bugün

entry'ler (20)

avea

geçenin kör vakti, uykunun en tatlı yerinde mesaj atarak sayısız kez uykumun içine edebilmiştir.

şirket arabası

2. el araba almak isteyenlerin uzak durması gerekir.

bernabeu yu coşturmak için megafonla bağıran adam

maçın en keyifli anlarında, tüm sahanın sesini bastırarak ortaya çıkar; bir anda maça olan tüm konsantrenin bozulmasına sebebiyet verir. aynı durum atletico madrid in sahası vicente calderon da da görülmekte. sanırım bu genel olarak bir madrid hastalığı. adam gibi taraftarın varsa zaten megafona ne hacet!

seksenler

24 ocak tarihinde başlayacak olan trt dizisi. 24 ocak ın 1980 yılında da önemli bir güne denk gelmesi dolayısıyla bu tarihte yayınlanacak olması bir tesadüf müdür? yoksa planlı bir eylem midir? sorusunu da akla getirir. bence? tamamen bilinçli bir davranış.

bir zamanlar anadolu da

şahan gökbakarın recep ivedik filminde nuri bilge ceylan filmleri için "telefon faturamı yatırmaya giderken adam yürüyordu. faturayı yatırdım geldim adam hala yürüyor" gibi bir cümle kurmuştu. bir zamanlar anadoluyu izlerken filmin başında görülen ve cinayete kurban giden adamın vücut yapısı ve giydiği gömlek de bana recep ivedik`i hatırlattı.
özellikle filmin cesedi ararken yolda geçen sahnelerini, konuşmalarını beğendim.

nicolas sarkozy

leyla ile mecnun dizisinde "tuvalet terliği"nden sonra duyduğum en ağır küfürdür sarkozy!

göllü

kırşehir köylerinden biri. ne marketi ne de köy kahvesi olan bir köy. kırşehir yozgat karayoluna sıfırdır. bir adet jandarma karakolu bulunur. askerliğimi yaptığım yerdir.

genel sağlık sigortası

öncelikle bağlı bulunduğunuz kaymakamlığa giderek gelir tespitinde bulunmanız gerekiyor. evde yaşayanların nüfus cüzdan fotokopileri, çalışanların ya da emeklilerin maaş bordroları(emekli ise maaşın yattığı bankadan yazı alınarak işlem hallediliyor) kira geliri varsa kira sözleşmesinin fotokopisi, bankada para varsa banka hesap cüzdanı fotokopileri, boşanmış kimselerin mahkeme ilamı istenen belgeler arasında.
bu belgeler arasından beni ilgilendiren belgeleri topladıktan sonra kaymakamlığa müracaat ettim ve 15 gün sosyal güvenlik kurumu`na gidip kontrol etmem söylendi.

ifa yeri

para borçlarında ifa, alacaklının ifa zamanında oturduğu yerde yapılır.
parça borçlarında ifa yeri, sözleşme kurulduğu zaman o şeyin bulunduğu yerdir.
para ve parça borçlarının dışında kalan diğer bütün borçlarda ifa yeri borcun doğumu zamanında borçlunun oturduğu yerdir. yani borçlunun oturduğu yerdir.

icap

tek taraflı bir hukuki işlemdir ve sözleşe yapma çağrısıdır. bir irade beyanının icap sayılabilmesi için, karşı tarafın "kabul" beyanıyla sözleşmenin tamam olması gerekir. karşı taraf "tamam" ya da "kabul" dediğinde kafada herhangi bir soru işareti bulunmamalıdır. icabın unsurları ise; 1-icap karşı tarafa yöneltilmiş olalı 2-icap sözleşmenin bütün esaslı noktalarını kapsamalı 3-icabı yapan, icabıyla bağlı kalmak niyetinde olmalıdır.

cheesecake

new york broadway ve 42. caddedeki juniors`ta dünyanın en mükemmel cheesecakei yenilebilir. aklınızın bir köşesinde bulunsun.

michael jordan

nike firmasını batmaktan da kurtarmıştır bu basketbol ilahı. dönemin abd başkanı bill clinton`dan daha fazla popülerliğe sahip olmuştur. tibetin elektriği dahi olmayan dağ köylerinde yaşlı insanlarca da tanınmaktadır.
bunlar gibi ilginç anektodlar "michael jordan ve küresel kapitalizm" adlı kitapta merak edenleri beklemektedir.

ihsaniye

bu mahallede bugün vergi dairesinin bulunduğu yerde küçük bir barakada kokoreç satan yaşlı bir amca vardı. bugüne kadar ben öyle kokoreç yemedim arkadaş. şimdi o amca nerededir ne yapar maalesef hiç bir fikrim yok.

ataevler

durukentten sonra oluşmasına rağmen inanılmaz bir şekilde büyüyen bursa semti. şimdi magazin outletin, pazar yerinin, lise ve ilkokulların bulunduğu yerlerde vakt-i zamanında; yani ben henüz 7-8 yaşlarındayken uçurtmamı uçurduğum, bisiklete bindiğim, ailemle akşam yürüşlerine çıktığım, bababım ağaç dallarından bana sipsi yaptığı bugünün beton yığını ve nüfus çılgınlığının yaşandığı koca bir semt.

mehmet emin palamut

ağzından "mütevellit" kelimesi hiç eksik olmazdı. bir de hatırladığım kadarıyla dersi anlatırken durup bir anısını anlatmaya başlardı. anı kısımlarını uyuma saati olarak değerlendirirdim. çok sene geçti üzerinden.

ekonomik

uludağ üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi iktisat topluluğunun 2007 bahar döneminde ilk sayısını çkardığı derginin adı. 64 sayfa olan dergide metin uca röportajı da dahil olmak üzere neredeyse tamamını öğrenci arkadaşların yazmış olduğu güzel yazılar mevcuttur.

shaquille o neal

çocukluğumdan beri hayranı olduğum; cleveland'ta oynarken canlı izlediğim; nba'nın gelmiş geçmiş en etkili ve iyi oyuncularından biri. kariyerinin son demlerini yaşaması itibariyle pek de etkili olamadığı bir new jersey maçıydı. fakat onu izlemek hayallerimden biriydi ve gerçek olmuştu.

boston celtics

taraftarı olmamama rağmen bana göre nba'nın en güzel logosuna sahip takımı.

woodside

new york'un queens bölgesinde yer alan, bu sehirde bulunduğum sırada yaşadığım bir yer.

arı

yanılmıyorsam türk medeni kanununda adı geçen tek hayvan.