bugün

türkiye geneli bir soru.

hesapta 97 lira bakiyem kalmış sizce bu parayla 1 hafta yaşanılır mı? yalnız yaşıyorum, dışarı çıkmamı gerektirecek bir durumum yok, geçen hafta mutfak alışverişi yapmıştım buzdolabında yumurta hariç kahvaltılık her şey var zaten yumurta olsa da yemiyorum. artı 4 kutu ton balığı da var akşam yemeklerinde yerim diyorum ama ton balığını pek sevmediğim için 4 akşam üst üste yiyemem muhtemelen arada 1 gün dışardan söylerim 30 lira desek kaldı 67 lira. su, makarna, kahve gibi ufak tefek giderlere de 20 lira desek kaldı 47 lira. önümüzdeki 7 günün en az 3 günü alkol almam şart hadi kendimi zorlayıp 2 güne düşürsem bile kalan para yetmiyor amk allahtan sigara içmiyorum yoksa batmıştım. mecbur aidatı geç vereceğim.

neyse bakalım kenarda kara gün akçem var da ona dokunmak istemiyorum maksat kendimi denemek açık ve net.
a 101 bim tarzı yerlerden alışveriş yaparsan mümkün.
dışardan yemek söyleme. 75 liraya etil alkol alıp kalanıyla da ekmek almalısın. 3-5 lira da cebine kalır.
ailenin yanında yaşıyorsan sana baskı yapmıyorlarsa çalış para getir diye yaşanabilir.

ama sevgilin varsa sıkıntı hacı yılda en az 5 kere cart günü zurt günü oluyor hediye almasan olmaz yüzüne bakılası eh dedirtcek hediye bile en az 150-200 liradan başlıyor zaten.
Günde 1 paket makarna desek (4.5 × 7=31.50)
1 litre sıvı yağ (10 tl)
1 küçük boy salça (9 tl)
7 ad. Ekmek (2× 7=14 tl)
-----------> 64.50 tl
Kalan: 32.50 (vatan marka konserve balık bile alınabilir.)

Ben evet diyorum.
Sadece Hububat yersen olabilir. Hiç pişirmeden. Bakliyat ve sadece su. Güvercin gibi falan yani. Bir de kartondan falan yer yaparsın kendine bitti gitti?! Dikkat; Tavuk demedim!?
Kenarda kefen parası varsa ilave edilip güzel bir hafta geçirilebilirsiniz.
sigara içmeyen ve evden hiç çıkmayan bir kişi rahatlıkla yaşayabilir.
görsel
evet yaşanılabilir malzemelerin varken neden 1 gün de dışarıdan söylüyorsun ki o parayla alkol al yemeğini de evde yap.
biri de dememiş ki birader iban yolla 100 200 ne kadar ihtiyaç olursa yollayayım varsa yoksa akıl verme sanki kendinde çok var bir de başkasına akıl veriyor. yolla birader özelden iban paran olunca ödersin ödemezsen de canın sağolsun.
O parayla bir ay gecinilir bunlar abartiyor.
sigarası alkolü olup toplu taşıma kullanan çalışan biri için imkansız durum.