1. 1.
  Gerek,gereklik,ister,lüzum.
  -1 ... italiano
 2. 2.
  borçlar hukuku termi bir sözleşmenin kurulabilmesi için geçerli bir icapta bulunmak gerek
  1 ... sweetjoliee
 3. 3.
  tek taraflı ve karsı tarafa varması gereken bır ırade acıklamasıdır. sozlesmenın dogması ıcın teklıfte bulunmak demektır.
  1 ... mini
 4. 4.
  taraflardan birinin diğerine yaptığı ve kabul edildiği takdirde sözleşmenin oluşmasını sağlayacak nitelikteki açık, anlaşılır ve ciddi bir öneri.

  (bkz: icaba davet)
  ... a la folie
 5. 5.
  genellikle "eder". (bkz: icap etmek)
  örn: "icap etti entry girdim." gibi.
  ... cicek abbas
 6. 6.
  icap bir sözleşmeyi meydana getirmek amacıyla kişinin teklifini barındıran ve karşı tarafa yöneltilen irade beyanıdır. bir teklifin icap olabilmesi için karşı tarafa yöneltilmiş olmalı, baglanma iradesi olmalı ve o sözleşmenin esaslı unsurlarını kapsamalıdır.( örnegin satım sözlesmesinin esaslı unsurları mal ve bedeldir)
  1 -1 ... repeat after me
 7. 7.
  tek taraflı bir hukuki işlemdir ve sözleşe yapma çağrısıdır. bir irade beyanının icap sayılabilmesi için, karşı tarafın "kabul" beyanıyla sözleşmenin tamam olması gerekir. karşı taraf "tamam" ya da "kabul" dediğinde kafada herhangi bir soru işareti bulunmamalıdır. icabın unsurları ise; 1-icap karşı tarafa yöneltilmiş olalı 2-icap sözleşmenin bütün esaslı noktalarını kapsamalı 3-icabı yapan, icabıyla bağlı kalmak niyetinde olmalıdır.
  ... woodside
 8. 8.
  pazar günü evde tıkılıp kalmanıza sebeb olay, sağlık sektörünün baş belası.

  edit: nasıl bir hırs ile yazdıysam kısacık cümlede iki hata yapmışım.
  2 ... successor
 9. 9.
  Bir sözleşmenin esaslı unsurlarını içeren ve bağlanma iradesi taşıyan irade açıklamasına icap, bu açıklamayı bulanana icapçı (mucip) denir.
  ... zenginoglu
 10. 10.
  Akdi icraeden iki kişiden biri tarafından ilk önce söylenen sözdür.
  2 ... northwich