bugün

sevdiği entry'ler

yazar nickinden oy verdiği partiyi tahmin etmek

katyenka romanoff: tkp.

baş dönmesi ve kararma

(bkz: vertigo)

baş dönmesi ve kararma

Aniden ayağa kalktığımda banada olan durum.

baş dönmesi ve kararma

kafam güzel olsun diye yere oturup dik kalktığımı hatırlıyorum. küçükken.

baş dönmesi ve kararma

Olmayan yok demek ki ciddi bir şey değil.

baş dönmesi ve kararma

B12 eksikliğine bağlı olabilir.

Tanım: Bir hastalık durumu.

baş dönmesi ve kararma

tansiyonun düştüğünün belirtisidir.

tuzlu ayran için.

Evet, entry nin birebir aynısı yukarıda var. Benim yazacağımın aynısını yazmışlar.

baş dönmesi ve kararma

Tansiyonun düştüğünün belirtisidir.

Tuzlu ayran için.

sınıf arkadaşına aşık olmak

13 yıl önce karşılaşılan durum.

canım sıkkındı, neye sıkıldığını bilmiyorum, ön sırada oturuyordum, ders boştu. kollarımı bağdaş pozisyonuna getirip, başımı kollarımın üzerine koymuş şekilde duruyordum.

derken omzuma dokunan bir el hissettim ve hemen arkasından "neyin var?" sorusu, başımı kaldırdım, yüzümü o'na döndüm ve film koptu o esnada... o saniyeye kadar zerre kadar bir şey hissetmediğim kıza deli gibi aşık olmuştum bir an.

- iyiyim, iyiyim ben, bir şeyim yok, iyiyim...

sonraki günler çabalamalar, uğraşlar.

o da sevdi sonra...

mezhep ayrılığını bilmezdik, büyükler bilirmiş meğersem, büyüyünce bildik. ailesi istemedi beni, onların mezhebi farklıydı zira. bizim ise zerre umurumuzda değil. dövdü bir kez abisi beni, neredeyse yarım kadardı, dövebilirdim, elimi kaldırmadım. vurdu.. vurdu..

başka bir ülkeye gönderdiler, çalışmıyoruz, internet pek yok o dönemler. ara ara mesajlaşmalar... dönemi hatırlayanlar bilir, o dönem yurtdışına atılan sms 4 kontördü... mektup yazdık, uzun uzun... sonra yapamadı, olmadı, döndü.

bu kez abisi o'na şiddet uygulamaya kalktı, baktım olmuyor, ayrıldık.

çok sevdik ama...

ne oldu?

6 ay önce facebook üzerinden düğün etkinliği oluşturmuş, beni de davet etmiş, cız etti içim.

böyle oluyormuş demekki dedim, 5 yılını ver, 2 yıl hasret çek, sev, çok sev ama neyse...

harbiden neyse!

günün şarkısı

Queen - somebody to love.

kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercihi

bir tercihtir. piçlikten kasıt herkes için farklı değerlendirilebilir. ben kendi açımdan yaklaşacağım. bu adamlar insanın canını yakar, iliğini kemiğini sömürür, sonunda hayata küsecek hale getirir, allak bullak ederler. fakat aynı adamlar bir bakışıyla, bir gülüşüyle, dokunuşuyla da sizi dağıtır. tutkuyla sevilmenin, her duyguyu en yüksek sınırlarda yaşamanın, et diş tırnak kavganın ve sevişmenin hazzını yaşatır. durgun suların, huzurun kıyısında olmak iyidir belki ama dik yamaçların, fırtınalı denizlerin size kattığı yaşama dair tutkuyu yok sayamazsınız.

kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercihi

Hani kursak diye bi şey vardır ya insanda. Hah işte o şey hep kötüyü istiyor.
Kursaksız diye bir tabir vardır.
Kısacası kursaksızız işte.
Nerde zarar verecek tip var hepsini çevremizde biriktiriyoruz.