bugün

entry'ler (21)

oytad

oyun ve tiyatro akademisi derneği. başkanlığını Kadir Çevik yapar. oyundu, dramaydı, tiyatro sporuydu gibi kavramlara akademik yaklaşmak suretiyle türlü çalışmalar yapar bu insanlar. http://www.oytad.com/

doğaç akademi

ankarada sahne alan doğaçlama tiyatro topluluğu. dinamik arkadaşlar. pek de eğlenceliler. (bkz: gül gül ölmek) oytad çatısı altındalarmış.

püskevite bahçeliden cevap

"püskevit demesini de biliriz büskövüt demesini de biliriz" ifadesini barındıran ve devlet beyin bisküvi demeyi bilmediğini anlatmaya çalıştığı beyanat.

hayata beş kala

trt'nin yeni günlük dizisi. bugün itibarı ile yayına girecek.

üç hafta cuma namazına gitmeyenin kalbi mühürlenir

öcü dininin safsatalrından mesnetsiz önerme.

myht busters türkiye de test edilecek efsaneler

seyit çavuşlardan nene hatunlardan başlayıp, hamileleyken pekmez yiyip yüzünü kaşıyan kadının çocuğunda doğum lekesi olacağı inancına kadar gidebilecek bereketli alandır. ayrıca (bkz: şehir efsaneleri)

uludağ sözlük artık bitmiştir

uludağ sözlüğün am göt muhabbetine saran abaza yazarlarla, kasten ya da sehven ırkçılık, cisiyetçilik, vb. psikolojik rahatsızlıkların yarattığı boşluğu sözlük vasıtasıyla doldurmaya çalışan ergenlerle, okuduğundan fazla yazmanın ölümcül olduğunu idrak edememiş sözümona siyasi konuşan güdük beyinlilerle dolduğu gün söylenecek sözdür. ha o gün bugün müdür? öyle gibidir. böyle giderse bi arkadaşa bakılıp çıkılmalıdır.

temizlik imanın yarısıdır

adamlar nasıl bir pislik içindeydi de doktrinin yarısı temizliğe adandı dedirten hadise.

regl oldum diyen sevgiliye ülker fabrikasını almak

hamile olduğundan şüphelenilen sevgili söylediğinde gerçekleşebilecek olaydır.

bb

si bemol.

cinsiyetçi

(bkz: seksist)

vasilis seleas

yunan klarnet üstadı. kendine has tınısı ve uslubuyla klarnetin milli saz haline geldiği şu günlerde memleketimizde de gönülleri feth eylemeye başlamıştır. dinlenesidir.

bu cümle beş kelimeden oluşuyor

özgönderimsel kavramını örnekleyen ifade.

asla unutulmayan şeyler

ilk ezberlenen telefon numarasını barındıran küme. deneyiniz.

burası ahır mı yoksa mektep mi

"sen öğretmen misin çoban mı?" diye karşılık verilebilecek ilkel öğretmen sorusu.

ak parti türkiye nin vicdanıdır

"vicdan! ağızların iğrenç sakızı." Reis Bey.

geçen bölümün özeti

türkiyede bölüm kadar uzun olabilen, öyle olduğu için saçmalaşan olay. bölüm özetinde, bölümde bile anlamsız olan uzun bakışların, geçiş resimlerinin falan ne işi var ki. oluyor işte. o da insan.

fatmagül ün suçu için ne dediler

orhan çeker: şer'en hak etmişti. suçu büyük. memesi var mesela götü var falan. bunlar büyük suç. ben olsam o arkadaşların yerinde ben de şeyederdim. hatta keşke ben de olsaydım ya la.

cevizin yaprağı dal arasında

"güzeli severler bağ arasında" derken kastettiği şeyle kendi duygusallığını gölgeleyen türküdür. ya da benim kalbimin kötülüğünden öyle..

taş gibi kızı kültürsüz diye terk eden erkek

kültürlü kızı taş gibi değil diye terk eden erkekten iyicedir.