bugün

entry'ler (119)

trump ın çirkin kadınları öpmemesi

Herif haklı her önüne geleni sen olsan öper misin ?

masumlar apartmanı

Baydı şimdiden; hele müzikler kafa ütülüyor, nedir öyle cenaze müzikleri gibi. Saçma sapan bir senaryosu var; ailenin hepsi- pardon o apartmanda yaşayanların hepsi ruh hastası. insanı resmen bunalıma çekiyor. Zor kaylanılıyor zor, ben izlemiyorum; salonda mecburen oturuyorum.

hiçbir kadına güvenmemek

Öyle bir şey olabilir mi ? insan illaki güvenmek, inanmak ister. Bunu diyen yakın zamanda bir aşk travması geçiriyordur veya bulunduğu ortamda herkes serbestçe hareket ediyordur aidiyet, bağlılık, vefa duygusu olmadan.

kayınbabasının istediği işi yapan damat

Ne yapsın? Yapmasın mı, akşama eşinin asık suratını çekeceğine istemese bile kalkıp yapan kişidir. Büyük ihtimalle eşini de çok seviyordur. Yoksa iplemez kayınbabayı.

her kadına yürüyebilen mal erkek

Taçsız abazadır. Erkeklik gururunu ayaklar altına alan bir betadır. Faşist bir kafa yapısına sahip olup bir an önce kadın cinsinden intikam almak istiyordur.

açıköğretim fakültesi

Fakülteden arkadaşlarınız vardır; ama, tanımazsınız. Bu da çok tuhaf, tanımadığın kişilerle arkadaş olmak.

hazreti süleyman

Kral peygamber olan kişi; anasından şanslı doğmuş, iyi bir hayat sürmüştür. O değil de kadın peygamber deborah a.s. mı çok merak ediyorum.

araplar neden vatanlarını sevmiyor

Çölün nesi sevilir ki ? Adamlar mecburen orda barınıyorlar; bir de petrol hatırına. Kuyudaki kurbağa dünyayı kuyu ağzından görürmüş misali başka bir şey görmemişler ki

feministleri orta çağa ışınlamak

Ha! Feminist derken sadece bayanları dikkate almışım; erkek feministlerimiz de var. Onlar için o çağlar güçlü konumdaysa cennet onlar için, etrafta bir sürü huri. Cariye falan ... feministlik fikri iyi pirim yapardı.

Ha! Feminist derken sadece bayanları dikkate almışım; erkek feministlerimiz de var. Onlar için o çağlar güçlü konumdaysa cennet onlar için, etrafta bir sürü huri. Cariye falan ... feministlik fikri iyi pirim yapardı.

Ne var ki ortaçağda? Avrupa’yı es geçersek kadınlar için dünyada cennet bile olabilir; gerçi, Moğollarda var ortaçağda. Ama; amerika , Afrika ve Antarktika’da sıkıntı yok diye biliyorum o yıllarda kadınlar için. Çin tam bir cehennem kadınlar için, kadının adı bile yok; sadece, numarası var. Araplar gibi 1., 2., 3., gibi; misal: Rabia ismi, 4. (Dördüncü) demek.

çocuğunu ege mu diye çağıran kadın

Muhtemelen rumdur Yunan tarafından.

1 haftada 97 lirayla yaşanılır mı

Kenarda kefen parası varsa ilave edilip güzel bir hafta geçirilebilirsiniz.

yaşama amacı koca parası yemek olan parazit

Hayat müşterektir. Koca para kazanma tarafını halleder; karısı da harcama tarafını. Herkesin bir vazifesi var bu hayatta, üstümüze düşeni yapıyoruz.

doların ateşi yükseldi

Dolara hiç bir şey olmaz. Kral gibi tahtında kalır. “Aman ağzımızın tadı bozulmasın”.

ölen kocasının maaşını alan kadın

Her kuruşu anasının ak sütü gibi hakkediyordur. Ne yapsın devlet vermiş böyle elinin tersiyle red mi etsin? Gerçi para mutluluk getirmeyebilir, ölen horozunun yerini tutmayabilir, fakat; en azından daha rahat eder maddi açıdan.

eskiden hastanelerde kuyruk vardı

Tabii ki vardı: bir SGK , bir de devlet hastanesi vardı illerde. Belki 1-2 tane sağlık ocağı. Şimdi her mahallede ailehekimleri, en az 5-6 kişi, bir de özel hastahaneler artı üniversite araştırma hastahaneleri. Bu tür iyileştirmeler bekleme süresini kısalttı. Ayrıca çoğu ilçelerde eskiden hastane yoktu; onların da hastahanelendirilmesi pozitif etkiledi.

yağmurlu havayı seven insan

Yağmurlu hava insana huzur veriyor.

50 sünni nin kafasını kestim diyen şii terörist

Allahın laneti üzerine olsun.

31 aralık 2015 dolar kuru

aralıkta 3,20'yi görebilir.