bugün

entry'ler (16)

ya dediğimi yap ya da yol al diyen erkek

kadının gidemeyeceğini ve çok sevdiğini bilmesinden güç alan adamdır.
bu yüreği başka türlü yiyemez. tavsiyem böyle deyince bir adam gidin arkadaşlar, bana sevgilim olacak o herif böyle diyecek giderim hatta yenisini de bulurum.

sözlük yazarlarının itirafları

en yakın arkadaşım dediğim adama dört senedir platonik aşığım.
evet sadece arkadaş değiliz ben it gibi seviyordum ve evet o beni hiç sevmedi ve benim ona baktığım gibi bakmadı.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

sevgili sözlük ben onu çok sevmiştim...

bir kızı 2 günde kendine aşık etmek

boğa, başak, yay erkeğidir.
benim için net bu adamlardır, neden bilmem ama çabuk hoşlanıyorum bu adamlardan.

tecavüze uğrayan kız öldürülür kuralı

kürt kültürünün kuralıdır.
daha öncede müge anlı, haberler vs çıktı. gerçek değil sanıyordum. evet, evet 21. yüzyılda hala bunlar var ve kızlar hala ölümden korkuyor hemde kendinden yaşça küçük erkek kardeşi aile kararıyla öldürülebilir. hatta bilir değil öldürülür. aile öldürmek istemezse çevre baskısıyla öldürülür, ama öyle yada böyle kız öldürülür. tecavüze uğramak adeta kızın suçu gibi kız öldürülür. aslen doğuluyum ve bunu bana babam dedi.

edit: feministik düşüncem depreşmedi arkadaşlar, sadece bu olay gerçekten acı bir olay

1 haziran 2020

doğum günüm olduğu için hediye beklediğim gündür.
:) yarını sabırsızlıkla bekliyorum hediyeleri açmak için.

yazarların doğum günleri

1 hazirandır.
evet evet ikizler burcuyum.

kadınların görevi yemek yapmak çocuk büyütmektir

11.000 TL den aşağı kazanan adamın bunu söylemek haddine sahip değildir.
Günümüz Türkiye'de ekonomi zaten kötü makyaj, bakım vs. gibi harcamalar için gerekli para gayet yüksek artık bir öğrenci olmama rağmen 200 TL civarı harcıyorum, bu masraflar ileride daha da yükselecekler bunları o karşılamalıdır. belli bir standartta da çalışmalıdır. ben de bir kadın olarak bir kadın çalışmalıdır arkadaş, kendine arabasını almalıdır. kavga ettiğinde, şiddette vs. arabasına binip gitmeli o geceyi bir otelde ardından da bir ev tutup artık gidebilmelidir. bu adam ben sevdiğim için var sevgim biterse artık gider, çizgileri geçerse ( aldatmak, şiddet gibi ) bu kadın gider diye kadında adamda diyebilmeli unutmayın güç içinizdedir. evladınıza bakabilirsiniz bunu unutmayın, bir süre sonra iş bulursunuz hayat yoluna giriyor. bir adam hiçbir hakla çalışma çocuk bak diyemez tabi siz dedirtmezseniz. adam asgari ücrete yakın alıyorsa evlenmeyin arkadaşlar zaten o parayı sizde kazanıyorsunuz belkide daha fazlasını.
önce aşk sonra akıl arkadaşlar birini sevin ama onu analiz edin evlilik bi anlık aşkla olacak birşey değildir.
edit:eksleyenler buna destek verip maaşı düşük olan erkekler :)

injustice gods among us 2

Severek oynadığım oyundur.
Grafik ve sinematik sahneleri çok başarılı buldum. Wonderwoman ve buz kadın en sevdiğim kadın dövüşçülerdendir.

bilgisayara format atmasını bilen kız

kendisi ben oluyorum.
format atmakta ne var başlıklar çok tuhaf yok kızlar bilgisayar bilememesi falan beyler ben oturup yazılımı da yaparım donanımında hakkını veririm. gereksiz abartıyorsunuz yani bizde gayet güzel bilgisayar kullanırız. şahsen ben yazılım mühendisi vs. değilim ama gayette güzel bilgisayar kullanırım. arızları çözerim. sonuçta herkes bilgisayar kullanır asıl hikaye arızalarda bilgisayarı kullanabilmek, sorunu çözebilmektedir. mavi ekrana düştüğünde sorunun hakkından gelebilmektir. (bkz: dalgasız denizde herkes kaptan)

kürt kültürü

ait olduğum kültürdür.
annem babam Kürt fakat 21 senedir Ankara'da olduğum için hala tam olarak çözemediğim kültürdür.
doğuya gittiğimden yazları nenemi görmeye oraya giderim. gözlemlediklerimi yazacağım size. ( salça, peynir vs. orada yaparız.)
eksileri;
1) kadınlara kızlara yoğun baskı var. ( ben açık biriyim her gittiğimde bunun baskısını yaşıyorum.)
2) Türkiye ne kadar ataerkil bir düzen varsa Kürtlerde bu daha fazladır.
3) şiddet normal gösterilmesi. ( annem, anneannem bir kadının eşinden tokat yiyebilir bu normal görüşündeler.)
4) bir kadın çocuk doğurmak zorunda ve en az 3 - 4 tane (2 çocuğu olan kadına yoğun baskı verirler ve o kadın çocuk doğurmak zorunda )
5) altına aşırı düşkünlük. ( kızını altın karşılığında verme. )
6) erkek çocuğu olmayınca bir kadını rencide etmek.( annem bizzat yaşamıştır. )
7) aşırı cinsiyetçilik ayrımı yapılır.
8) töre aşiret olayları hala devam ediyor.
9) amca oğlu devreye girerse ben bu kızı istiyorum derse o kızı başka kimseye vermezler.
10) kız çocuklarını okutmazlar.
artıları
1) misafirperverliği.
2) halay çekmek.
3) komşuluk ilişkileri

işin komik tarafı babama ' baba bizim kültürün güzel yanları ne ' dedim bana hiç iyi bir yanı yok ki kızım biz Urfa'da olsak seni okumazdım dedi. geri zekalılık bu bak sen ne güzel okudun bize yardımcı oluyorsun dedi.

........................................................ bonus .................................................

tecavüze uğrayan kız çocuğu öldürülür. abisi, babası, yaşından kaç yaş küçük erkek kardeşi tarafından öldürülür.

tam şu an ne yapıyorsunuz

sözlüğü keşfetmek ile meşgulüm.
daha yeni sözlüğe katıldım. başlıkları ve gündemi inceliyorum.

whatsappın ince özelliklerinden anlayan suserlar

whatsapp plus gibi modlu whatsapp kullanıyordur.
ben de modlu whatsapp kullanıyorum. engellemiş görünüm veriyorum.

ikizler burcu erkegi

dengesiz ama esprili ve yakışıklı oldukları için genelde kızlar tarafından tercih edilen erkeklerdir.

burçların üstüne yapışmış özellikler

koç: kavgacı.
boğa: yemek yemek.
ikizler: dengesiz.
yengeç: anaçlık.
aslan: liderlik.
başak: temizlik.
terazi: kararsızlık.
akrep: cinsellik.
yay: gezmek.
oğlak: hırs.
kova: zeka.
balık: aşırı duygusal.

kızların bilgisayar kullanmayı bilmemesi

tamamen yalandır. Kızlarda gayet güzel bilgisayar kullanır.
buradaki çoğu erkekten daha iyi bilgisayar kullanırım. Daha iyi işletim sistemini değiştirir veya yükseltirim, ofis programları vs. kullanırım. işletim sistemini değiştirmeden ( format ) atmadan unutulan şifreyi yenileyebilirim. donanımı ama yazılımdan daha iyi yaparım. Ram de değiştiririm, bios konulan şifreyi de değiştiririm vs. uzun zamandır bilgisayarımı tamire götürmedim. geçenlerde panel değişimini yaptım. boş laf yani sizden iyi biliriz.