1. 1.
    efendim, ironi nedir bilmeyen, kimilerinin ''yuru, aslanım benim'' demesiyle, kaba etiyle tavan arası mesafesi kısalmıs yazarın herkesi aglatan, aglatırken gulduren komik sorunsalıdır.

oyleleri vardır ki

(bkz: sirinlerin sosyalist olması)
    (bkz: sirin baba nın marx olması) gibi onemli konularda bile ironiden anlamamaya devam ederler.
    2 -1 ... sosyoklon
  2. 2.
    (bkz: simultane eksi oy veren ibne)
    ... rakıbalık
  3. 3.
    her entryden sonra nediyon kardeşim sorularında kinayeden mecaz-i murselden ironiden bahsetmek zorunda bırakan yazarların yarattığı sorunsal,kişide artık kendi yazdıklarının anlaşılıp anlaşılmadığı paranoyası oluşturabilecek türde sorunsal örneklerine rastlandığı zamanlar olmuştur/olmaktadır/olacaktır.
    1 -1 ... amadeus
  4. 4.
    (bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz)
    1 ... scarface
  5. 5.
    Şunu söyleyen yazarın tam zıttı olan yazardır ;
    (bkz: ironi benim göbek adım)
    1 ... sıçtırtma lamasına
  6. 6.
    ironiden anlamayan yazarlar ve hazin sonları adlı projenin etken öğeleri. bütün isimler ortaya dökülsün, ben kendi adıma içimi döküyorum (bkz: tankut kabza)
    1 -1 ... tankut kabza
  7. 7.
    ironi yapmak ve anlayabilmek için hafif keskin bir zekaya sahip olunması gerektiği tezinden yola çıkarak, yerinde yapılmış bir ironiyi anlamıyorlarsa bu keskinliğe sahip olmadıkları gün gibi aşikar olan yazarlardır..
    5 ... insomniac
  8. 8.
    (bkz: up the irons)
    3 ... gerko
  9. 9.
    yerinde yapılmamış ironiyi anlamama özgürlüğü bulunan yazarlardır..
    3 ... insomniac
  10. 10.
    böyle bir sorunsal yoktur... çünkü
    'çirkin kadın yoktur az votka vardır' ~ 'ironiden anlamayan yazar yoktur ironi yapamayan yazar vardır'
    1 ... goddar