bugün

entry'ler (8)

özgür suriye ordusu

şu an için türkiyenin bölgedeki en iyi müttefikidir.bilhassa türkmen tugayları.şu insanlara terörist diyen salaklar da bi zahmet kiminle ittifak yapacağımızı da söyleyiversin. ışidle mi, pyd ile mi, esadla mı, nusra ile mi?verecekleri cevap muhtemelen sayın uzman doktor demokratik(!) suriye devletinin başkanı beşşar esad olacaktır. bi de bunlar tayyipe diktatör deyip yıllarca halkına zulmeden; hiçbir demokratik talebini dikkate almayan esada halk kahramanı gözüyle bakmıyorlar mı deli oluyorum.hedeflerimiz ortak, ve türkiye üzerinde hiçbir emeli olmayan bir örgüttür.kafa kesiyorlar diyenler de suriyelilerin ösoyu nasıl karşıladığına bi baksın.

gecenin şarkısı

aytekin ataş- mecnunum leylamı gördüm. güzel şarkı.

ömer halisdemir

asker gibi askerdir. cennete gideceğine inananlar bile ölümden korkar diye bir söz duymuştum. bu kahraman abimiz o gece silahını bıraksaydı kendisine hiçbirşey olmazdı. ama böylesine bir ülkede yaşamaktansa ailesinin ve milletinin selameti için ölmeyi tercih etti. unutulmaması gereken bir kahramanlık örneği.

sahte darbe

ortada beceriksizliklerle ve mantıksızlarla dolu bir darbe girişimi olduğu kesin. ama koca koca orgenerallerin yirmili yaşlardaki polislerin elinde madara olacağını bile bile böyle bir şeye kalkışacağını söylemek de akıl sınırlarını zorlamak olur diye düşünüyorum

sevgilisi olmadığı halde mutlu olan insan

gayette mutlu olabilecek bir insandır. ama burada sevgililikten kastın ne olduğunu önce bi sorgulamak lazım. mesele okulun en popüler kızıyla çıkıp havalı olmaksa pek bişey değişeceğini zannetmiyorum. ama seni anlayan, dinleyen derdine ortak olan, seni seven ve sevildiğini bilen birisi mutluluğa mutluluk katar.

aileyle samimi olamamak

hayatım boyunca muzdarip olduğum durumdur malaesef. babamın kendine faydası yok, annem iyidir ama ilkokul mezunu bir kadın, çok severim ama bi türlü karşısına geçip gerçekten o an ne düşündüğümü neye üzüldüğümü neye sevindiğimi anlatamadım. kendisiyle ço k farklı ortamlarda büyüdük. zaten ömrümün yarısını ailemden uzakta yurtlarda bir başıma geçirdim. abimle de 180 derece zıt karakterlere sahibiz. kendi asosyalliğimin de bunda etkisi var elbette bunda, ama insan ailesiyle bile samimiyet kuramayınca diğer insanlarla samimi olması da haliyle kolay olmuyor. hayatta her zaman birilerinin gerisinde kalıyorsun. insanlar başlarına kötü olaylar gelince derler 'olsun, en azından beni seven dostlarım var' diye, işte onu diyemiyorsun. aslında var beni seven dostlarım da ama biliyorsun ki seni diğerlerini sevdikleri gibi sevmiyorlar seni. o kadar samimi olamıyorsun kimseyle. sonuç olarak üzücü bir durum. inşallah bi gün baba olursam kendi çocuğumun bu duruma düşmesine izin vermeyeceğim

üniversite tercihi yapacaklara tavsiyeler

bölüm tercihi yaparken mümkünse bizzat o bölümün içinden olan insanlara danışarak yapın tercihinizi. davulun sesi uzaktan hoş gelebiliyor. bir de büyüklerimiz tercih yaparken daha garantici davranıp sizin isteğinize , yeteneklerinize bakmadan iş garantisi olan tıp gibi , hukuk gibi bölümlere yönlendirebiliyor. sakın bu hataya düşmeyin. öncelik her zaman sevdiğiniz , yapmak istediğiniz bölüm olsun. ama o bölümü iyi tanıdığınızdan da emin olun. unutmayın, işini severek yapan birisi ancak işini iyi yapabilir. işini iyi yapan birisi de iş bulmak konusunda sıkıntı çekmez

pokemon go

Apk dosyasini indirdim ama ayristirmada sorun cikmis. yardim edebilecek var mi