bugün

genellikle yaşadığım sıkıntı acaba neden.
Kız konuşmak istemiyorsa kültür okyanusu olsan bi boka yaramaz.
eğer aynı sıkıntıyı erkeklerle konuştuğunda yaşamıyorsan problem sende değil kızdadır.

yüksek ihtimalle kız seninle konuşmak istemiyordur bu da seni strese sokup konu bulmanı engelliyordur.
neyse ki mükemmel sohbetimle asla böyle sorunlar yaşatmadım konuştuğum insanlara.

şaka tabi ki. sohbet edemiyorsa tanışmanın bir anlamı olmayan insanlardır.
+merhaba ben pelinsu
-ee şey ee sen kimsiniz
+Nasıl anlamadım
-sey şey kimsin yaa
+iyi misin canım.
-yaa ben gideyim mi terledimde acık
+Giit.
-???

işte böyle bazen elin ayağın dolaşabiliyor maalesef rahat olun derim.
kasıntı davranmak yerine, samimi olunsa yaşanmayacak durum.
Benim de yaşadığım bir sorun. Çoğu kızla samimi olamıyorum. Sadece makyaj malzemelerinden, popüler yakışıklı çocuklardan bahsetmek istiyorlar herhalde.. bana gelmez öyle şeyler.

Ama bi erkekle, yemeği meşhur olan illerden başlayıp "dinlere pek inanmıyorum ama bir yaratıcı var" kısmına kadar gelebilir, ibrahim tatlıses'in "leydiys en centılmına" muhabbetini yapabilirsiniz. Daha kapsamlı.
ben konuşacak konu bulamayıp kıza yeni çerileri falan anlatmıştım amk.
Hiç düşmediğim durum. Yaşasın kitaplar. Sizde okuyun.
Aşırı milliyetçi biri ile görüşün. Muhabbet bitmiyor. Çok sıkışırsanız hababam sınıfında tarih hocasına gaz veriyorlar ya işte öyle Bülent binbaş gibi masaya vurup reytingleri yükseltin.

(bkz: Bülent binbaş)
eeee yazarak konuşmaya devam edilir en kötü.
karşındaki kız düz mantık kendini bilmez çok bilmiş biriyse kanserin çaresini anlatsanda fayda etmez.
''Taksim'de buluşup oturduk arkadaşım uzak bir masada oturdu bana cesaret versin diye geldi. ne dediysem ne anlattıysam bön bön baktı çok uzatmadan hesabıda benim arkadaşa ödetip kalktık bir dahada hiç görüşmedim ayrıldığıma değil 20 lira hesaba üzüldüm.
bazen de çok çalışıp girdiğimiz sınavlarda hiçbir şey aklımıza gelmez. sebebi de soruya odaklanmak yerine beynin işini üstlenip binlerce bilginin içinde cevabı aramaktır. oysa ki sizin işiniz ana odaklanmak, beynin işi de bilgileri bulup size sunmaktır.

bu konu için de geçerli. konu bulmaya odaklanmayın, ana odaklanın.
ha yine bir şey çıkmıyorsa karşıdaki insanın sizinle konuşası yok demektir. çünkü tıkanıklık anında karşı taraf saçma da olsa bir şey bulup konuşmak ister.
Ona küçük sürprizler yapın! Çantayı kafanıza geçirsin. Bir süre sonra muhabbet oluk oluk akacaktır. Bir dakika kan mı o?
abicim sonucta insansin gönlünden ne geciyoesa onu konus ne var yani arkadasinla cikincada mi konusamiyosun ?yoo gayet iyi bi sekilde hayata dair konusuyosun.makara kokara sohbet kizlar vb.hic mi konusamadin iyi oldugun bi konuda konus.ask,iliskiler,genel kültür.hic bi bok bilmiyosan murphy yasasini anlat amk cok ilgi çekici.
Genelde boş yapilir zaten.

Kulturel seyler boş yapmak icin vardir. Kultur yalandir. Film kitap dizi ve turevi dunyasal seylerle kafanizi doldurun ki size kulturlu desinler. Ben sadece bossunuz diyorum. Bunu kendimi boş sanip doldurunca anladim.

Ayrica duyguları da onemsemiyorum. Sadece birine zarar vermis olmamak icin zarar vermiyorum. Bireysel haklara saygiliyim ama bunun disinda karsimdaki bi insani onemsemiyorum. Kiskancliktan kavga cikaran kizlar var erkekler var. Neyi kiskaniyosun? Bu kiskandigin kisiyi yuceltirken sevgilinin gozunde seni kucultur. Kimse benden ustun degil. Ve kimseden de bunun disinda ustun gormuyorum kendimi.. ama bu cizgimi asagiya cekecek bi kisiyle devam etmem. Benim de tek hassasiyetim bu. Kimisi sevgiyi onemser ben karekterimi.
Ehliyet' in var mı diye sormuştum konu olsun diye bir daha cevap yazmadı!!
Aşk-ı memnudan konu açarak iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.
Eğer hoşlandığım kız ise başla başına bir sorunsal zaten. Tabi bu işlerden uzaklaşınca daha iyi anlıyor insan.
Olmadığınız bir insan gibi görünmenize neden olur bir yerden sonra konu bulacağım diye saçmalamaya başlanır kız insaflıysa yardımcı olur konu açar yok efendim değilse saçmalamaya devam.
Ya siz neden kasıyorsunuz ki. Karşı tarafın gönlü varsa o da konuşmak için çabalar. Yoksa zaten çabalamayın, değmez
siz yeter ki konuşmak isteyin, konu kendini bulur.

karşınızda ki insanla elektriğiniz yoktur.
onun daha fazla konuşmasına müsaade ederek çözülebilecek mini sorundur. kadınlar biz erkeklere nazaran hem konuşmayı daha fazla sever hem konuşabilecek konuları bizden daha fazladır. iyi bir "dinleyici" olarak kurtarabilirsin sanki. hepte susma ama akışa katıl sende yoksa ezik derler bu sefer *
konuşacak bir şey bulunamadığın da karşı tarafın muhabbet açmasına aşığız.
Onuda biz bulalim. Erkekler her seyi yapsin kizlarda sadece sevsin. Oh ne guzel be.