bugün

eğer güzelse, birlikte bakmanın sakıncası olmayan, görev aşkıyla dolu kişi.
uydurduğum bir ismi yazar diye söyleyip bütün dükkanı didik didik aratacağım kızdır.
hangi türde kitap bakmıştınız, özellikle istediğiniz bir yazar varmı vb. soru tiplerini belleğine kaydetmesi gereken kızdır.. amacı kötü değildir ama soru tipi gerçekten sorunludur.. kitap bakmıştım başka ne olcak cevabını duyması muhtemeldir.
kendisine "ben işkembe çorbası içecektim." cevabını vereceğim kız.
-kiyafetime yakisan kalinca bir kitap ariyordum, diye cevap verilesi kizdir...
önceki işinde tezgahtar olan kızdır. bu küçük hatasını hor görmemek gerekir.
yalnız kızdır. bu söylemi biri bana baksın artık serzenişidir.
Güzelse "sizin kadar güzel bir kitap arıyorum" deyip iltifat edip kitabın arasında telefon numarasını alacağınız kızdır.

(bkz: yok ebenin ammı)
+ buyrun ne bakmıştınız?
- kitap normal sayfaları olan
+ hayır yani ne tür bakmıştınız?
- niye soruyosunuz ki rafların üzerinde türleri yazıyor zaten.
+ ben yardım etmek istemiştim sadece.
- ya tamam çok seksi bi vücuda sahip olabilirim, çok zeki olabilirim, üstün insan örneği olarak gösterilebilirim...
+ size kişisel gelişim kitapları öneririm. (kapak)
- hönk?? beraber bi yemek yesek olur mu?
-ben kitap bakıyordum.
-nasıl bir şey bakmıştınız efendim?
-böyle okumalık. sayfaları olan. yer yer yazılar bulunan, resim de olsa olur hani.
-olur tabii, paket mi yapayım yoksa burada mı?
-kart geçiyor mu?
kitapçıda başka ne bakılır denilmesi gereken gerizekalı kızdır. o saniyede uzaklaştırılmalıdır.
genelde kitaptan anlamayan aptal tiplerdir.
salonumuz klimalıdır der ise bu kız bozuntuya vermeyin efendim, zira siz kitapçı yerine kebapçıya girmiş olabilirsiniz.
as kuru fasülye çek söylemini dile getirmek istediğim zamanlar oluyor.
oradaki en kalın kitap ıslatılarak onunla dövülmelidir.
"büyruuun" nedir öyle yav?
yanlış yere mi geldim diye düşünmeme sebep olan kızdır.
zira kitapçıya diye çıkıp dürümcüye mi girmiştim acaba?
Şöyle ortaya karışık alalım ablam ama önceden de sıcak bi das kapital fena olmaz.
yanlış yerde çalışan kızdır. bir dönerciye girip kariyer basamaklarını hızla tırmanmalıdır.

- büyrun büyrun büyruuun! çaykolasodapepsiayrangazoz var et var tavuk var büyrun.
hayatta maruz kalınacak en saçma olaylardan biri. belki ben aradığım kitabı baka baka bulacağım, belki bundan zevk alıyorum değil mi? git başımdan! diyesim geliyor ama diyemiyorum. olay mahalini terk etmekle durum sona eriyor.
kitap arıyom ben, gapaklı, ohumalık cevabını hak eden kızdır.
sadece kitapçı için de değil genel olarak uyuz olurum böyle söyleyenlere , zaten ihtiyacım olduğu zaman sana sorarım demi sen ne peşimden dolaşıyon.
kendini bakkal, manav sanan tüccar zihniyetli kitapcçdır. halbükü oğuz atay tutunamayanlarda da değinmiştir bu konuya. bir kitapçıya girince rahat rahat gezinmek, kitapları karıştırmak istiyorum.
sevgili arıyorum hanfendiy mevcut mu ya da burda ortam varmış hatunlar nerede? cevabı alırsa şaşırmamalı.
boş vakitlerinde kitapçıda part-time işe girmiş ama özünden kopamamış kebapçıdır*
kulak misafiri olduğum bir diyalog aklıma geldi.
- kitapçıya gelen ergen kız
+ kitapçıda çalışan normal insan

-yaa şey ben bi kitap istiyorum
+evet tabi.Aklınızda bir yazar ya da konu var mı ?
-ya konusu aşk olsun yazarı fark etmez böyle aşk olsun sevgi olsun bolbol
+peki bir saniye
-ama kötü sonla bitmesin ben çok etkileniyorum sonra
+hönk?!