bugün

entry'ler (133)

anın görüntüsü

görsel
Herkesten sakladığım ruh halimi, kaybolduğum ara sokakta buldum. Şaka gibi bir gündeyim.

Not: ben derya değilim.

instagramdaki çok acayip hesap

Bu nedir yahu. Gece gece korktum birden görünce. Bu anlamsızlıktan öteye geçmiş bir hesap olmuş. Bir kez daha iyi ki instagram kullanıcısı değilim dedim.
Artık bu tip durumlara saygı duymayı bıraktım. Umarım bu hesap kapatılır. insanların akıl sağlığı gidecek gibi oluyor, böyle şeylere denk gelince. Seviyemiz her zamanki gibi göz kamaştırıcı. Gözlerim yandı.

Edit: böyle insanlar kedi sevmesin, üstelik kedileri de kullanıcı adı olarak kullanmasınlar lütfen.

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

görsel
Ben yürüyordum, kedi uyuyordu ve hava ikimiz için de çok sıcaktı.

hayatınız nasıl geçiyor

Hayat gidiyor, bense duruyorum sanki cümlesi yaşadığım son birkaç ayı oldukça güzel özetliyor.

anın görüntüsü

görsel
Bebek neden bu kadar asık suratlı?

en sevilen şiir dizesi

Niye izin vermiyorsun yoluna kuş konmasına
niye izin vermiyorum yoluma kuş konmasına 
niye kimseler izin vermez yollarıma kuş konmasına? 
"Öyle güzelsin ki kuş koysunlar yoluna" bir çocuk demiş.

(bkz: nilgün marmara)

gecenin film müziği

bonnie tyler- total eclipse of the heart.

ilave olarak, bu gece yazdıklarımı saniyeler sonra eksileyen kişi lütfen bana ulaşsın. Artı eksi derdim yok fakat merak ettim, sebebi neydi acaba.

inanmaktan keyif alınan yalanlar

Tam olarak şu cümle; Sana hatırlattıklarını ve hissettirdiklerini zamanla unutacaksın.

basit hayat kuralları

Gerçekçi ol ve kafandan uydurduğun kurallara göre biçim alma. Hayatın belli kuralları yoktur. Yalnızca farklı bakış açıları mevcuttur.

anlamsız işlerle uğraşmak

Bazen olması gerekendir. Kişinin yaptığı işin veya davranışın kendini yansıttığını varsayacak olursak, Her zaman anlamlı olacağız diye bir kural yok. Arada sırada dozu kaçırmadan saçmalamak rahatlatıcı bir eylem olarak gözümün önüne geliyor. Kıvamında olursa neden olmasın.

eski sevgiliyi özlemek

Madem özlüyorsun, o zaman çeker gidersin eski sevgiline. Ben de milletin bu hallerini anlamıyorum bir türlü. Adı üstünde eski sevgili dimi, geçmişte kalmış olmalı. Eğer sen zamanında duygularını yanlış tespit edip, ilişkini bitirmiş isen bu senin hatandır. Demek ki daha duyguların ne yönde onu bile bilmiyorsun. Eski ile yeni arasında gidip gelmek, özlemek bilmem ne. Bu nedir yani. Eşyadan değil insandan bahsediyoruz birde.
Sonra olan yeni sevgiliye oluyor. Karşı taraf seviyor mu ya da sevmiyor mu diye aklına getiriyor. Her zaman söylüyorum, arayış içindeki insanların yarattığı bir şey bu eski sevgili özlemi. Şayet özlüyorsanız, eski sevgilinize dönmeyi deneyin.

sözlük yazarlarının ruh halini anlatan görsel

görsel
Moralim bozuk. Neden bozuk onu da bir türlü anlayamadım. Neyse Bence de balon uçup giderek en güzelini yapmış.

bir şey 2 kere olmuşsa 3 kere de olacaktır

Hakikaten öyle. Bazen kendi yaşamımda da gözlemliyorum. Evet diyorum, 2 kere olmuştu şimdi bu 3 oldu. Mesela 2 kere unutulduysanız 3. Kez de unutulursunuz gibi. Ya da şöyle 2 kere birinin aklına geliyorsanız 3. Kere de yine aynı olacak.

eski sevgiliyi unutamamak

En çok takıldığım durumlardan biridir. Eğer bir insan hala eski sevgilisini unutamıyor, onunla ilgili eşyaları, işte ne bileyim kitapları, yazıları veya şiirlerini saklıyorsa o kişiden koşarak uzaklaşıyorum. Bazıları bir de unutmuş rolü yapıyor ki siz arkanızı döndüğünüz an da konuyu eski sevgilisinden açabiliyor. Bazen buna evlenmiş insanlarda bile rastladığım oluyor. Genel olarak da erkekler yapıyor bunu. işte annem istemedi, ondan ayrıldık yok eğitim için iş için şehir değiştirdim ondan ayrıldık bilmem ne bahaneleri oluyor. Yahu madem öyle ayrılmasaydın. Şimdi şuan görüştüğün ya da ilişkin olan kişiye ayıp değil mi ? Buna karşılık olarak da ben şimdikini de seviyorum ama diye benzeri cümleleri duyuyorum. Bir kat daha sinir oluyorum. Şu eski sevgililerinizi bu kadar seviyor ve hala hayatınızdaki birilerine rağmen unutamıyorsanız lütfen gidin yeniden eski olana dönün. Kimse sizin sahte görünümlü sevginizi ya da ilginizi çekmek zorunda değil. Aklınız bir kişide olsun. 3 5 kişi de değil.
Şahsen ben bu duruma o kadar dikkat ediyorum ki birisi ile hoşlanma amaçlı görüşmeye başladığım zaman ilk sorum eski sevgili oluyor. Takılıp kalıyorum. Sonra sessizce bitiriyorum.
Özet: eski sevgilini unutamıyorsan hala sağda solda hatıralarınızı yaşatıyorsan, yeni bir sevgili arama lütfen. Önce kendini tanı, istediğinin peşinden anlamlı bir şekilde gitmeyi ve sahip çıkmayı öğren.

en nefret ettiğiniz davranış ne

Normal günler de hatırlamayıp, işi düşünce anında iletişime geçen insan davranışlarını sevmiyorum. Bunun davranış bozukluğu olduğunu düşünüyorum.
Birde aynı anda birden fazla insanla konuşup, aralarından deneme yanılma yolu ile birini sevgili seçme hakkını kendinden gören tipleri sevmiyorum. Bunu genelde sosyal medya üzerinden yapıyorlar. Ayıp bence. Yapmayın. Nefretlik bir davranış bu işte.

sözlük yazarlarının itirafları

Bugün kötü hissediyorum. Dalgınlıkla öyle bir hata yapmışım ki hala etkisinden çıkamadım. Sabah erkenden kalktım kursa gitmem gerekiyordu. Baktım zaten geç kalmışım. Bari aç açına gitmeyim dedim. Bir bardak süt ısıttım ama işte ocağı söndürdüm sanmışım. Meğer ocağın ateşi sönmüş ama gazı açık kalmış. O saatte pazar günü herkes evde uyuyor. Neyse öylece de kapıyı çekip çıkmışım. Gaz öylece açık kalmış. Kokusunu çok şükür ki babam geç de olsa fark etmiş. Evi saatlerce havalandırmışlar. Eğer babam fark etmeseydi, belki de eve geldiğim zaman tüm ailemi kaybetmiş olabilirdim. inanılmaz etkilendim. Eve geldiğimden beri saatlerdir ağlıyorum. Beni hiçbir türlü teselli edemiyorlar. Nasıl böyle bir dalgınlık yaptım anlamıyorum. Tamam kimseye bir şey olmadı ama ya olsaydı. Ne yapardım. Ki ben aileme aşırı bağlı biriyim. Çok seviyorum.
Kendime de deli gibi kızıyorum. Bir daha asla kimseyi aklıma takıp dalgınlık yaşamayacağım. Hayır ben zaten birilerini ya da bir şeyleri aklıma neden taktım bu sıra onu da anlamadım. Gerçekten şaşırıyorum. Kendime çok kızıyorum. Bir daha kimseyi düşünmeyeceğim. Beni de bu kadar dalgınlığa kim sürüklediyse artık umrumda bile değil. Bıktım bazı şeylerden.
Siz siz olun, evinizden çıkarken doğalgazı, elektriği bilmem neyi kontrol edin. Ufacık bir hata nelere sebep olabiliyor. Bir de kimsenin aklınızı gereksiz yere meşgul etmesine izin vermeyin. Değmiyor.

para mutluluk getirir mi

Mutluluğu para değil, iyi ve güzel kalpli insanlar getiriyor. Asıl mutluluğu, sağlık ve aile getiriyor.
Mutluluk hem çok kolay hem çok zor. Mutlu olmak harika bir şey gibi fakat etrafta mutsuz insanlar olunca pek tadı olmuyor sanki.

zuhal topal la sofrada

Az önce kaynanalardan biri el emeği masa örtüsüne, bizim oranın fındık çuvalına benzemiş dediği program. Şaşkınım.
Edit: bir gün evlenirsem, kaynanam olursa ben de katılacağım bu programa. Taktım galiba. Yoksa benim böyle hayallerim pek olmazdı.

erkin korayın en iyi şarkısı

En iyisi, en sevdiğimdir derim her zaman. Yani bana göre en iyi erkin koray şarkısı "sevince".

Sevince, sevince
Sevince durma durma koş ardından
Zaman yoktur git aşkı iste ondan
Sevince tüm insanlar bir başka
Durma dostum sen de yer ver aşka
Sevmek bil ki doğmaktır yeni baştan
Aşık oldum galiba yavaştan
Ooo sevince.

ekşi sözlükte 2000 tarihli yazıları okumak

Bazen ben yapıyorum bunu. insan hayret ediyor. Özellikle itiraflar konusunda dikkat ediyorum da insanların dertleri günümüze yaklaştıkça çok değişikliğe uğramış.
Eskiden daha anlamlı daha farklı duygular varmış gibi hissediyorum. Sanki eskiden sevgiler, sıkıntılar, bazı arayışlar daha gerçekmiş.