bugün

asansörde bir kadınla birlikte çıkmak zorundaysanız o asansörü terk edin. atacağı en ufak bir iftira ile hayatınızın kararması an meselesi. ki kadın milleti hiç gözünün yaşına bakmaz yapıştırır iftirayı.
--spoiler--
annesine güveni kalmayan insan söylemi.
--spoiler--

hele bir kadının iftirasına uğra da görürsün anneyi konyayı.
Hiçbir kadına güvenmiyorum ama sabah akşam sözlükte kadın peşindeyim.

görsel
Sevmek güvenmekle başlar. O yüzden sevemezsin dostum.
Öyle bir şey olabilir mi ? insan illaki güvenmek, inanmak ister. Bunu diyen yakın zamanda bir aşk travması geçiriyordur veya bulunduğu ortamda herkes serbestçe hareket ediyordur aidiyet, bağlılık, vefa duygusu olmadan.
bir aralar güveniyor muydun yoksa?!
Kadın erkek ilişkisi artık çok zayıfladı, eskisi gibi değil, dun tanışıp bugun ayrılıyorlar, aldatmayan cok az, tek gecelik ilişkiler, fck budyler, bağlanma sorunu vs ıssız adam, kaybedenler kulübü, dalga geçtiğimiz filmler gercek oldu, eee bu ortam da ne kadın erkeğe ne erkek kadına güvenmemekte haklı, birilerinin sürekli dediği gibi insanlar rahat rahat sex yaptıkça herseyin daha iyi olacağı görüşüne katılmıyorum. Ergenlikten itibaren aktif bir cinsel hayat bizi bir Almanya, ingiltere yapmaz, modernlik, gelişmişlik bu değil. insanlar hep bu ülkelerin ekonomisini hukuğunu sanayisini devlet yapısını över ama örnek aldığımız şeyleri yanından geçmiyor.
insanlara güvenmemek lazım ama bu güvensizliğe dönüşmemeli.

Zaten güveneceğiniz birini bulduğunuz zaman ya evlenin ya da yanınızdan ayırmayın.
Akrabalar hariç hiçbir kadına güvenmemek durumudur, elzem olan budur ortalık kendini bir poh sananlarla dolu.
cinsiyetçi yaklaşımdan uzak biçimde güvenmemek olarak ele alalım, olmuşsun sen olmuşsun.
bir kadından ziyade insanlara güvenmemek.
bu konulara nihilist bakıyorum be.

güvendin ve güvenin boşa çıkmadı mı? iyi, güzel; yarın değişebilir ki değişir de.

güvendin ve boşa mı çıktı? eee napalım, ölelim mi? hayat sürecek…

demek istediğim, mesele insanlara güvenmenin ötesinde.

kendine güvenmeyenler, yetmeyenler, kendini sevmeyenler ve biraz da beğenmeyenler sürekli başkalarından güven arayışında.

insanın kendisinden başka herkes öncelikle bir başkasıdır. burası kesin.

insanlara bence böyle ağır sorumluluklar vermemek lazım. insan bu sonuçta.

nitekim insanın köpekten aslında farkı maaş bordrosunun olup kravat bağlayabilmesidir.

hem bunları yapamayanı da köpekten beter yaşatan insanın yarattığı sistem değil midir sanki?

demek ki neymiş? konu kadınlarla ilgili değilmiş.
kadinlar dahil akli basinda her bireyin uyguladigi eylem.
Güvenmemi gerektirecek kadar değer verdiğim insan sayisi bir elin 5 parmağını geçmez. Güven nasil bir duygu tam olarak bilmiyorum.
iki nişanlımın eski aşkları için beni bırakmasından sonra bende güvensizlik oluştu doğal olarak.tip ,kariyer , vücut önemli değil sevsin aldatmasın yeter.