve birbirine saygılı olması halinde gerçkleşebilecek olaydır...
  6 ... ferrole
 3. 3.
  kalınrsa onunla hiç sevgili olmamışsındır,sadece ihtiyaçlarını giderdiğin bir ilşiki yaşamıssındır.Çünkü sevgilinden ayrıldıktan sonra onun başka biriyle olabilme ihtimali bile insanı çılgına çevirir,yaşadığın güzel şeylerin üstüne başkasının izlerinin eklenmesi o güzel anıları bozar.Bu duygulardan kurtulabilmek için onu hiç görmemen gerekir,numarasının değişmesi gerekir,oturduğu yerin değişmesi gerekir ve ondan haber alabileceğin kişilerin sana haber vermekten kaçınmaları gerekir.Bunları onunla dost olarak görüşmeye devam edersen başaramassın.
  10 -1 ... sahapxyz
 4. 4.
  eski sevgilinin aslında hiç sevgili olmadığının anlaşıldığı durumdur. son dönem amerikan gençlik dizilerinin kazandırdığı abuk düşüncelerdendir.
  (bkz: olmaz çocuğum olmaz evladım)*
  7 ... babakale
 5. 5.
  bu tür durumların çoğunda aşk en az 1 taraf için henüz bitmemiştir. selamlaşmadan ileri gidecek bir arkadaşlık her zaman yanlı anlaşılmalara, veya yanlış anlaşılma ihtimallerine gebedir. misal:
  - ya ben dün sana şöyle bişey dedim ama öyle demek istemedim, yanlış anlama..
  gibi..
  3 ... delikanlımühendis
 6. 6.
  iki turlu ortaya cıkar; ilki taraflardan biri bitirmek istemiş bitirmiş ama digeri ise bitirmesine bitirmiş ama "deli gibi seviyorum hiç değilse arkadaş olarak kalalım" edasındadır. bu durum tehlikelidir sevgisini bitirmeyen açısından şöyle ki arkadaş olarak kaldıkları sürece sevdiği kişi başka biri ile çıkmaya başlayınca bu da zıvanadan cıkmaya başlar. kesinlikle gerçekten bünyesinede sevgi bulunduran ilişkide taraflar arkadaş olarak kalmamalıdır. sevgi ilişkisi nokta ile biter arkadaş kalmayla değil.

  ikinci durum ise biraz daha zararsızdır. birileri bu iki kişiyi birbirini tanıyıp sevmesi kaynaşması için tanıştırır. ilk başta çıkmaya ce sevmeye başlarlar ama ilişki giderek arkadaşlık boyutu kazanmaya başlar ve iki taraf da bitirmeden arkadaş olarak kalırlar.
  4 ... liberty
 7. 7.
  erkek cinsi için gerekli bir olaydır,eski sevgililere ihtiyaç duyulacak anlar olabilir
  3 -3 ... tufan
 8. 8.
  eski dost düşman olmaz
  3 ... kirmastılı
 9. 9.
  medeniyetle hiçbir ilgisi bulunmayan terkedilen taraf için bir işkenceye neden olabilecek,terk eden taraf içinse olsada olur olmasada olur diyebileceği durumdur. (bkz: seni seviyorum ama arkadaş olarak)
  3 ... innocence
 10. 10.
  aşk denilen şeyin bir yalan olduğunu kabul eden herkesin kolayca üstesinden gelebileceği durum...
  sevgili olmanın önce dost olmak olduğunu anlayan herkesin kolayca kabul edebileceği olgu
  1 ... ferrole