bugün

entry'ler (135)

covid taşıyıcısı çocukta ambulans sorunu

arkadaşlar sakin olun hemşireyim ben, hastanelerde yoğunluk çok fazla ve gerçekten ilgi az. Biraz gerçekçi olalım lütfen. Hastanelerin ne halde olduğunu bilmiyorsakta konuşmayalım.

covid taşıyıcısı çocukta ambulans sorunu

Bugün öğrendiğim bir şeyi size de anlatmak istiyorum arkadaşlar. Eğer covid 19 testiniz pozitifse ve temasta bulunduğunun çocuk (yaşı 10, kardeşim olur) sadece taşıyıcı değil aynı zamanda hastaysa acilen hastaneye haber verilmesi gerekiyormuş.

Ambulansla alınan çocuğun aile bireylerinden kimseyle ambulansa binme izni yok aynı zamanda aile bireylerinin refakatçi olmak için dışarı çıkma izni de yok. Yani etrafınızda bir çocuk hastalanırsa yanında olamıyorsunuz.

Bu sebepten dolayı hastaneye haber veremeye çekinen bir ebebeyin kitlesi oluştu. Çok ağırlaşmadığı sürece psikolojisinin etkilenmemesi için bizde hastaneye haber vermeyeceğiz. 21. yy da böyle bir şeyle karşılaşmak içler acısı.

Yakın zamanda bu uygulamanın değişmesi dileğiyle.

beyim diyorsa bir bildiği vardır diyen kadın

beynim diyorsa bir bildiği vardır diye okudum.

büyük beden bulamamak

iddialı olmak değil mesele ahmak! Ayrıca ben zaten memin büyüklüğünden bahseder bir cümle kurduğumu düşünmüyorum sonuç olarak ülkede tam olarak 90 A B C D bulmak zor. bilmiyorsak konuşmayalım. 'sende kendine iyi bak !'

büyük beden bulamamak

Büyük beden insanına saygı göstermeyip babanne kıyafeti dikmelerine bir nebze anlayabiliyorum. Ama sütyen bedeninde 85 üstüne dümdüz renklerlerle, hep aynı model sütyen üretilmesini AN LA YA MI YO RUM. Mememi kesicem artık be yetti. Penti, pierre ve dahası. Yok, hiç bir yerde yok. iddiamı yansıtabileceğim, bedenime uygun, farklı bir model üreten bir marka yooook. Neyi beğendiysem 75 80 75 80. Yok mu ya bu ülkede büyük bedeninde iddalı giyenebileceğinin farkında olan bir marka?

büyük beden bulamamak

Büyük beden insanına saygı göstermeyip babanne kıyafeti dikmelerine bir nebze anlayabiliyorum. Ama sütyen bedeninde 85 üstüne dümdüz renklerlerle, hep aynı model sütyen üretilmesini AN LA YA MI YO RUM. Mememi kesicem artık be yetti. Penti, pierre ve dahası. Yok, hiç bir yerde yok. iddiamı yansıtabileceğim, bedenime uygun, farklı bir model üreten bir marka yooook. Neyi beğendiysem 75 80 75 80. Yok mu ya bu ülkede büyük bedeninde iddalı giyenebileceğinin farkında olan bir marka?

esansiyel aminoasitlerin kandaki değer aralıkları

Arginine - Arjinin (Büyüme çağına kadar üretilen amino asit)
Histidine - Histidin (Büyüme çağına kadar üretilen amino asit)
Isoleucine - izolesin
Leucine - Lösin
Valine - Valin
Methionine - Metionin
Threonine - Treonin
Phenylalanine - Fenilalanin
Tryptophan - Triptofan
bilen varsa yazabilir mi?

biyomoleküleri sınıflandırma

karantina sürecinde verilen ödevlerde cevabını bir türlü bulamadığım soru. var mıdır efendim biyomoleküleri tanımlayıp, sınıflandıracak olan?

burger king

okumaya üşendim, üzgünüm.

kapalı kız vs açık kız

-fikirler de olduğu gibi giyinişte de farklılıklar olabilir. ikisi de eşittir, aralarında fark yoktur.

sözlük yazarlarının en büyük hayalleri

şuanlık, beni her an arayan özel numaranın kim olduğunu bilmek isterdim sanırım.

ilk buluşmaya nikah memuru ile giden kız

kankasının gazına gelen kızdır.

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

.

durum bu.

yazarlara whatsapp tan gelen son mesaj

adam ev kiralayıp ps salonu yapmış iq.

gecenin dili olsa söyleyeceği ilk şey

yanıyorum, yakıyorum.

çok sıcak be.

yemek yapmayı bilen erkek

sevimlidir, sıcak kanlıdır. cümlenin kısası, candır yani.

allah belanızı versin düzgün başlık açın

görebileceğiniz en haklı başlıktır,

ciddi ciddi yazın bitiyor olması

-depresyona girme nedenidir.

13 yaşında olmanın zorluğu

'silgim kayboldu' diye ağlayan çoktur fakat, her çocuğun yaşantısına kolay diye bakılamaz.

-kimi cinsel istismara uğrar o yaşta.
-kimi zorla çalıştırılır sokaklarda.
-kimi içkili babasından her gün öldüresiye dayak yer.
-kimi savaşın ortasında ki evinde her gün bomba sesiyle uyanır.
-kimi askerlerin annelerini gözü önünde tecavüz edişini izler.
-kimi babasının idam edilişini.
-kiminin engeli vardır, koşamaz.
-kiminin zorbası vardır kendini ifade edemez.

her 13 yaşın aynı şeyi ifade etmediğinin gerçekliğidir bunlar. zordur yani, her yaşın zorluğu olduğu gibi bunun da bir zorluğu vardır.

kızlardaki herkes beni sikmek istiyor paranoyası

-ülkede ki pek çok, dekolteli veya dekoltesiz. çocuk, yetişkin ayırt etmeksizin cinsel istismar haberleri duyup, gördükten sonra edinilen haklı ve koruyucu ön yargı çeşididir.