bugün

entry'ler (64)

göğüs dekolteli giyinip cennet düşünmek

-tamam allahım.

(bkz: şirk)

kamal atatürk e kemal atatürk diyen kemalist

Gel beri bakalım sik kafalı japon askeri, konuyu abine anlatır gibi anlatacağım (bkz: bilale anlatır gibi anlatmak)

Senin olmayan beyninle üzerinden ayar vermeye çalıştığın adam ve onun izindeki nesillerin bildiği şeylerden biri şudur: dahili ve harici bedhahları olmuştur ve olacaktır ve yine en iyi bildikleri şeylerden biri de ihtiyaçları olan kudretin damarlarındaki asil kanda mevcut oluşudur.

Ama sen şimdi diyeceksin ki beyin ne ? Bedhah ne ? Kudret yeni açılan restoran mı ? Asil ? (bkz: 404 not found)

Gel sik kafalı senin lügattan devam edelim. Yani demem o ki senin bugün üzerinden prim yapmaya çalıştığın adam gerçekten buna önem verseydi adının önüne ve sonuna eklerdi. Şöyle mesela padişah mustafa kemal han. Sen de değil bunu burada yazmayı aklından geçirirken bile kendini sikerdi düşüncelerin. Töbe haşa, padişahım çok yaşa demekten nefesin biterdi.

Hata mı dersen bilemem imkan olursa yine kendisine sormak lazım senin gibi prezervatif artığı ile bizim gibi aydınlık gençlere aynı şansı tanımasını. Ama şu gerçek hiçbir zaman değişmeyecek dostum sen bir döl israfı olarak mevcudiyetini devam ettireceksin, sen her zaman osmanlıyı satan arapların çevikliği ile sotede bekliyor olacaksın, yine sen ebu leheb ve karısı gibi cehenneme yakıt olacaksın ama ben sen ve senin gibiler üzerindeki hakkımı, olmayan eşitliğimin hakkını hiçbir zaman helal etmeyeceğim.

Hadi şimdi kaybol!

ekonomi nasıl düzelir

Üreterek üreterek üreterek

Ne olursa olsun üretim yapmamız lazım. Elbette doğru söylüyorsunuz yüksek teknolojik üretim yapmamız lazım ama mevcut durumda bütün ülke olarak tüm fabrikalarda don lastiği üretiyor olmamızı bile kabul edebilirim.

Bir düşünsenize önceden türkiyede ne iyidir/üretilir sorusuna tekstil/kumaş ile cevap verebiliyorduk. Peki ya şimdi ?

tarih akepe dönemini nasıl yazacak

Tabi ki

(bkz: II Cahiliye dönemi)
(bkz: cahiliye the second)

Şeklinde olacaktır.

yeni mezun gencin iş bulma süreci

Kusura bakmayın ama iğneyi bu sevgili gençlerimize batırmalıyız önce, sonra çuvaldızı işverene batırırız.

Sevgili taze üniversite mezunu gençlerimizin birçoğu karpuz gibi büyüme konusunda ihtisas yaptıkları için sıklıkla karşılaştığımız bir durumdur.

4 sene boyunca güzel ülkenin herhangi bir yerindeki bir iibf de okumuş. 365x4 gün boyunca yaptığı en büyük aktivite derse gitmek olmuş ki bu konuda kendini bile kandırmış, sanki kendisine bir lütufta bulunuyormuş gibi. Kendi alanıyla alakalı kendine herhangi bir derinlik katmamış, mezun olduğunda yapmak isteyeceği işi seçmemiş, mesleğinin gereksinimi olacak donanımların sahibi bile değil, 4 yaz boyunca karpuz misali büyütmüş kendisini, özel sektörde çalışmak isteyeceğinde dalga mı geçiyorsun ulan it diyecekleri yabancı dil bilmeli miyim sorusuna her daim eğitim sisteminin kötülüğü ile cevap vermiş, özel sektörde çalışacak ama staj nedir bir haber hatta çalışmak nedir bundan daha bir haber, eş dost vasıtası ve referansıyla bulunabilen işi de beğenmemiş haspam, velhasıl olmamış bu arkadaş çiğ yani daha.

Sonrasında ise bu arkadaşın iş bulma (bulamama) süreci başlıyor. Hayatın sillesi 20 küsür yıllık birikimiyle gelince de ağır geliyor haliyle.

Ne bekliyordunuz arkadaş ? Sen olsan kendinden ne yapardın yani ?

Sonrasında başlıyor zengin koca arama çalışmaları. Şuna ayrılacak vakti kendine ayarlasa vallaha çoktan girmişti işe sözde çakal. Bir de bunun erkek versiyonu var ki tam bir saf. Madem iş bulamadın boştasın git önüne engel olarak çıkan askerliğini bitir benim saftirik oğlum. Ama yok valla yok billa yok.

Özel sektörün kalifiye, iş bitirecek, rasyonel ve pratik düşünebilecek, sorumluluk almayı bilecek kişilere ödemek istediği o kadar çok parası ve aynı zamanda ihtiyacı var ki anlatmakla bitmez arkadaşlar.

Buna rağmen diyorsan ben yazdığın grubun içerisine girmiyorum ama yine de iş bulamadım iş arıyorum, yaz bana sana söz veriyorum ücretsiz yaşam koçun olacağım.

gece 12 den sonra entry girmenin yasaklanması

istiklal marşı ile kapanışın ardından saatli ekran da gelecek miymiş ?

ne zaman kaybedersiniz

Geri döndüğünüzde kaybedersiniz çünkü sizin için artık kazanacak birşey kalmamıştır.

dünyanın en fotojenik kadını seçilen rus

Talihsizlik olmuş. Makyaj güzeli veya photoshop güzeli seçilmeliydi. Hakkını yemişler ablanın.

sözlükte bayan kökenli yazar olmaması

- where are you from ?
- ı am from bayan.

öğretmen maaşı asgari ücret kadar olsun kampanyası

Ne yapacaksınız sonra ? Bir tarafınıza kına yakacak mısınız sayın suser ?

Ulan adam insanların hayat şartları iyileştirilsin herkes daha iyi şartlarda refah ve huzur içerisinde yaşasın, en büyük derdimiz ithal edemediğimiz çöplerimiz olsun diyeceğine herkesi kendi bokunun içerisine çekmeye çalışıyor.

Tamam sevgili suser kardeşim o zaman zaman şöyle yapalım tüm mesleklerin maaşlarını asgari ücret seviyesine çekelim kimse arasında maddi bir farklılık olmasın. Bunu kabul eder misin ? Eğer evet dersen komünist, sosyalist devlet anlayışına dönelim. Ama yok onu da kabul etmezsin.

Yemin ederim oksijen israfısınız. Sıkıyorsunuz zırvalarınızla.

(bkz: mal beyanında bulunmak)

zamanda yolculuk yapıp dedeyi öldürmek

Böylesine geniş bir bakış açısı ile kesin zamanda yolculuk yapıp dedeyi öldürürüz.

Biraz daha geniş bakın. Zamanda yolculuk yapıp kupon arazilerden arsa alın.

(bkz: dedeye sahip çıkalım)

oysho dan alışveriş yapmıyoruz kampanyası

Demek neymiş oysho dan alışveriş yapıyormuşuz, hatta ihtiyacımız yoksa bile eşe dosta hediye alıyormuşuz.

ışid eylemlerinin çoğunu ışid in yapmaması

Kesinlikle katıldığımdır.

Bok çukuruna sürüklenen canım ülkemin içerisine sokulduğu durumdur.

Yapmayın hanımefendiler ve beyefendiler kendinize gelin.

(bkz: ışid içinizde)

paranın yüzü sıcaktır deyiminin ingilizcesi

Cevabı Money talks olandır.

laiklik yeni anayasada olmamalıdır

Laikliğin fiilen olmadığı bir ülkede sarf edilmiş sözdür.

Gençler birbirimizi kandırmayalım. Bu ülkede (bkz: diyanet işleri başkanlığı) diye bir kurum var. Hangi laiklikten bahsediyoruz ?

dolar 4 lira olursa tayyip ne der

-Dolar dörtten büyüktür.

türkiyenin şu anki yönetim şekli nedir

Mutlak monarşik apartman diktatörlüğü.

almancanın gereksiz olması

Almanya'da eğitim almak isteyen birisi için gayet de gerekli bir eğitimdir.

yazdıklarım neden eksileniyor

Safi kadınlar, cinsellik ve ego başlıklarına yazdığın için olabilir mi diyeceğim ama boşver

(bkz: don t feed the troll)

karma puanı için entry giren yazar

(bkz: karne puanı için ders çalışan öğrenci)den hiç farkı yoktur gözümde