bugün

Erkegin en makbul olanidir.Zekidir,karizmatiktir,tarihte bircok saglam kisi cikarmistir.

(bkz: ideal erkek)
Wolfgang Amadeus Mozart, Thomas Edison, Charles Darwin, Charles Dickens, John Travolta, James Dean , Michael Jordan, Francis Bacon, Galileo, Abraham Lincoln...
akıllı, zeki, pratik, bağımsızlığına aşırı düşkündür. bir kişiye bağlanması zordur. bu erkeğin sevgilisi onu kesinlikle sık boğaz etmemelidir. aksi halde tamamıyla kaybedebilir.
(bkz: kova erkeği)
boğa burcu kadını nın uzak durması gereken burç. en olmayacak çiftidir burçlar aleminin bu ikisi. adamların mottosu ben bilirim. aynı anda beş kişiden hoşlanma potansiyelleri var üstelik ve hepsine de mavi boncuk dağıtmakta sakınca görmüyorlar. tamam dahisiniz falan da bir yere kadar, kurtarmıyor yani.
bu burcun erkeğindeki siktiret tavrı, her şeyi ben bilirim edası adamı deli eder. sakın ola ki bu adama -meli, -malı içeren cümleler kurmayın arkalarına bakmadan kaçarlar. ben özgürüm sadece özgürüm diye dolanırlar ortalarda.
sevgilisinden ayrılma nedenleri sevgiliye gereğinden çok bağlanma korkusudur bu kovaların. hiç bir kız kolay kolay sahiplenemez bu tipleri. espri yetenekleri ve el becerileri çok yüksektir. lakin bununla birlikte acayip tembeldirler. bilgisayarı kapatmak için yattığı yerden kalkmayıp sabaha kadar pc yi açık bırakabilecek rahatlıkları vardır.
vefasızdırlar. aramayanı aramazlar ve umurlarında da olmaz bu durum.
nerde cins sevgili var bunların karşısına çıkar. bunun da üstesinden gelebilicek yetenekleri mevcuttur. sevgiliyi kendi kıvamlarına çok kolay getirirler. evlilik en son düşündükleri şeydir. kazara bi hadise olmazsa (bkz: kondomun yırtılması) kolay kolay evlenmezler.
eşitlikten yanadırlar fakat kendileri baskın olmadıkça kimseye eşitlik tanımazlar.
çok hayalleri vardır bu tiplerin fakat hayalin sadece bir hayal olduğu gerceğini bilirler.
sabit fikirlidirler. görüşlerini kimse değiştiremez. kendi doğruları ile yaşarlar ve bununla övünürler.
problemlere pratik çözümler üretebilirler. sallanan masanın ayağına kağıt sıkıştırmak gibi.
bonus olarak
(bkz: dahi)
(bkz: ukala) *
pratikte normal insandan pek farkı olmayan, gençlik yıllarını bolca alayla hatırlayan kişilik.
alaycı,zeki,ukala,özgürlüğüne düşkün ve terazi kadınıyla çok iyi anlaşan gruptur.
(bkz: genc kiz ruyasi)
aşırı kıskanç olmakla beraber en zeki benim, en iyi benim, en farklı ve en yakışıklı benim diye düşünen sevgilisini kısıtlamaktan vazgeçmeyen ama aynı şeyin kendisine yapılmasına asla izin vermeyen aşırı inatçı yapıda olan erkeklerdir. koç kadınıyla ask durumu %50 dir. ikisi de liderlik istediğinden sürekli kavga çıkar. bu nedenle koç kadının mutlaka uzak durması gereken aksi takdirde liderlikten ve inatçılıktan vazgeçmek zorunda kalacağı bir burçtur.
yakısıklı ve/veya karizmatik , o istemedikce onu tanımazın imkansız oldugu anlasılması bazı zamanlar imkansız olan. eski turk filmleri izlerken bile aglaya bilecek kadar duygusal erkektir.
duygusal oldugu kadar yaratıcı ve esprituel de olabilirler.
bunların dışında asidir,dogmalara,geleneklere karşıdır,mantıklıdır,bilime inanır(din gibi bir kavram hayatında yoktur),değişimden yanadır,yeniliklere açıktır,kesinlikle sabit fikirli değildir-sadece bazı hayat ilkelerine derinden bağlıdır,demokrattır,devrimcidir
birçok dahi çıkarmıştır.
(bkz: zeki insanlar)
ukala,ben yarattım ben de beğenmedim düşüncesindeki adamlardır.Bunlar gibilere karşı ,mesela insanın hem babası hem sevgilisi kovaysa, hayat insanı yontar,biletir.Beğenmemek konusunda dişe diş bir yaşam türü sağlar.**
bir çok işe karşı yeteneği olduğunu farketmesine rağmen yapısı icabı devamını getiremeyen, bu yüzden hiç bir zaman bir ideale sahip olamayan ve işsiz kalma ihtimali böyle acımasız bir nedenden dolayı çok yüksek olan erkektir..
kaçarak uzaklaşılması gereken erkeklerdir.gitsenizde kalsanızda bir şey farketmez kendileri için o yüzden bırakın küçük krallıklarında mutlu mesut yaşasınlar.( istisnalar kaideyi bozmaz)
Yenilikçi, bağımsızlığına düşkün, yaratıcı, ileriye dönük bir kimsedir. Hemen her konuda teorik bir bilgiye sahiptir. Çok yönlüdür. Sık sık değişir. Bazen iyimser, bazen neşeli, bazen de ciddidir. Çok akıllıdır ve eninde sonunda başarıya gidecek bir tiptir.
hayalgücünü kendine klavuz ederek sürekli hayallerini kovalayan erkeklerdir. zeki ve sevgi doludurlar. özgüven ve özgürlük duyguları ruhlarına işlemiştir. biraz vefasızdırlar. hem duygusal hem de sayısal zekanın harmanlandığı ender gruptandırlar. sevdiklerine bağlanmayı çok severler. ikizler burcu kızlarıyla çok iyi anlaşırlar.
zekidir, özgürlükçüdür, kalabalıklardan farklı bakarlar olaya. bilime meraklıdır, sınırları zorlarlar. duygusuz zannedilirler ancak duygularını kimseye belli etmezler.
zordur..(kendimden bilirim)
gizli dahilerdir efendim bu taife.
ideal sevgilidir.hele bi de lazsa tadından yenmez.sadıktır fakat dikkat gerektirir, dikkat cekicidir.devrimcidir dinle arası yoktur.
bu kişiler iyi kaleci olamaz. *