bugün

entry'ler (160)

şahsiyet şiiri

Bir Şiir. Şöyle ki;

Şahsiyet

Öldürdü haysiyeti usulca, yürütmek için yasasını.
Oydu altını dinî ne varsa, yüceltmek için efkârını.
O'ydu üstelik en KRAL halkçı, kabul ettirdi inkılâbını.
Boğdu bin yıllık anaç ümmeti, yaşatmak için mazarrâtını.

Gömdü hürriyet diye milletin, ak, pak töreli mirasını.
Koydu müptelalarına miras, irinli laiklik mavrasını.
Vurdu ehli imanın boynunu, getirmek için ejderhasını.
Çizdi etrafındakileri hep, yüceltmek için saltanatını.

Sundu hem iran Şehinşahı'na, pak sineli Türk cevherâtını.
Öptü aşkını Bulgaristan'da, aşikar etti hem vedadını.
Belletti gençliğe mütemadiyen, hem keferenin elif bâsını.
Silkti bazısını ara ara, dağıtmak için efkârını.

Okurdu ilk zamanlarda Kur'an, müminlere sağlam etti hitap.
Kurdu payitahtı Ankara'ya, etmedi hiç istanbul'dan hicap.
Oldu Kur'an güce erişince, gökten indiği sanılan kitap.
Hey hat!
Öldü "eşitlik" getiren adam, bir Osmanlı SARAYında!!!

dolar 4 lira olacaktı borsa 100 bini aştı hayırdır

dolar 4 lira olacak diyen zevatın borsanın 100 bini aşması karşısında muhtemelen bir muhatap bulamayıp kendi kendine söyleyeceği cümleyi tabir eden başlık. borsa 104 bin olunca belki de içinden neler oluyor amk bile demiştir. Türkiye'de böyle beklentiler içerisinde olan bir kitlenin Türkiye'nin son dönemlerinde gerçekleşen durumlar neticesinde ciddi ciddi göt olmak deyimiyle senkronize olması durumu. şunu hemen belirteyim ki sizin göt olmanız milletin hoşuna gidiyor.

atatürk ün 1939 da hayatta olduğu gerçeği

Şimdiye kadar yanlış bilinen Atatürk'ün ölüm tarihini en net şekilde yalanlayan laikliğin yılmaz bekçisi, Atatürk'ün partisinin genel başkanı, zekasına hayran olunasıca muhalefet parti liderinin bilgece yapmış olduğu açıklama. Bu kadar çok şey bilen birisini Türkiye'de çok yaşatmazlar sanırım. Çok endişeleniyorum umarım aklıyla bin yaşauuerrtttrgşdlklfkdjb la bi s.ktr git.

ilgili ibret alınasıca link:

http://www.youtube.com/watch?v=0x-c0kw4Kw8

sözlük yazarlarının tespitleri

yalan atanları s.kmiyorlar.

erdoğanın hala istifa etmemesi

biri şunun ağzına soksun zira ağzından sıçıyor bu.

kolay affedebilen insan

piç insandır sürekli affedilecek şeyler yapması dolayısıyla.

hala cumhuriyetin yıkılmamış olması

hayırcıların refarandum öncesi kıçlarını yırttıkları rejim yıkılacak çığlıklarının aslının olmayacağına binaen açılmış başlık. şu an kendileri refarandumun geçersiz olması için kıçlarını yırtmaktadırlar. evet çıkmasıyla kendilerine iyi geçmiştir lakin yine de tavsiyem biraz sakin olun, biraz gevşeyin ki daha iyi geçirebilelim.

ülkenin yarısı hayır derken yeni sistem getirmek

biraz gevşeyin hayırcılar iyi geçiremiyoruz.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

https://www.youtube.com/watch?v=_cIgXmB4sjs

dış mihraklar

dünyanın piçleridirler. afedersin.

18 maddeyi tek tek okuyup evet demek

okudum evet diyeceğim. lakin ana muhalefet partisinin ülkeye adam gibi bir katkısı olmadığı için bazı maddeler eleştiriye açık. ben isterdim ki bu 18 madde chp tarafından okunsun ve makul tekliflerle ya değiştirilsin ya da yenileri eklensin. böylece sadece yüzde 50 oy almak için bir yarışa girilmez, toplumsal uzlaşı ile anayasa değişikliği gerçekleşirdi. ancak ana muhalefet partisinin batıya göbekten bağlı olması bu isteğin önüne set çekmiştir. o yüzden eksiklerine rağmen bu referanduma evet diyeceğim. ve maalesef kervan yolda düzülür mantığı ile daha sonraki yıllarda eksikleri giderilmiş bir anayasaya sahip olmayı umut edeceğim...

akp seçmenlerinin referandum maddelerini bilmemesi

neyle ölçtün amk. anlat da biz de bilelim.

kılıçdaroğlu nun hayalindeki başkanlık sistemi

O nun türk tipi cumhurbaşkanlığı hükumet sisteminden anladığına göre kendisi başbakan olabiliyor. bununla da kalmayıp ülkenin müstakbel başkanı ile ters düşüp siyasi kriz bile çıkarabiliyor. yaptığı açıklamayla hayalinin kriz çıkartmak olduğu bilinçaltından boşalıveriyor. gaf yapmıyor cehalet saçıyor 16 nisan a beş kala hala başbakanlık hayali kuran saygıdeğer ana muhalefet partisi genel başkanı...

http://www.youtube.com/watch?v=6MR7vfEjPyc

filli boya nın kadınlar günü reklamı

güzel reklam.

bazıları sadece konuşur diğerleri yapar

menbiç ora. men beach. bak ingilizce söylenebilirse telaffuzu da geliştirir hem. başka şeylere kafa yormadan önce bu konuyu bi halletmek gerek sanırım. yani çok şey etme sen.

harap silahı türklerde olsayd yapılacak espiriler

yazdığın başlığı ben gondikleyim, tüm Türkçe konuşup yazanlar da seni gondiklesin. bak beni büyük konuşturdun dikkat et.

lozana neden ismet paşa gitti

çünkü hem Atatürk e sadıktı hem de Atatürk ten akıllı değildi.

babasının evini sahtekarlıkla satan evlat

cebine uyuşturucu koyup ihbar edilecek evlattır. Mallarına el konulasıca pezevenk.

chpnin her seçim öncesi islami motifler kullanması

maalesef yaptıkları iş hiçbir seçimde tutmamıştır. Nedenini de çok kurcalamadıkları ortadadır. vesselam.

erdoğan ın akrabalarının büyük başarısı

Bir kesimin bal tutan parmağını yalar atasözüyle meşrulaştıracağı fakat tarafımdan hoş karşılanmayan durumdur.