bugün

sevdiği entry'ler

iş hayatının insana öğrettikleri

kimse senin kankan değil. öncelikle bunu öğrenmek lazım.

nedense bu konuda türk halkı diğer ülkelerdeki düzeni bir türlü tutturamadı.

anında arkadaş olmaya çalışıyor, bütün özel sırlarımızı paylaşıyor, gıybet yapıyor, yanımızdakini nefer olarak ilan ediyoruz. iki gün sonra bir olay olduğunda rüzgar tersine dönüyor, her şey alt üst oluyor.

ondan sonra gelsin ayak kaydırmacalar, fiskoslar.

elin yabancısı ne yapıyor, o da insanlarla samimiyet kuruyor, gidiyor dışarıda birasını içiyor, sohbet ediyor, vakit geçiriyor ama özelini kendisine saklıyor.

duygusal bir millet olabiliriz, ama birazcık da profesyonellik lazım sanki.

Kimseye güvenmemeyi öğretti bana.
Canımı veririm dediğim dostlarımın gerçek yüzlerini öğretti. Herşeyimi veririm dediğim kız arkadaşıma aslın da 1 kibrit çöpünden fazla değer vermemem gerektiğini öğretti.
Patronların tek derdinin kendi mevkisini korumak olduğunu öğretti. iş hayatın da sadece o başı kapalı diye muhattap olunmayan temizlik işçilerine güvenmeyi öğretti.
Soğuk havalarda bile kapıda bekleyen o güvenlik görevlisi ile dost olmanın daha iyi olduğunu öğretti. Çaycı ablaya doğum günü hediyesi alıp onun doğum gününü kutlamanın beni daha mutlu ettiğini öğretti. Ve son olarak işten ayrıldıktan sonra beni hala arayıp halimi hatrrımı soran kişinin tuvalet temizleyen herkesin göz ucu ile baktığı kardeşim gibi sevdiğim kadirin herkesten daha vefalı olduğunu öğretti.

* ortada kimsenin merak etmediği bir şey varsa sen de etme, yoksa iş üstüne kalır.

* bildiğin en iyi şeyi kendine sakla. Kimse en iyiyi başkasının ağzından duymayı sevmez.

* hayır demeyi beceremiyorsan, üçüncü çember sınırlarını sağlamlaştır. Böylece her zaman özgür ve her gruba dahil olursun.

* seni güvenilir bulan birine senin de her zaman güvenebileceğin yanılgısına hiçbir zaman kapılma.

* whatsapp gruplarına zorunlu olmadığın hiçbir şeyi yazma. grup dağılana kadar hatta biri seni atana kadar çıkma.

* iki iş arkadaşınla sohbet ederken asla üçüncü bir iş arkadaşından bahsetme.

* avrupa liginde şampiyon bir kaç takım adı ve bir iki kurabiye tarifi bilirsen, sürekli telefonuyla veya kitabıyla meşgul asosyal ezik olmazsın.

* ve hepsi bir yana gülümse ve sinirlenmeden önce karşındaki kim olursa olsun 10 yaşındaki halini gözünün önüne getirmeye çalış.

ateistlerin cahil olduğu gerçeği

sözün en başında belirtmek isterim ki zaten akıllı olsalar ateist olmazlar neyse asıl söylemek istediğim şey beni takip edenler ve sözlükte aktif olanlar bilirler şu ana kadar "ateistler bunu da açıklasın" başlığı altında 8 soru sordum ve işin üzücü tarafı 8 soruya da bir tane bile mantıklı bir cevabın verilmemiş olması ve cevabı geçtim anlamada dahi sıkıntı çekiyor olmaları beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı yani içinizde bir tane akıllı yok mu ha tabi akıllı olsanız ateist olmazdınız değil mi pardon ama gerçekten üzülüyor insan ya cevap vermekten aciz misiniz bu kadar anlamıyorum madem acizsiniz sizi aciz bırakan bu sistemin neden hâlâ içindesiniz yani neden???