bugün

entry'ler (6)

new girl

friends , how i met your mother ve my wife and kids'i bitirmiş ; the simpsons , family guy , the big bang theory'i takip eden ; çok fazla two and half man izlemiş ; two broke girl , hot in cleveland buldukça izleyen ; ne kadar salt komedi olmasada orange is the new black izleyen komedi dizi hastası biri olarak kesinlikle tavsiye ettiğim dizi. tamam bir friends gibi sizi içine alan ve kendinize bir şeyler kattığınızı hissettiğiniz bir dizi olmayabilir ama kesinlikle de sizi sıkmaz. üst düzey , zeka kokan espriler çok azdır. kalıplaşmış olan söz vardır ya hem düşündürüyor hem güldürüyor (bkz: friends) işte onlardan beklemeyin. güzel işlenmiş olan karakterlerin davranışları bizi eğlendiriyor.

smashing pumpkins

tonight, tonight , 1979 , today , bullet with butterfly wings gibi enfes ve insanı farklı kafalara götüren şarkıları olan grup.

doğrusu yapılan eleştirilere:şarkıları duygusuz söylemeleri bir nebze katılmakla birlikte bu durum beni de biraz mutlu ediyor. çünkü bana göre eğer ki bu band çok insan tarafından bilinmiyorsa nedeni budur. eğer bir de sevdiceğiniz varsa hayaller dünyasındaki toz pembe bulutlarda uzanırken size çok güzel eşlik ediyor.

doktor maaşlarının aşırı yüksek olması

türkiye'de derece yapabilmek için yıllarca üniversite sınavına çalışmış , sonra herkesin kabul ettiği en zorlu eğitim olan tıp bölümünü şanslıysa 6 yılda bitirmiş , üzerine en erken 24 yaşında gençliğinin sonlarına doğru yine yıllarca çalıştığı tusu kazanıp 4 yıl daha mesleğinde uzmanlaştıktan sonra en erken 28 yaşında döner sermayesiz 2500 lira alması mı gereğinden fazla?

biraz insaf ya , lütfen biraz insaf..

atlas

müslüm gürses'in affet şarkısını, ritchie blackmore's rainbow'un temple of the king'ine göre coverlayan grup. bir ilginç olmuş çok beğendiğim söylenemez ama normalden farklı bir çalışma yaptıkları için tebrik ederim. türkçe müziğin böyle alternatiflere ihtiyacı var. yolları açık olsun.

a twist of the wrist

motosiklete yeni başlamak isteyenlere kesinlikle önerdiğim aslen kitaptan uyarlanan film. özellikle viraj alma, kontra tekniği gibi motosiklet kullanmadaki temel konuları izleyiciyi oldukça güzel ve bilgilendirici şekilde aktaran bir film olmuş. tabi bu konularda belli bir düzeyin üstünde bir bilgiye sahipseniz size daha fazla yararı olacaktır.

üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler

kesinlikle ailenizi götür ve senin gururuna ortak olmalarını sağla. hayatımdaki en büyük mahcubiyetlerinden biri; beni ilk gün okula getiren babama uzak, sanki benim babam değilmiş gibi davranışımdır ve bunu düşününce bile hala içim parçalanır; aslında bunu yapmamın nedeni artık büyüdüm aileme ihtiyacım yok demenin farklı bir gösterme şekliydi. bunu söylemek istemiyorum ve doğrusu kendime bile söylemekten korkuyorum ama samimi olacağım ve asıl nedeni söyleyeceğim size; başkalarının üniversiteye aileyle mi gidilir, kaç yaşına geldin, ben de ailemle gittim benle dalga geçtiler gibi söylevleri yüzündendir. evet aslında kendimi küçük hissetmemden çok, başkalarının beni küçük görmesinden korktum ama gerçek hiçte öyle değilmiş. babam bu yaptıklarımı hiç direkt olarak yüzüme söylemedi, anneme anlatmış, annem de bana neden böyle bir şey yaptın, babanı çok üzmüşsün deyince anladım. belki de beni bu kadar etkilemesinin nedeni bana hiç bahsetmemesi ve annemin bana o yaşıma kadar hiç söylemediği bir şey söylemesi; babamın üzüldüğü. ben onu hiç üzülmez sanırdım o güne kadar.

ailen seni okutabilmek için o şekil ya da bu şekil yıllarca uğraşıyor sonunda geleceğe ulaşıyorsun ve bu kadar emeklerin sonucunda bundan sonraki hayatının ilk adımını atıyorsun, bunu yaparken onlarda senin yanında olmak ayrıca çocuklarıyla gurur duymak istiyorlar. ailenin bu gururuna ben engel oldum, sen olma.