bugün

entry'ler (16)

sümüklü böceğin üstüne tuz dökmek

çocukken yapılmak zorunda bırakılan durumdur.travmatik etkiler yaratmasının yanında uzun yıllar bu caniliğin yüküyle yaşanılmasına yol açar.

yaran kamyon arkası yazıları

kafa nereye biz oraya.

ayrılmış çiftlerin ansızın karşılaşma hayali

birçok nedeni mevcuttur bu hayallerin.çiftler;
-fazlasıyla aşk filmi yüklemesi yapmış olabilirler.
-yarım kalmış ilişkinin başlaması umudunu taşıyor olabilirler.
-saptırlar ve romantizm peşindedirler.
-yalnızdırlar ve hayal alemine sağlam kaptırmıştırlar.
(bkz: )bu böyle gider arkadaş!..

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

körleşme-elias canetti.
albert camus-düşüş.

kendi paranla rezil olmak

iki-üç sulu biranın ve rezil canlı müziğin üzerine hesap geldiğinde içine oturan tarifsiz duygudur.

kızların göbeğe taktığı piercing

bir kadının seksilik sürecini tamamlamasında atılması gereken adımlardan biridir.

özdemir asaf

geleceğim, bekle dedi, gitti
ben beklemedim,
o da gelmedi
ölüm gibi birsey oldu.
ama kimse ölmedi.
dizelerinin sahibi güzel insan.

polise karşı aşırı şiddet kullanıldı

egemen bağış yine sahnede!haklı tabi ben de diyorum bu işte bir yanlışlık olmalı;öğrencilerin darp edildiği,bir öğrencinin çocuğunun düştüğü ya da kız öğrenciler sorgu için alındığında tacize maruz kaldıkları sadece bir söylentidir diye.hatta bunların tam tersi olmuştur.kesin bizim melek cemaatçi polisler tüm bu söylentilere maruz kalmıştır(!)ne diyelim uyu ey halk sen uyu ki gösteri devam etsin!

19 yaşında daha önce hiç sevgilisi olmayan erkek

patlatmaya hazır bi volkandır.gelecekteki ilk sevgilisine şimdiden kolay gelsin.

polis tekmesiyle bebeğini düşüren öğrenci

bir yanda dolmabahçe'de ülkenin hızla demokratikleşmesine(!)vurgu yapan başbakan,bir yanda bu sözüm ona demokratikleşen ülkemde tıpkı diğer öğrenciler gibi eylem hakkını kullanarak mücadele eden hamile bir kadının darpa maruz kalarak düşürdüğü çocuk.sonrasında çocuğunu düşürenlerin,ona zulmedenlerin değil de kendisinin oraya gitmekle suçlandığı o kadın.hükümetin görevinin zulmetmek olduğu ülkemde o öğrenciyi suçlayanların da düşünce de yarattığı zulm içler acısıdır.

eski aşklardan geriye kalanlar

geriye fazlasıyla hata,fazlasıyla çocukluk kaldı.yanlış insanla bu evreleri atlatma şansımız olmalıymış;doğru insanları bu yolda kaybetmektense.

sevgilisi olmadığı halde mutlu olan insan

sevgilisiz de hayatın güzel ve mutlu gidebileceğini gösteren insandır.sevmeyi ve sevilmeyi bilen ama hayatının merkezine sadece sevgilisini değil tüm önemlilerini ve kendisini var eden değerleri koyan;mutlu olmasını,sevmesini,eğlenmesini,düşünmesini kısacası yaşamasını bilen kişidir.ilişkisi olmamasını hazmedemeyenlere inat yaşar bu kişi.

türkan

türkan saylan'ın hayatını konu alan dizidir.türkan saylan,yobazların fütursuzca ve hadsizce suçladığı-ki bu suçlamalar diziye yönelik tepkilerde de kendini göstermektedir-,ülkemizin yetişmiş nadir dik duruşlu aydınlarındandır.din adı altında komik suçlamalara maruz kalan,hayatını adadığı şeyler uğrunda mücadeleyle geçiren türkan saylan;bu kadar basit suçlamalara maruz bırakılmayacak kadar onurlu bir hayat mücadelesi vermiştir.insanca yaşamanın ve yaşatmanın suç olduğu güzel ülkemde bunları çok garip karşılamamak gerek tabi pardon!

levent kazak

kendisini twitter'dan daha iyi tanıma fırsatı bulduğum en son yazdığı'' onur, tiyatro, yavşaklık ve nedim saban'' yazısıyla takdirimi toplamış olan baba adamdır.

kosmos

reha erdem'in diğer filmlerine göre daha farklı bir yapısı olan;sermet yeşil'in oyunculuğuyla,ses ve görüntünün etkileyiciliğiyle göz doldurduğu kosmos;senaryo beklentimin biraz altında kalsa da-ki beklentimin fragmanı ve reha erdem'i düşünürsek çok fazla olduğunu belirtmeliyim-izlenilmesi gereken yine güzel bir reha erdem filmi.

edip cansever

edip'i anlatmak zordur.onunla şiirlerinde dost olursun.okudukça pekişir bu dostluk,aranızda sessizce ve usulsa derinleşir.onu tanımak da,anlamak da,şiirlerine dokunmak da özveri gerektirir.edip tragedyalar,ben ruhi bey nasılım,yerçekimli karanfil,çağırılmayan yakup ve niceleriyle insanı içinden o söylenmeyen sözlerin olduğu yerden vurur.