bugün

entry'ler (144)

karabük üniversitesi

Şehre göre daha gelişmiş sayılabilecek, fakat az öğrenci alıp bunları donanımlı yetiştirmek yerine kapasitesinin kat kat üzerine çıkıp 100 kişilik sınıflara 150 kişiyi sığdırmaya çalışıp rezalet haline gelmiş eğitim yuvası. Okulda eğlence namına hiç bir olmaz çünkü duyar kasıcılar sağdan soldan çıkıp sosyal faaliyetleri iptal ettirir, bilmem kaçıncı padişahın bilmem neyi yapmasının yıldönümü kutlanır falan filan..
Bugün sınıfta sandalye kapmaca oynadık resmen sözlük çok sinirliyim.

uzun süre sonra sözlüğe dönmek

3 yıl sonra dahil olduğum hadise. Ergenliğimin doruklarındayken yazdıklarımı okuyup Allah seni kahretsin diyerek okuyorum yazdıklarımı. Hep dediğim gibi Allah düşman başına ergenlik vermesin.

bağırmadan siyaset yapmak

ülkemiz siyasetinde olmayan bir özellik. bağırınca daha haklı olduklarını düşünüyorlar sanırım ne kadar bağırırsan o kadar haklısın.

sözlük yazarlarının şu an düşündükleri

hamam böcekleri gündüzleri ne yapıyordur acaba?

küfür edilen şeyler

şu aralar Türkiye gündemi.

hem laik hem müslüman olunmaz

hem hırsız olup hem müslümanım diyen oluyor da hem laik olup hem müslüman neden olmuyormuş şeklinde karşılık verilebilecek önerme.

the originals

Tvd' de yeterince önem verilmeyen orjinal vampirlerimizin dizisi. Elena ve ergenliklerine ayar olan ben için mükemmel olmuş dizidir. Fakat biran önce biricik caroline' ımınızın bu diziye uğraması gerekir bana göre ki cami' den kurtulalım. pek hoşlanmadım zira kendisinden. Neyse efendim sırf joseph morgan için bile izlenebilecek olan vampirli, cadılı, kurt adamlı tv dizisi.

sebastian vettel

4. şampiyonluğunu Hindistan gp' si sorası ilan eden , sempatiklik abidesi hafiften şımarık alman f1 pilotu.

rüyamda chp nin iktidara geldiğini gördüm

komikmiş, başbakan da kemal kılıçdaroğlu muydu, sorusu geldi akıllara.

joffrey baratheon

yakında tekrar bizi sinir krizlerine sokacak , kendisine küfürler yağdırmama imkan sağlayacak piçlikler yapacak olan game of thrones karakteri.

sözlük yazarlarının itirafları

ciddi ciddi asosyal olduğumu düşünmeye başladım biran önce bunun önüne geçmeliyim, üstüne bide toplum içinde etkili konuşamama kusurum eklenince hayat çekilmez gelmeye başladı.

üniversitede hoca gelince ayağa kalkmak

rezilliktir, olay sonrasında beş dakika boyunca güldürmüştür

zonguldak

memleketimdir. Değerini şehirden üniversite için çıktığımda anladım, küçüktür çoğu zaman sıkıcıdır ama insanları iyidir, okuduğum şehirdeki öğrenciye yapılan muameleden sonra gözümde değeri daha da artmış şehirdir.

ablaların kardeş sevgisi

Hem döverim hem severim muhabbeti vardır ya hani bence bu abla kardeş ilişkisini en iyi tanımlayan cümledir. Çoğu zaman hani boğsam kaç yıl yerim diye düşünürsün ama başka biri birşey desin kardeşine dünyaları yıkarsın. Birde kız kardeşse eğer daha bir değerlir. Hem kardeş hem arkadaş olursunuz. Bu bana hep ayrıcalık olarak gelmiştir. Şanslı kesimdir düzgün abla - kızkardeş ilişkisine sahip olanlar.

the prestige

Şok eden filmlerim en başında gelen filmdir. Sonunda ciddi ciddi hassiktir dedirtmiştir.

cemaatçilerden nefret etme nedenleri

Kendilerini çok büyük görmeleri kendi dünyaları var ve diğer herkesi dışlıyorlar.en azından benim tanıdıklarım böyle. Ama işime de gelmiyor değil.

kadınların çoğunlukta olduğu üniversite bölümleri

Çocuk gelişimi. çoğunlukla değil hepsi kız, ha numunelik olarak 4 tane koymuşlar bizim bölüme işte.

80 milyonluk ülkenin ttnet e mahkum olması

ülkemizdeki sinir hastası sayısının artamasına neden olacak durumdir.

paraşüt açılmazsa yapılması gerekenler

adrenalin diye tutturdum al sana adrenalin tarzında kendinize sövmek. sonra olaya iyi yönden bakıp adrenalinim àlasını yaşadığınızı düşünmek. en son kelime-i şahadet getirin gerisi allah kerim belki yaşarsınız.

korkulması gereken insan tipi

sürekli ben diyenden mutlaka korkun, bencil inanların yapamayacağı şey, atmayacağı kazık yoktur.