entry'ler (9)

intihar etmek

Hayat mücadeleler ile doludur dünyaya gelişimiz bile bir mücadele silsilesi sonucu gerçekleşmiştir. intihar fikri bence hayatın mücadele - her şeye ve herkese karşı olabilecek- olduğunu unutturan genellikle çevredeki insanların etkisiyle - patron, anlayışsız eş, düşüncesiz arkadaş topluluğu v. s - ortaya çıkan zehirli düşüncedir. 'Korkmadık, savaştık' demek gerekir hayatın her aşamasında. Hangi durum, hangi zaman, hangi mekan fark etmeksizin özsaygıyı koruyup mücadeleye devam etmek isteyenler gerçekten yaşayanlardır. ( sıradan bir vatandaşın görüşleridir bunlar )

asgari ücrete 9000 lira teklif edilmesi

Seçime kadar idare etmeyecek daha sonra birkaç bin daha artıracaklar. Seçim sonrası senaryoyu daha daha çıkmaz hale sokup ülkeden patır patır gideceklerini düşünüyorum. Tabi söylediklerim Mozambik için geçerli öngörülerdir.

yazarların yılbaşı planları

Evde ingilizce çalışarak geçireceğim el mecbur usta. Şu dili doğru düzgün çözmem gerek.

gecenin şarkısı

Arif Sağ - insan olmaya geldim.
'Taht kuralı ariflerin gönlüne
Sözde ben bir insan olmaya geldim.'

sağlık ocağının verdiği prezervatif

Ne kadar güvenilir derin şüpheler vardır eminim herkesin içinde.

eski sevgilisinin ismini kızına veren erkek

Tramva olabilir geçmişe dair, sevgi eksikliği gibi aileden gelen temel sorunlar ve bunu ilk aşkı, sevgiyi hissettiği kişiyle tamamlayıp hiç unutamayacak şekilde hafızasında yer etmiş birisinin adını koyması normal görünebiliyor bu aşamayı tahmin edince. JUST A FORECAST, iki Freud okumayla cevap verilmiş bir entry. ciddiye alıncak bir şey yok.

en güzel yeri kahverengi gözleri olan insan

Sevgilim gözlerin ne güzel deyince fark ettiğim organım.

lionel messi

Messi adı geçince her yerde tartışma bitti deniyor artık yapacak bir şey yok Ronaldom.

ılk adımı atan taraf olmak

Zordur, büyük cesaret ister. Hep önceki başarısızlıklar gelir akla öncesinde.