entry'ler (37)

ilk aşk

Hala gerçekleşemeyen hep rüyalarımda kalan...Ama bir şey biliyorum, ben hep kendimi seveceğim.Birgün aşık olacağız ve birgün unutacağız.Unutma beni içimde kalan, gerçekleşemeyen unutma...Yine kesişirse yollarımız sana bakacağım ve bana aşık olacaksın.Beni kendine bağladın çok da çabuk vazgeçtin.Sen kadın ruhundan anlamadın.Biliyor musun birgün birine aşık olacağım yine...Seni unutmuş olacağım demek değil bu.Tam tersi hep içimde yaşayacaksın, deniz mavi gözlerini anımsatacak bana, hatta bi yudum suda seni bulacağım.Aşk daima var ama kişiler değişir değil mi?Sen aldatabilen beni!Senden bir çocuk yapacağım ve onu daha çok seveceğim senden belki de...Çünkü bunu hakediyorsun sen, yalancı , umursamaz olmana rağmen...Çünkü ilk aşkım olacaktın sen...

tuna kiremitçi

ismi gibi romantik yazan insan.Dualar Kalıcıdır adlı kitabını çok beğendim, tavsiye ederim.

ait olma ihtiyacı

Birine ait olma ihtiyacı, topluma, ırka, dine, mezhebe ait olma ihtiyacı gibi çeşitleri mevcuttur. Bireyin özgün olma isteğiyle çatışır genellikle.

you got me

You got me, you got me
a force more powerful than gravity
it physics, there's no escape.. Lena'nın çok sevdiğim şarkı sözüdür.

bob dylan

'one more cup of coffee for i go, to the walley below...'
Bir efsanedir o.

kızlardan kızlara tavsiyeler

Bir gün kararsız kalırsan bir konuda dur ve düşün: Yüreğinin sesini dinle. Yaşamak istediklerini yaşa, yapmak istediklerini yap. Kendi değerlerinin bilincinde ve değerlerine saygılı, sevgili ol. Sen bir kadınsın, duyarlı, romantik, hassas, esprili, duygusal, anaç ya da tam tersi. Kendini küçümseme unutma ki insansın.Dürüst ol kendine, doğal ol, kendin ol. Unutma eşin benzerin yok senin, hem içi hem dışı, ruhu, duyguları güzel tek yaratık sensin...

selvi boylum gerizekalım

Avrupa Yakası'nda Gülse Birsel'in canlandırdığı Aslı karakteridir.

saçını beline kadar uzatan kadın

Saçları bakımsız görünen kadındır. Aynı zamanda gençse seksidir. Saçlarını süpürge olarak da kullanırlar. Saçını süpürge etmek deyimi buradan gelmektedir.

husky

(bkz: keçi)kadar inatçı.

kadınları itici yapan detaylar

Erkeklerle bebek gibi konuşmaları.Yapmacık olmaları.

sözlükçülerin popomundo karakterleri

ilgi Kaleli adında biriyim.Sokaklarda çalıyorum.

bir evde olması gereken en önemli şeyler

Çikolata, pizza ve gül pembesi şarap
seyretmeye doyamayacığınız tapılası bir sevgili
ve taç yapraklarıyla dolu bir jakuzi

türk ırkının üstünlüğü

Irkların üstünlüğü neye göre belirlenmektedir?Zeka,fiziksel özellikler...

Bence ırk değil insan olarak özelliklere bakmalıyız.Sonuçta hepimiz aynı yerden geldik.Atatürk 'le Tayyip'i ,Aysun Kayacı'yı karşılaştıramayız.Ama hepsi aynı ırktandır.Ya da finoyla kangalı karşılaştıramayız.Onlar da farklı ırktandır.Ama Ayşe'yle Fatma'nın karakterini,zekasını,güzelliğini karşılaştırabilirz.

başları dolu kadınlar erkeklerin omzuna ağır gelir

Bu kadınlar aptal numarası yapa yapa aptallaşırlar.Oysa aptal numarası yapmasını isteyip her boku yiyip sonra ona dönen erkeği onun karakterini emer.Kadın artık köledir.Sonra adam kadını aldatır.Kadın bir gün duracağını düşünüp aptal gibi davranmaya devam eder ve adam rahatlamış olur.Sonra bir gün gelir ki adam sevgilisini eve getirir kusura bakma canım hamile onun yanında olmalıyım der.Diğer kadın kendi gibidir.Hatta çoğu zaman zekasını gizlemez ama mücadele etmezse bir gün o da 1. kadına benzer.ilk kadın ya yalvarır eski kocasına istediğini yapacağım yeter ki benimle kel diye(aslında hep istediğini yapmıştır)ya da sessizce kabullenir ve gider.Kim ne derse onu yapmaktadır.Birinin emir vermesini bekler birine ihtiyaç duyar.

Aptal numarası yapan kadın da buna inanıyomuş gibi yapan adam da psikoljik sorunlara sahiptir.Ya da ikisinden biri gerçekten aptaldır belki de ikisi de.

Davul bile dengi denginedir.Benden kötü biriyle olmak istemem.Bana bir şey katabilecek insanla olmak isterim zeki numarası yapan erkekle hiç değil.

ölmeden önce söylenen son sözler

Işıkları yakın demiş biri biri de pencereleri açın demiş.

ilkokul öğretmeni

Her şeyi bildiğini sandıpınız karakterli veya karaktersiz insandır.

erkekleri çekici yapan detaylar

Görünüşü (erkekler genelde kadınları görünüşüne göre değerlendirir.Erkekler bunu bilmez ama her kadın adamın görüntüsünün her ayrıntısını inceler.Sonra 2. aşamaya geçer.),dişleri,destekleyici ve güven verici olması,çılgın olması,flörtöz ve havalı olması,zekası,sesi,dokunuşu,özel,güzel,değerli hissettirmesi sert yumuşak öpüşü,giyimi,arabası,zevki ve tabi seksiliği.

beğendiği kadını koklayarak seçen insan

Köpeklerinki kadar gelişmiş koku alma duyusuna sahip insandır.

Bari çaktırmadan koklasın di mi ama.

basketbol topunun parmağa diklemesine çarpması

Bir bu istemsiz kufur ettirir bide ayağındaki küçük parmağının bi yere çarpması.
Ne diyim dikkatli oynayın.

ayak serçe parmağını bir yere çarpmak

Havuz çok derin derler sonra havuzun derinliğine göre sertçe suya atlarsın.Havuz 1.70 gibidir.Favori ayak parmağın havuzun zeminine çarpar.Şoktan çıktıktan sonra havuza derin diyenleri bulmak gelir aklına.O çok derin girme diyenlerin yüzme bilmediğini öğrenirsin.

bkz:(a.q)