entry'ler (58)

abbas güçlü

zekasına kurban olduğum.
galatasaray üniversitesi'ni 19. sırada göstermiş türkiye'de.
tamam belli kriterler koymuşsundur anlarım. ona göre böyle çıkmıştır da demek ki kriterler yanlış hocam.

itü sözlük

hiçbir sebep göstermeden çaylak yapan sözlüktür. evet hiçbir neden yokken.
sonrasında ise, sebepleri anlaşılıyor. çöp kutuma gelen tanımlar. başka bir sözlükte yine kendi tanımım olan birkaç şiir...
alıntı olduğunu belirtmemişim. kardeşim, nick aynı. ve bu benim. benim diyorum bak benim. bir şey ifade ediyor mu?
kendi ürünüm. orhan pamuk kendi cümlesini başka bir dergi röportajında kullanırken "hımm ehem şey, bu yalnız diğer dergide de geçmişti alıntıdır yani söyleyeyim. " mi diyecek? kaldı ki editledim tanımlarımı o şekilde. yani alıntı olduğunu da belirttim. yaklaşık 1 ay oldu. ama hala çaylağım. yetkili birine de ulaşamıyoruz, neden? çünkü çaylakken bu fasiliteden yararlanamıyoruz. ulan zaten o yüzden ulaşmak istiyorum. bu tek taraflı infazdır. böyle bir şey mümkündür görüldüğü üzere ama çok pis ayıptır, çok! editlemişim işte dediğiniz gibi, 1 aya yakın oldu üstelik. nedir amacınız?
bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
orhan pamuk'tan da hiç haz etmem ha...

yeditepe üniversitesi hukuk fakültesi

komplekse girmiş fakültenin tekidir.
bu kadar.
çok basit.
ne ilmi öğreniyoruz? hukuk. peki güzel eyvallah.
istanbul üniversitesi hukuk fakültesi'ndeki adam ne öğreniyor? o da hukuk.
ama sen gidip de bir döneme, onların aldığı dersin 2 katı ders vererek o fakülteyi geçtiğini mi sanıyorsun?
nitelik kavramını öğretmediler mi sana bu zamana kadar?
11 ders alıyorsun ve bunların 11'ini vermeye çalışıyorsun. hadi hepsini bi mucize oldu da verdin diyelim, 11 dersten de verim almış olabilir misin? bu mümkün mü? bu mümkün olsaydı şuan mars'ta yaşıyor olurduk. e be adam demezler mi, e be adam bu kadar çok ders koyup da verim alamamaktansa daha az ders koy, gerisi de seçmeli olsun en azından doğru öğrenilsin şu dersler demezler mi adama?
mehmet emin artuk! marmara üniversitesi dekanı yeditepe'de ders veriyor! vay vay vay.
sokayım o derse ben, bi sikim öğrenemedikten sonra... hocada mı suç? hayır, adam gayet güzel anlatıyor.
ama, 4.sınıfa gelen bi öğrenci ceza hukukundan bi haberse işte bunu oturup düşünmesi gerekenler vardır.
bakın ben burada, "çok çok çok çalışmamız gerekiyor, o yüzden yoruluyoruz, çok çalışsak olur bu iş ama çok yoruluyoruz" demiyorum, "çok çok çok çalışsan da olmuyor, başka bir forma geçmek gerekiyor" diyorum.

alyenler bitmiş, insan versek?

uludağ sözlük vs inci sözlük

gereksiz karşılaştırma.
biri sözlük, diğeri... diğeri? sahi diğeri neydi?

kızlara tokat atmak

(bkz: dirty konuş benle)

10 dan geriye sayılırken ne yapacağını şaşırmak

(bkz: pardon kolum memene çarptı)

uludağ sözlük ün ekşi sözlük ü geçeceği gerçeği

galatasaray'ın kadıköy'de fener'i yenmesidir. imkansız gibi... umut var tabi yine de.

not: galatasaraylıyım, uludağ sözlük de sikimde değil.

gitar çalma isteği uyandıran şarkılar

fear of the dark - iron maiden.

sakat sinek

uludağ sözlük'te yeditepe sözlük'ü eleştiren ve hatta dalga geçen, ancak yeditepe sözlük'te durmadan yazan yazar.

eko sözlük üç yılda uludağ ı geçer

(bkz: kolanın içinde fare varmış)

bir kızın götünü kaldırmak için yapılabilecekler

aşağılamamaktır. aşağılandıkları vakit bu hoşlarına gidiyor ve götleri de kalkmıyor.
tecrübeyle sabit.
ama aşağılamak derken, "göt suratlı" demek suretiyle değil. durmadan küçümseyip taşak geçmek suretiyle yapılanı makbuldür.

kornerle köşe vuruşu arasındaki fark

guiza ile tabata arasındaki fark gibidir. ikisi de gereksiz yere para ödenen insanlardır. fark yoktur yani.

türk futbol tarihinin en anlamlı golü

rivaldo'nun fenerbahçe'ye attığı goldür. bence çok anlamlıydı futbol tarihmiz açısından.

alpay lı aston villa

(bkz: taşşaklı barça)

zirveye gelsem beni tanımazlar

gereksiz bi düşüncedir.
mesela ben, uzun zaman oldu sözlüğe kaydolalı; ama pek yazmadım.
az ama öz yazmaya çalıştım. şimdi bu adamlar beni tanır mı? hayır tabi ki. bu yüzden bu adamlara sitem edebilir miyim? hayır tabi ki.
nolacak? bi zirve olursa fırsat olur da gidersem, tanışılır, olur biter.

yeditepe sözlük

yeni teknik elemanın yaptıklarıyla öne adım atmış ve yapacaklarıyla daha da adımlar atacak olan sözlüktür.
teknik gelişimini henüz tamamlamamış bir sözlük olduğu, bu açıdan bakınca bir gerçektir. ancak bir nebze olsun, oylama sorunu giderilmiş olsa da tam istenilen seviyede olmamasının sebebi bu olabilir.

yalnız yaşamak

kalabalıklar içinde hep yaptığımızdır.

içip eski kız arkadaşının evine gitmek

(bkz: şişede durduğu gibi durmuyor)

yurtta oda arkadaşının zenci olması

(bkz: okulu bırakma nedenleri)

yanlış numaraya görüşürüz diyen insan

babası hasta olan adama "allah rahmet eylesin" diyen insandır.