bugün

entry'ler (36)

neden osmanlı istiyoruz

evet osmanlı istiyoruz, devlet bir milletin değil bir ailenin malı olsun, devleti sadece o soydan gelenler yönetsin, keyfî yasaklamalar getirsin, tahta geçmesin diye kardeşini, babasını öldürsün falan.

sırf saydığın nedenlerin birkaçından ötürü osmanlı istiyorsan ne mutlu sana. ancak içkiyi millete yasaklayıp kendisi saraylarda âlem yapan devletin de ben amına koyim.

osmanlıca

osmanlıca yerine osmanlı türkçesi demeyi tercih ederim. çünkü osmanlıca diye ayrı bir dil yoktur. arap harfleriyle yazılan dönemin türkçesi vardır. öğrenmesi kolay, yazması keyiflidir. ancak yine de latin alfabesi taraftarıyım.

alayınzn baba parası yiyen boş beleş tipler olması

kyk parası yiyorum ben.

çocuğunuza vereceginiz öğütler

para biriktir.

evlenilecek erkek burcu

ikizler!

askerliğini yapmayanlar dizilerinde oynuyor

adı üzerinde dizi. hayal ürünü, kurgu, kurmaca. asker dizilerini askerler mi çeksin?

kız arkadaş edinmek için ne yapılır

31 bırakılır.

sözlük yazarlarından dizi tavsiyeleri

(bkz: freaks and geeks)

ikizler burcu erkeği

üyesi olduğum burç. aynı zamanda kıskanıldığını düşündüğüm burç.

la bu ikizler size ne etti?

üniversitenin içerisinde migros marketinin olması

sigara yok, bira yok neden var o zaman diye insanı düşündürür.

misvak mizah dergisinin laik kadın çalışması

-Bu topraklarda böyle yaşama hakkını nereden buluyorsun?
-Atatürk'ten.

Cumhuriyetçilerin gelenekçilere, gelenekçilerin cumhuriyetçilere saygı duyduğu zaman daha güzel bir türkiye yaratabiliriz dostlar.

coca cola ürünleri hakkında ciddi uyarı mesajı

nedir bu milletin aslı astarı olmayan bilgilerle insanları bir şeylerden vazgeçirme çabası? geçenler de "starbucks kahvelere fil boku attığını itiraf etti" diye yaygara koptu.

ne yaparsanız yapın, bu millet kolayı da, starbucks kahvesini de çok sevdi!

kaldı kı fil boku da olsa kahvede, kolada envai çeşit virüs de olsa bu ürünler kullanılmaya devam edilir. çünkü tadı güzel mnkym.

linkin parka ne olacak

bir efsane olarak tarihte yerini alacak.

misvak mizah dergisinin vapur müzisyeni çalışması

dilenmiyorlar, müzik yaparak geçimlerini sağlıyorlar. bu iş için de te belediyelere gidip izin mizin alıyorlar. denk geldikçe dinlerim, alkışlarım bu insanlarımızı. bozuğum yoksa ve sigara içiyorlarsa paketimden bir iki dal koyuverip çıkıyorum.

öte yandan yarrak gibi bir karikatürdür.

padişah soyu değilsek osmanlı torunu değiliz

entry nick uyumu.

kemalist-osmanlıcı tartışmaları hâlâ devam mı yahu? ne zaman bitecek, nereye varacak bu işler? osmanlı torunu bir kemalistim desin iki taraf, orta yol bulunsun.

kür şad

adı çin kaynaklarında geçen türk prensi. asıl adı kürşad değildir. kaynaklarda askerleriyle birlikte çin sarayında isyan ettiği yazılır. nihâl atsız bozkurtların ölümü romanında bu olayı mükemmel bir biçimde anlatmıştır.

metroda kapı önünde bekleyen çomarlar

metro kalabalık olduğu zamanlar olması mecburî durumdur. en azından iç kısımlarda seni isttiren has çomarlara maruz kalmaktansa kapı önünde durmak iyidir. beri yandan kapı önünde durup inenlere müsaade etmeyen çomarın asıl kendisidir.

kendinden üstün birinden hoşlanmak

üstünlük diye bir şey yoktur. hepimizin aynı bokun farklı lacivertleriyiz. çok kasmaya gerek yok yeeaaani.

27 mart 2018 uber rezaleti

muhammed'in uydurma dinine inanmıyoruz.
-uber

şu an ne düşünüyorsun

mezun olunca ne bok yiyeceğimi. potansiyel işsiz miyim? işini ciddiyetle yapan bir memur mu? maaşım bana veya ailemi geçindirmeye yetecek mi? asker falan mı olsam ulan parası da iyi? bunları düşünüyorum ve düşünürken saçlarım dökülüyor mnkym. ey yeni türkiye, psikolojimi bozdun.